Dyrektor wykonawczy Rady do Spraw Amerykańsko-Islamskich (CAIR), Nihad Awad, powiedział w przemówieniu wygłoszonym w Masjid Muath w Detroit 27 lutego 2024 r., w przededniu prawyborów Demokratów na prezydenta w Michigan, że żąda, by Partia Demokratyczna powiedziała Bidenowi, żeby nie kandydował na drugą kadencję. Powiedział, że Bidenowi brakuje wymaganej do tego sprawności umysłowej, moralnej i fizycznej. Awad powiedział: „Z wolą Allaha, nasze głosy sprawią, że stracisz prezydenturę”. Następnie powiedział, że Partia Demokratyczna musi wezwać do zawieszenia broni i zapobiec izraelskiej inwazji na Rafah. Awad oszacował, że większość amerykańskich muzułmanów nie zagłosuje na Bidena w listopadowych wyborach. Przemówienie było transmitowane na żywo na kanale YouTube Masjid Muath bin Jabel (Iman Islamic Complex).

Aby zobaczyć klip z udziałem dyrektora wykonawczego CAIR, Nihada Awada, kliknij tutaj:

„Nasze przesłanie [do prezydenta Bidena] jest następujące: ‘Z wolą Allaha, nasze głosy sprawią, że stracisz prezydenturę’”

Nihad Awad: Kto rządzi w Waszyngtonie? Partia Demokratyczna. Prezydent Biden.

[…]

Nasze przesłanie [do prezydenta Bidena] jest następujące: „Z wolą Allaha, nasze głosy spowodują, że stracisz prezydenturę”. Jest to [również] przesłanie do Partii [Demokratycznej]: „Posunęliście się za daleko, słuchaliście go i nie wyznaczyliście granicy, więc stracicie prezydenturę”.

Macie dwie możliwości. Pierwsza to zażądać natychmiastowego zawieszenia broni. Możecie to zrobić. Jak dotąd tego nie zrobiliście, ponieważ nas nie doceniliście. Po drugie, jeśli przyjmą to przesłanie, muszą zatrzymać się i zapobiec izraelskiej inwazji na Rafah.

[…]

„Mam nadzieję, a nawet żądam, aby Partia Demokratyczna powiedziała temu prezydentowi, by usunął się na bok, ponieważ nie ma on kwalifikacji, aby przewodzić temu krajowi”

Mam nadzieję, a wręcz żądam, by Partia Demokratyczna powiedziała temu prezydentowi, aby ustąpił, ponieważ nie ma on kwalifikacji, aby przewodzić temu krajowi. Nie ma on kwalifikacji, aby nas reprezentować z kilku powodów: swojej porażki moralnej, zaangażowania w ludobójczą wojnę oraz psychiczną, fizyczną i moralną niesprawność do kontynuowania przez drugą kadencję.

Potrzebujemy nowej krwi, potrzebujemy siły moralnej, która zaangażuje się w przestrzeganie praw człowieka w Ameryce i na świecie. Jeśli nas nie wysłuchają, spotkamy się z nimi w listopadzie w ostatecznych i decydujących wyborach. Nie powiemy teraz, co zamierzamy zrobić, ale większość muzułmanów nie będzie głosować na Bidena.