Dyrektor organizacji „American Muslims for Palestine” (AMP), Taher Herzallah, przemawiał 23 grudnia 2023 r. podczas spotkania AMP zorganizowanego w Islamskim Centrum w San Diego na temat propalestyńskiego aktywizmu studenckiego. Powiedział, że nadszedł czas, aby syjoniści poczuli się „bardzo nieswojo na kampusie”. Stwierdził, że „syjoniści naprawdę będą żałować dnia, w którym uczynili z muzułmanów swojego wroga” i twierdził, że Żydzi skolonizowali Palestynę, by zaakceptowano ich jako „białych”. Herzallah powiedział, że 7 października ludność Jemenu i Gazy zniszczyła „pozory wyższości” Zachodu i kolonizatorów, i poradził swoim słuchaczom, aby podążali wyznaczoną przez nich drogą. Powiedział, że „obowiązkiem” muzułmanów jest rządzić Palestyną od rzeki do morza i że muzułmanie „wprowadzą na tę ziemię zasady, które dał nam Allah, ponieważ po to zostaliśmy posłani”.

Innymi mówcami na spotkaniu AMP byli imamowie meczetu, Taha Hassane i Szejk Abdeljalil Mezgouri, dr Ahmed Soboh, dyrektor religijny Islamskiego Centrum Yorba Linda, doradca religijny Centrum Islamskiego Chino Calley, były przewodniczący islamskiej rady szura z południowej Kalifornii oraz członek zarządu CAIR LA i Osama Shabaik, którzy wraz z samym Taherem Herzallahem należeli do „Irvine 11”, grupy studentów, która w 2010 r. zakłóciła przemówienie ambasadora Izraela w USA na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine. [1] Żona Herzallaha, Lallia Allali, podobno straciła stanowisko wykładowcy na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego po opublikowaniu na Facebooku zdjęcia przedstawiającego gwiazdę Dawida obcinającą głowy dzieciom, z tekstem „diabeł zabija”. [2] Spotkanie AMP było transmitowane na żywo na kanale YouTube Islamskiego Centrum w San Diego.

Aby zobaczyć klip ze spotkania “American Muslims For Palestine” z wystąpieniem Tahera Herzallaha, kliknij tutaj:

„Syjoniści naprawdę będą żałować dnia, w którym uczynili muzułmanów swoimi wrogami”; Postanowili skolonizować innych, aby zostać „zaakceptowani jako biali”

Taher Herzallah:  Syjoniści naprawdę będą żałować dnia, w którym uczynili z muzułmanów swojego wroga. Ponieważ nie my ich wybraliśmy. To nie jest tak, że przeszliśmy przez Rolodex kolonizatorów świata i jakby mówiliśmy: Brytyjczycy? Nie. Niemcy? Nie. Francuzi? Nie. Och, Żydzi, tak, tak, wy nas kolonizujcie, będzie wspaniale. Nie, nie, nie – to była droga, którą wybrali, ponieważ ich akceptacja jako białych, [akceptacja] do Europy, były uwarunkowane faktem, że muszą skolonizować jakiś inny naród i myśleli, że im się to uda.

„7 października pokazał, że najbiedniejsi, pozbawieni środków, zniszczeni i głodujący ludzie na świecie… zniszczyli pozory wyższości, którymi Zachód i kolonizatorzy karmili nas od pokoleń”

7 października pokazał, że najbiedniejsi, pozbawieni środków, zniszczeni, głodujący ludzie na świecie – Franz Fanon nazwał ich „wyklętymi tej ziemi” – zniszczyli pozory wyższości, którymi Zachód i kolonizatorzy karmili nas od pokoleń.

Mówicie mi, że Jemeńczycy, o których zaledwie dwa lata temu ONZ stwierdziła, że ​​przeżywają najgorszy kryzys humanitarny w historii, oraz ludność Gazy, która jest oblężona od 17 lat, przewodzą walce z najpotężniejszym supermocarstwa na świecie. Allah Akbar! Kto by pomyślał? Kto by tak pomyślał? I oto jesteśmy – boimy się powiedzieć coś w pracy. No dalej, bracie! Mamy ludzi, którzy pokazują nam ścieżkę, wskazują nam drogę.

„To jest moment na agitację, żeby syjoniści poczuli się bardzo nieswojo na kampusach”; „Wolna Palestyna od rzeki do morza – nie pozwól, aby ktokolwiek poczuł się nieswojo, mówiąc to, ponieważ nie uznajemy ich autorytetu moralnego”

Dlaczego Senat Stanów Zjednoczonych miałby być tak zaniepokojony tym, co dzieje się na kampusach w całym kraju? Dlaczego miałby organizować przesłuchanie w Kongresie z udziałem prezydentów U. Penn, Harvardu i MIT, aby zapytać ich, dlaczego nie mogą powstrzymać studenckiego aktywizmu? Ponieważ uznają, że śluza się otworzyła i starają się, jak mogą, włożyć palce w szczeliny.

Wiecie, w naszych czasach byliśmy szczęśliwi, gdy ludzie po prostu mówili: „Współczujemy Palestyńczykom.” Nie. Teraz sondaże pokazują, że młodzież w wieku od 18 do 24 lat w Stanach Zjednoczonych nie tylko wspiera Palestyńczyków, oni wspierają ruch oporu. To inna dyskusja, mówiąc pokoleniowo. Zatem, kiedy mówimy o aktywizmie studenckim, to jest ten moment, to jest czas na agitację, aby syjoniści poczuli się bardzo nieswojo na kampusie.

Jasno określamy nasze cele. Wolna Palestyna, od rzeki do morza. Nie pozwólcie, aby ktokolwiek poczuł się nieswojo, mówiąc to, ponieważ nie uznajemy ich autorytetu moralnego.

„Naszym obowiązkiem jest ponowne rządzenie Palestyną… Przyniesiemy na tę ziemię zasady, które dał nam Allah, ponieważ po to zostaliśmy posłani”

Kiedy rządzili Palestyną, masakrowali nas tysiącami. Zniszczyli nasze domy, wysiedlili naszych ludzi, zrujnowali i zniszczyli nasze przestrzenie religijne, wykopali nasze groby, ale kiedy my rządzimy Palestyną, kierujemy się innym kodeksem moralnym Dlatego naszym obowiązkiem jest ponownie rządzić Palestyną.

Jesteśmy muzułmanami. Wierzymy w Allaha. Narzucimy… przyniesiemy na tę ziemię zasady, które dał nam Allah, ponieważ po to zostaliśmy posłani.


[1] Nbclosangeles.com/news/local/verdicts-in-irvine-11-case/2104992. September 23, 2011.

[2] Themessenger.com/news/imams-wife-lallia-allali-fired-san-diego-university-posting-jewish-star-decapitating-babies, November 1, 2023.