Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z mieszkającym w Londynie egipskim islamistą Jasserem Al-Sirrim, nadanego przez Al-Hiwar TV 2 lutego 2011:

Żeby zobaczyć ten klip, odwiedź: MEMRI TV, http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2790.htm .

„Trzy miasta Kanału Sueskiego… muszą zablokować Kanał Sueski dla wszystkich statków wiozących zagraniczne towary.”

Jasser Al-Sirri: Amerykańska administracja… Mówię o amerykańskiej administracji, gdyż Wielka Brytania jest zaledwie podwładnym amerykańskiej administracji. Jest rzeczą dobrze znaną, że Wielka Brytania jest podporządkowana USA. Przemówienia wygłaszane przez Baracka Obamę to tylko publiczne oświadczenia. My chcemy czynów, a nie słów. USA i inne zachodnie państwa nie podejmują działań jak długo ich interesy nie są zagrożone. Nie przejmują się, jeśli jakaś komenda policji spłonie, lub jeśli 1000 Egipcjan zostanie zabitych w walkach między sobą.

Dlatego kieruję moje wezwanie do mojej matki i braci, przed kimkolwiek innym. Trzy miasta Kanału Sueskiego – Suez, Ismailia i Port Said – muszą zablokował Kanał Sueski dla wszystkich obcych statków towarowych, żeby świat zrozumiał rozmiary zadanych nam szkód.

Dziennikarz: W jaki sposób byłoby to możliwe?

Jasser Al-Sirri: To bardzo proste i łatwe. Nad Kanałem Sueskim mamy miasta Port Tawfik, Gireifa, Deversoir, Abu Sultan, Fajid, Kantara oraz Port Fuad. Gdyby tysiące, lub chociażby setki ludzi w tych miastach demonstrowały, to uniemożliwiłoby…

Dziennikarz: Mieliby wrzucać coś do wody, czy co?

Jasser Al-Sirri: Powinni tam stać, ponieważ kanał nie jest szeroki i ze strachu, że ktoś może do nich strzelać, ludzie Zachodu sami…

Dziennikarz: Więc wystarczy stać nad brzegiem kanału?

Jasser Al-Sirri: Tak. Można również wypłynąć łódkami na środek kanału. Można tam się dostać z południowej strony w Suezie lub od północy z Port Said. Gdyby po 1000 osób stanęło na początku i na końcu kanału, to by to zakończyło.

Dziennikarz: Byłby to ważny kataliz…

„Jeśli zagonisz kota do rogu… Zabije cię – ale jeśli zostawisz otwarte okno, ucieknie. Kot, Hosni Mubarak, musi wyjechać szybko”

Jasser Al-Sirri: Wówczas USA i Zachód zrozumiałyby sygnał ze strony egipskiego ludu i powiedziałyby Mubarakowi: Zlituj się nad nami.. Oni są takimi idiotami. Poświęcają cały naród dla jednego człowieka, a potem USA ośmielają się pytać: “Dlaczego oni nas nienawidzą?” Nienawidzą was, ponieważ popieracie tyranów. Tu tkwi problem.

[…]

Proszę pozwolić mi powtórzyć tak, aby mieszkańcy Suezu, Ismailii, and Port Saidu zrozumieli. Jest rzeczą bardzo ważną aby zablokować międzynarodowy transport przez Kanał Sueski. Pomogłoby to ludowi egipskiemu, aby zakończyć intifadę zwycięstwem, ponieważ USA i Zachód przejmują się tylko własnymi interesami. Oni nie przejmują się demokracją, wolnościami, czy egipskim ludem. Oni przejmują się tylko swoimi interesami.

Jeśli zatrzyma się ropę… [ropociąg] SuMed Pipeline transportuje ropę z Morza Czerwonego do Morza Śródziemnego, nie musisz go niszczyć, wystarczy zakręcić kurki, ropa przestanie płynąć do tych ludzi i oni pod presją przestaną popierać Mubaraka. To co administracja amerykańska mówi publicznie to jedna rzecz, a to co robi pod stołem to inna sprawa.

[…]

Jeśli ze wszystkich stron zagonisz kota, będzie rozwścieczony i zabije cię. Ale jeśli zostawisz okno otwarte, to ucieknie. Kot, Hosni Mubarak, musi wyjechać szybko. Jeśli zostanie w Egipcie, stanie przed sądem, a jeśli sąd będzie sprawiedliwy będzie wisiał. […]