18 maja 2014 r. podczas procesu w sądzie karnym w Kairze Muhammad Badi, Przewodnik Generalny Bractwa Muzułmańskiego, odrzucił oskarżenia przeciwko sobie i innym członkom ruchu. Gdy dano mu dwie minuty na zwrócenie się do sędziów, wstał i powiedział: „Nigdy nie odpowiadaliśmy przemocą na skierowaną przeciwko nam przemoc. Mamy nakazane szerzenie miłosierdzia Allaha środkami pokojowymi”. Następnie powiedział: „Walczyliśmy tylko przeciwko Żydom… niemniej teraz jesteśmy oskarżeni o spiskowanie z Hamasem przeciwko ludowi egipskiemu. To jest kompletne kłamstwo”.

Bodi odpowiada przed sądem z podżeganie do przemocy i blokowanie drogi Kair-Aleksandria w lipcu 2013 r. wraz z 45 innymi oskarżonymi, włącznie z sekretarzem generalnym partii Wolność i Sprawiedliwość, Muhammadem Al-Beltagym i kaznodzieją Safwatem Higazim. Wyrok spodziewany jest 7 czerwca [1] .

Materiał filmowy z obrad sądu 18 maja został zamieszczony w Internecie. Fragmenty można zobaczyć w MEMRI TV Clip No. 4284 .

Walczyliśmy tylko przeciwko Żydom, nie przeciwko ludowi egipskiemu

Muhammad Badi (stojąc przed sądem): Assalam Alaykum. Błogosławieństwo i modlitwy Allaha nad wami..

Sędzia: Ma pan dwie minuty.

Muhammad Badi: Dobrze. Ta scena jest notowana w niebie i jeśli nie spotkamy się znowu na tym świecie, zdecydowanie i bezsprzecznie spotkamy się w Dzień Sądu Ostatecznego przed sądem sprawiedliwości Pana.

[…]

Nigdy nie odpowiadaliśmy przemocą na skierowaną przeciwko nam przemoc. Mamy nakazane szerzenie miłosierdzia Allaha środkami pokojowymi.

[…]

Walczyliśmy tylko przeciwko Żydom i Kamel Al-Szarif może zaświadczyć o prowadzeniu się Bractwa Muzułmańskiego podczas wojny [1948 r.] w Palestynie. Walczyliśmy przeciwko Żydom. Izraelski instytut badań strategicznych napisał w raporcie: “Naszymi największymi wrogami na świecie jest Bractwo Muzułmańskie”. To jest dla nas honor, niemniej teraz jesteśmy oskarżeni o spiskowanie z Hamasem przeciwko ludowi egipskiemu. To jest kompletne kłamstwo.

Badi do sędziów: „Strzeżcie się przed wykorzystaniem was w tym konflikcie politycznym”

Muhammad Badi: Allah powiedział: “Będą wiedzieli jutro, kto jest bezczelnym kłamcą”. Nasza historia jest bez skazy i taka jest historia egipskiego sądownictwa, co jest powodem, dla którego despotyczne rządy w dniach Hosniego Mubaraka nie mogły postawić nas przed sądem cywilnym. Wszystkie nasze procesy odbywały się przed sądami wojskowymi. Mimo tego wszystkiego, kochamy naszą armię. Zostaliśmy skazani w sądach wojskowych na w sumie 15 tysięcy lat więzienia, Reżim nie mógł nas postawić przed sadami cywilnymi, więc postawił przed wojskowymi.

Strzeżcie się przed wykorzystaniem was w tym konflikcie politycznym, którego podobieństwa nie widzieliśmy w całej historii Egiptu. Takie zbrodnie, zabijanie i rozlew krwi nie zdarzyły się w historii Egiptu.

[…]

Pozwólcie sobie powiedziec, Allah wie, że jesteśmy niewinni tych wszystkich oskarzeń. Nasze dowody będa rozstrzygające, bo Allah broni tych, którzy wierzą.

[…] [1] Dailynewsegypt.com, 18 maja 2014.