Przed rocznicą próby zamachu bombowego w dzień Bożego Narodzenia przez Umara Farouqa Abdulmutallaba, dżihadyści online nasilili wezwania do naśladowania jego zamachu, obiecując krajom zachodnim specjalne „prezenty” podczas świątecznego sezonu.

Członek forum dżihadystów Shumukh Al-Islam, „ayman435”, wezwał muzułmańskich kolegów do „obrania za cel kościołów podczas obchodów Bożego Narodzenia, to znaczy w czasie, kiedy kościoły są wypełnione [wiernymi]”. Mówił on o kościołach w Egipcie, gdzie takie zamachy przyszłyby jako reakcja na wzrost napięć sekciarskich między Kościołem Koptyjskim a muzułmanami w Egipcie.

Członek ten dostarczył długą listę kościołów koptyjskich w Egipcie i na świecie, od USA do Australii, Francji, Niemiec, Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, włącznie z adresami w sieci, adresami fizycznymi i numerami telefonów, co wszystko jest możliwym celem.

„ayman435” dostarczył następnie linku do poprzedniego postu na tym samym forum, który zawierał instrukcje krok za krokiem na bomby domowej roboty, żeby “uczynić atak [przeciwko kościołom] śmiertelnym i zaskakującym”.

W innym poście „Qahir Al-CIA” („Ujarzmiacz CIA”) grozi krajom Zachodu, ONZ-owi i NATO, mówiąc, że rozpoczęło się odliczanie do ataku i dodając: “Wybraliście wojnę, ponoście więc konsekwencje waszych błędów”.

Post ten zawiera zdjęcia Umara Farouqa, samochód-bombę i paczki materiałów wybuchowych; autor mówi o nich jako o „prezentach” świątecznych.

Wcześniej w tym tygodniu inny dżihadysta online sugerował zmylenie władz na Zachodzie przytłaczająca liczbą fałszywych alarmów o bliskich zamachach podczas sezonu świątecznego w celu stworzenia stanu zamieszania wśród wroga [1] .


[1] Patrz Jihadist Suggests Confusing Authorities In West By Overwhelming Them With False Threats During Holiday Season, 15 grudnia 2010.