Poniższe wideo jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj.

21 sierpnia 2018 r. Amaq Media Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowały wideo pokazujące czwórkę dzieci i nastolatków, sprawców zamachów dokonanych poprzedniego dnia na siły bezpieczeństwa w Czeczenii, składających przysięgę na wierność przywódcy ISIS Abu Bakr Al-Baghdadiemu. Według doniesień medialnych zamachy, za które odpowiedzialność przyjęło ISIS, obejmowały atak nożowniczy na oddział policji w Szali, zamach samobójczy na posterunek policji we wsi Mesker-Yurt, i atak samochodowy w Groznym. Na wideo dzieci deklarują: “Napiszemy nasze słowa krwią, kiedy zostaniemy męczennikami w tej ziemi”.  

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Przysięgamy wierność Emirowi Wiernych, Abu Bakr Al-Baghdadiemu”

Tekst na ekranie: „Wideo otrzymane przez Amaq pokazujące sprawców wczorajszych ataków w Groznym i Szali”.

Dziecięcy sprawcy zamachów w Czeczenii: „Przysięgamy wierność Emirowi Wiernych, Abu Bakr Al-Baghdadi Al-Husayni Al-Kuraisziemu. [Przysięgamy] słuchać i stosować się [do pleceń] w czasach trudności i dobrobytu, w niedoli i w wygodzie, i nie sprzeczać się z ludźmi u władzy, poza jawną niewiarą, na którą mamy dowód od Allaha, i Allah jest świadkiem tego, co mówimy, z wolą Allaha”.

„Napiszemy nasze słowa krwią, kiedy zostaniemy męczennikami w tej ziemi”

„My, mudżahedini z Wilajat Kukaz Państwa Islamskiego przysięgamy ci, że wpoimy strach i terror w serca niewiernych i apostatów”.

„Tyrani i ich zwolennicy nigdy nie będą czuli się bezpieczni lub odprężeni”.

„Napiszemy nasze słowa krwią, kiedy zostaniemy męczennikami w tej ziemi, z wolą Allaha. Ten świat jest niczym w porównaniu z zadowoleniem Allaha. Zwycięstwo lub męczeństwo. Allah Akbar.”