Podczas imprezy Islamic Society of Orange County (ISOC) zorganizowanej na rzecz Palestyny, która była transmitowane na żywo na kanale YouTube „ISOCMasjid” 12 listopada 2023 r., Hussam Ayloush, dyrektor wykonawczy CAIR-LA, powiedział, że Izrael „należy atakować”. Powiedział, że Izrael nie ma prawa się bronić, tak jak nazistowskie Niemcy nie miały prawa bronić się w okupowanej Francji i Polsce, a Rosjanie nie mają prawa bronić się na Ukrainie. Ayloush dodał, że Palestyńczycy mają prawo stawiać opór i bronić się w dowolny sposób – poezją, protestami lub chwyceniem za broń.

Kalifornijski uczony w islamie, Zaid Shakir, z Zaytuna College w Berkely w Kalifornii zaproponował, by muzułmanie powiedzieli Trumpowi, że jeśli utworzy państwo palestyńskie, zostanie zapamiętany jako największy prezydent w historii i zostanie umieszczony na górze Rushmore. Dodał, że Trump jest „na tyle szalony”, że to może zadziałać.

Aby obejrzeć klip przedstawiający funkcjonariusza CAIR, Hussama Aylousha i uczonego w islamie, Zaida Shakira, kliknij tutaj:

Dyrektor CAIR-LA, Hussam Ayloush: Okupant nigdy nie ma prawa się bronić; Nazistowskie Niemcy we Francji nie miały prawa się bronić; Tylko okupowani mają takie prawo; Izrael należy atakować

Hussam Ayloush: Mit lub twierdzenie, że Izrael ma prawo się bronić – nie. Okupant nigdy nie ma prawa się bronić. Nazistowskie Niemcy we Francji nie mają prawa się bronić. Nazistowskie Niemcy w Polsce nie mają prawa się bronić. Rosja Putina w Ukrainie nie ma prawa się bronić. Jesteście okupantem. Prawo do obrony mają tylko okupowani – w tym przypadku naród palestyński. To niezwykle ważne, żeby o tym pamiętać.

Nie dajcie się [zepchnąć] do kąta: „No cóż, Izrael został zaatakowany”. Izrael należy atakować. Jeśli w dalszym ciągu będziecie okupować ziemię narodów… Wszelkie środki – zgodnie z prawem międzynarodowym – mające na celu obronę i przeciwstawienie się okupacji, są w waszych rękach. Decydujesz się zrobić to bez użycia przemocy – dobrze dla ciebie. To dobrze, nie ma z tym problemu. Chcesz to zrobić poprzez poezję, słowo mówione? Niech cię Bóg błogosławi. Chcesz to zrobić protestując? Niech Bóg błogosławi… Chcesz chwycić za broń i bronić swojego ludu i swojej ziemi? To także jest legalne prawo.

[…]

Uczony w islamie, Zaid Shakir: Powinniśmy powiedzieć prezydentowi Trumpowi: czy chcesz być największym prezydentem w historii? Stwórz państwo palestyńskie… Góra Rushmore czeka na ciebie; Jest tak szalony, że mógłby to zrobić

Zaid Shakir: Co się stało, kiedy to wszystko wybuchło? Co powiedział Trump? Jest szalony… Trump powiedział: „Hamas jest sprytny, Netanjahu jest idiotą”. Czyż nie? Czy to zmyśliłem? Tylko ja czytam gazety?

[…]

On jest tak szalony, że moglibyśmy go posadzić [i powiedzieć]: „Trump, czy chcesz być największym prezydentem w historii? Żaden prezydent nie może tego rozwiązać… Trump, stwórz państwo palestyńskie”. On jest taki… jak… „Największy, mogę być…” „Człowieku, Góra Rushmore będzie Teddym Rooseveltem, Abrahamem Lincolnem, Georgem Washingtonem i Donaldem J. Trumpem – tylko stwórz [państwo palestyńskie]. To wszystko, Trump. Góra Rushmore czeka na ciebie”. Człowieku, on jest tak szalony, że mógłby to zrobić. Nie należy go nie doceniać.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org