Poniżej podajemy fragment składanki wideo dżihadu dzieci wyprodukowanej przez Ansar Al-Mujahideen. Składanka, zatytułowana „Następne pokolenie mudżahedinów” identyfikuje grupy dżihadu, do których należą te dzieci i pokazuje je podczas szkolenia, przemawiające, skandujące i modlące się. Składanka została ogłoszona w Internecie w grudniu 2009 r.

Poniższy raport oferujemy jako darmową próbkę z MEMRI’s Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM); żeby zaprenumerować JTTM, odwiedź http://subscriptions.memri.org/content/en/member_registr_jttm.htm lub skontaktuj się z nami [email protected] . Żeby czytać przyszłe raporty, musisz być pełnym członkiem JTTM.

Żeby zobaczyć ten odcinek w MEMRI TV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2311.htm . Ten odcinek jest dostępny na żądanie tylko dla członkówJTTM.


Al-Kaida w islamskim Maghrebie (Algieria)

Chłopiec siedzący w lesie recytuje z książki.Na ekranie: Mudżahid Muadh, syn męczennika Abu Muadha”

„Dziecko urodzone i wychowane w górach, które nigdy nie doświadczyło miejskiego życia”

Cięcie do: Zdjęcia małego dziecka bawiącego się karabinem; arabski śpiew w tle.

Cięcie do: Scena z chłopcami biegnącymi po zalesionym terenie z karabinami.

Ci sami chłopcy siedzą;

Chłopiec: „Od mudżahida, syna mudżahida, do wszystkich muzułmanów: wzywam was, byście pomagali mudżahedinom i bronili najlepszych pośród muzułmanów. Odzyskamy nasz Kalifat i pokonamy krzyżowców i ich pomocników pośród zdradzieckich apostatów”. […]Związek Islamskiego Dżihadu [uzbecki]

Scena chłopców przechodzących trening wojskowy na piaszczystym terenie. Arabski śpiew w tle. Cięcie do obrazu rozmawiających chłopców. Na ekranie “Związek Islamskiego Dżihadu”

Cięcie do sceny chłopców uczących się boksu. Arabski śpiew w tle.

Cięcie do sceny chłopców uczących się zapasów. Arabskie skandowanie trwa.

Cięcie do sceny chłopców strzelających z karabinów. Chłopcy maszerują i krzyczą.Chłopiec 1, po arabsku: „Powiedzcie „Allah Akbar”

Grupa: „Allah Akbar.”

Chłopiec 1: Powiedzcie „Allah Akbar”

Grupa: „Allah Akbar.”

Chłopiec 1: „Powiedzcie 'Allah Akbar’

Grupa: „Allah Akbar.”

Chłopiec 1: „Nie ma boga nad Allaha.

„Mahomet jest prorokiem Allaha. Pokój z nim.

„Co jest naszą drogą?”

Grupa: „Dżihad. Dżihad.”

Chłopiec 1:„Co jest nasza drogą?”

Grupa: „Walka. Walka.”

Wraca arabski śpiew. Chłopcy ćwiczą strzelanie z pistoletów i karabinów oraz rzucanie granatów.Islamska Partia Turkiestanu [ujgurska]

Arabski śpiew w tle. Na ekranie: “Islamska Partia Turkiestanu”

Chłopcu uzbrojeni w karabiny i pistolety maszerują z flagami po górzystym terenie.

Chłopcy ćwiczą strzelanie z pistoletów, gimnastykę, zapasy,

Chłopcy skandują i modlą się.

Chłopcy skandują modlitwy przed murem, o który oparte są karabiny.Dowódca Khattab [Czeczenia]

Dowódca Khattab trzyma niemowlę i bawi się z nim.Islamskie państwo Iraku

Zamaskowany chłopiec: „Walczdla Allaha, bombarduj dla Allaha. Muadh bin Jabal donosił, że Prorok Mahomet powiedział: ‘Muzułmanin, który walczy dla Allaha na grzbiecie wielbłąda – raj jest jego'”.

Cięcie do sceny zamaskowanych chłopców z karabinami w trawiastym terenie.

Cięcie do sceny z grupą zamaskowanych chłopców. Napisy tutaj są po angielsku.

Chłopiec: „My, z kursu szkoleniowego Lwiątek, przysięgamy wierność Abu Omarowi Al-Baghdadiemu, słuchać go i być mu posłusznymi”.

Inny chłopiec strzela z pistoletu. Chłopcy krzyczą i skandują.

„Takbeer! Allahu Akbar (Allah jest Największy)!

Chłopiec, twarz zasłonięta, w zachodnim ubraniu (mężczyzna podsuwa mu słowa spoza ekranu): „O Allahu! Doprawdy proszę, byś mi wybaczył i strzeż mnie od złego, w mojej religii i w sprawach świata, w mojej rodzinie i bogactwie. O Allahu! Daj nam zwycięstwo nad wrogami aż do Dnia Sądu Ostatecznego [sic]. O, Ty, który jesteś Najbardziej Miłosierny z tych, którzy okazują miłosierdzie. O Allahu! Okaż im miłosierdzie! O Allahu, obroń ich! O Allahu, daj im zwycięstwo na zawsze, O Allahu! O Allahu! Daj zwycięstwo Islamskiemu Państwu Iraku nad jego wrogami, O Allahu! O Allahu! Daj im zwycięstwo nad ich wrogami, O Allahu, aż do Dnia Rekompensaty [sic] O Allahu! Ustanów szlachetne Państwo Islamskie nad wszystkimi sztandarami, czy to będzie ‘Kapitulancka’ (tak zwana ‘Islamska’) Partia, Partia Kurdystanu, czy jakakolwiek inna. Inszallah oni zdobędą zwycięstwo nad ‘Kapitulancką’ Partią i nad wszystkimi innymi partiami. Przekazuję wam pozdrowienia Allaha i modlę się, żeby Allah zawsze dawał wam zwycięstwo. Przekazuję wam pozdrowienia od Allaha i modlę się, żeby Allah zawsze dawał wam zwycięstwo. Niech was Allah błogosławi… As–Salamu alejkum”.


Cięcie na film przedstawiający tłum mężczyzn na boisku koszykówki na świeżym powietrzu. Wbiegają zamaskowani chłopcy. Garnitury zachodnich ubrań, które wyglądają na mundury policyjne, zostają spalone, flagi ISI powiewają. Tłum wiwatuje.

Napis po angielsku: “Lwiątka palą ubrania apostatów

Ogłaszając odrzucenie niewiernych”

Arabski śpiew w tle.Ruch islamski Uzbekistanu

Grupa chłopców siedzi w sali.

Chłopiec, śpiewa: ”Tutaj są okopy armii, bohaterów walki. O, słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami”.

Grupa, śpiewa:„O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami”.

Chłopiec:„Wzywający do dżihadu wezwał: Naprzód, o Mujahid. Obnaż miecz śmierci, który zwalcza tysiące”.

Grupa: „O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O, słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami”.

Chłopiec: „Wzywający do dżihadu wezwał: Naprzód, o Mujahid. Obnaż miecz śmierci, który zwalcza tysiące”.

Grupa: „O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O, słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami”.

Chłopiec: „Pojechał na swoim wierzchowcu i umocował uzdę, ścierał się z mężczyznami w bitwie i zrzucał ich czaszki”.

Grupa: „O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami. O słońce szlachetnych mężczyzn, nie zachodź nad nami, bo jesteśmy brygadami”.

Chłopiec: „Bohater poszedł do walki i popłynęła jego krew, jego ręce pisały litery na piasku”. […]„Abu Zarqawi Al-Bahraini”

W tle zdjęcia Abu Musab Al-Zarqawiego

Sylwetka małego chłopca z karabinem; w tle mapa świata. Wygląda, jakby przez całą przemowę ktoś podpowiadał mu słowa: „[Chwała Allahowi] Który zwabia niewiernych do ich zagłady Swoją przebiegłością i modlitwami, i pokój z [Prorokiem Mahometem], dzięki którego mieczowi Allah wzniósł wysoko światło przewodnie islamu. Mój drogi narodzie islamski, to co mam do powiedzenia nie jest błahą sprawą. Allah powiedział: w objawieniu [Koran 33:23]: „Pomiędzy wiernymi są ludzie (największej wartości), którzy są szczerzy co do swego przymierza z Bogiem: a pośród nich są tacy, którzy wypełnili swoje ślubowanie przez śmierć [w bitwie], i ci, którzy nadal oczekują; ale oni nigdy w żaden sposób się nie zmienili”.

Al-Buchari zapisał hadis w swoim kompendium: Anas ibn Malik powiedział: ‘Wierzymy, że ten werset został objawiony w sprawie Anasa ibn Nadhra [który został zabity w bitwie Uhud]. Wśród wiernych w naszych czasach, którzy przez śmierć [w bitwie] wypełnili przysięgę jest Emir rzeźników, lew ziemi i dwóch rzek, Abu Musab Al-Zarqawi, niech Allah okaże mu miłosierdzie i przyjmie go między męczenników. I wśród wiernych, którzy nadal oczekują [na męczeństwo] i w żaden sposób się nie zmienili, jest Szejk mudżahedinów, lew monoteistów, Osama bin Laden, niech Allah go zachowa i chroni.

Mówimy wrogom Allaha – niewiernym, politeistom i dezerterom: ‘Jeśli cieszyło was zabicie Abu Musaba Al-Zarqawiego – my idziemy jego drogą, z wolą Allaha, i nie odstąpimy od tej decyzji, z wolą Allaha, nawet jeśli posiekają nas na kawałki lub ukrzyżują nas”. Chwała Allahowi, Jego Prorokowi i wiernym, ale hipokryci nie wiedzą”.

Mężczyzna krzyczy w tle: „Allahu Akbar!