Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z duchownym egipskim Alaa Saidem, który nadała Al-Rahma TV 15 października 2012 r.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV.

Alaa Said: Działalność misjonarska trwa non-stop, podczas gdy my zajmujemy się sekularyzmem i liberalizmem, islamistami i sekularystami, religią, zacofaniem i reakcjonistami…

[…]

Na Boga, nawet jeśli będziecie podskakiwać w mediach całymi dniami, przysięgam, że islam zostanie zaprowadzony, niezależnie od tego czy wam, lub ludziom, którzy stoją za wami, podoba się to, czy nie, i niezależnie od tego, czy najpotężniejszemu supermocarstwu lub przywódcy podoba się to, czy nie, ponieważ islam jest religią naszego Boga. Wszystko inne jest tymczasowe i przemijające. [Świeccy dziennikarze] Ibrahim Issa, Amr Adeeb, lamis Al-Hadidi, Wael Abrashi i cała ta klika staną ostatecznie przed naszym Panem. A jest wielu innych, takich jak oni.

O dziennikarze, zważcie. To jest nasza religia. Przysięgam na Allaha, że to nie ma nic wspólnego z Bractwem Muzułmańskim, salafitami, dr Morsim lub kimkolwiek innym. Islam zostanie ustanowiony, szariat zostanie zaprowadzony czy wam i komukolwiek, kto stoi za wami, podoba się to, czy nie. Czy chrześcijanom się to podoba, czy nie, nauczą się znaczenia islamu.

Uważam za dziwne, że wydają wszystkie te pieniądze… Pozwólcie, że zapytam rozsądnych spośród chrześcijan: dlaczego podchodzicie do ludzi biednych i do małych dzieci z krzyżem w jednej ręce i chlebem w drugiej? Dzieci po prostu chcą tabliczki czekolady albo ciastka… Chłopiec chce pieniędzy… [Dają mu] 200 funtów egipskich dziennie… [Dają pieniądze] dziewczynom, które uprawiają seks, a potem dziewczyny mówią: “Zostałyśmy chrześcijankami”. [Misjonarze] mówią: „Cały świat jest dla nas otwarty. Gdzie chciałabyś pojechać? Chcesz pojechać do Niemiec, Ameryki czy gdzieś w Europie? Weźmiemy cię. Chcesz być rozpieszczana? Będziemy cię rozpieszczać”.

To jest wasza religia i wy ośmielacie się mówić o islamie?! Wy ośmielacie się mówić, że islam przymusza i szkodzi ludziom?!

[…]

Chciałbym o coś zapytać. To nie jest zagadka. Chleb w Ostatniej Wieczerzy nie był naprawdę chlebem. Był ciałem, a wino było krwią. Czy pan coś z tego rozumie?

Dziennikarz: Nie.

Alaa Said: Niech mi pan to wytłumaczy. Chleb w Ostatniej Wieczerzy nie był prawdziwym chlebem. Chleb jest ciałem, wino jest krwią, a troje jest jednym. Troje jest jednym, pojmuje pan?

Dziennikarz: Nie, nie pojmuję.

Alaa Said: Oni mówią, że Jezus jest jedynym synem Allaha. Urodził się, ale nie został poczęty. Chciałbym, żeby ich przywódca – jak on się tam nazywa? – wyjaśnił nam to. Co znaczy „urodzony, ale nie poczęty”? Proszę nam powiedzieć. Żadnemu chrześcijaninowi nie wolno zapytać, co to znaczy.

[…]