Libański politolog, Hassan Szukair i syryjska prezenterka telewizyjna, Jara Saleh, rozmawiali o roli Ameryki jako światowego mocarstwa i o nadchodzącej prezydenturze Bidena w programie nadanym przez Al-Ikhbariya TV (Syria) 20 stycznia 2021 r.. Hassan Szukair powiedzial, że podczas administracji prezydenta Trumpa oś oporu, Syria, Iran, Liban i Wenezuela, nauczyły się, że mogą powiedzieć USA “nie”. Powiedział, że należy przeciwstawić się Bidenowi przez stworzenie kontr-strategii, która umożliwi im zmuszenie USA, by “powróciły do rozsądku” po tym, jak “Trump prowadził je do szaleństwa”. Jara Saleh powiedziała: „Nauczyliśmy się, że łatwo jest powiedzieć ‘nie” USA”. Zakończyła program powiedzeniem, że USA są teraz słabsze niż były kiedykolwiek. Powiedziała, że pokonanie USA i “spisków imperialistycznych krajów przeciwko naszym ludziom w tym regionie i przeciwko naszemu arabskiemu narodowi jest możliwe, proste i łatwe”.

Aby zobaczyć klip z tego syryjskiego program telewizyjnego w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Cała furia Trumpa i jego administracji była dlatego, że Syria powiedziała ‘nie’ mimo wszystkich sankcji… Iran także powiedział ‘nie’”

Hassan Szukair: Nauczyliśmy się [z prezydentury Trumpa], że amerykańska [dominacja] nie jest nieunikniona i że możemy powiedzieć „nie”. Cała furia Trumpa i jego administracji była dlatego, że Syria powiedziała ‘nie’ mimo wszystkich sankcji. Mimo ustawy Caesara i tego wszystkiego, Syria powiedziała „nie”.

Iran także powiedział „nie”. [Trumpowi] nie udało się poprawić sytuacji z Iranem. Iran nie został sprowadzony do stołu negocjacyjnego na kolanach. Wenezuela także powiedziała „nie”, jak też zrobił to Liban oporu.

Jaran Saleh: Może nauczyliśmy się, że łatwo jest powiedzieć „nie” USA i powiedzieć to głośno i wyraźnie.

” [Dominacja] USA nie jest nieunikniona; USA nie są jedynym supermocarstwem na świecie… [są] teraz słabsze niż były kiedykolwiek”

Szukair: Chciałbym zakończyć powiedzeniem, że amerykańska [dominacja] nie jest nieunikniona. O tym mówiłem. Powiedziałem, że możemy przeciwstawić się Bidenowi z jego nową miękką wojną lub jego nową strategią, która ma służyć interesom USA lub izraelskiego tworu, przez zastosowanie kontr-strategii, która umożliwi nam zmuszenie USA do powrotu do rozsądku po tym, jak Trump poprowadził je do szaleństwa.

Saleh:  [Dominacja] USA nie jest nieunikniona. USA nie są jedynym supermocarstwem na świecie. USA są teraz słabsze niż były kiedykolwiek.

Pokonanie USA i spisków imperialistycznych krajów przeciwko naszym ludziom w tym regionie i przeciwko naszemu arabskiemu narodowi jest możliwe, proste i łatwe. Do widzenia.