Imam z Nowego Jorku Abul Baraa Muhammad Abdullah Amreeki wygłosił kazanie, w którym cytował wersety z Koranu mówiące, że muzułmanie nie powinni brać Żydów i chrześcijan za przyjaciół. Powiedział, że jest dzisiaj  bardzo częste, że muzułmanie szpiegują, po kryjomu monitorują, „usidlają” innych muzułmanów, ponieważ rząd lub policja grozili im lub oferowali im jakieś bodźce, a to jest znany fakt, że FBI i policja w Nowym Jorku i gdzie indziej w USA mają szpiegów w każdym meczecie, którym płaca, by oszukańczo wabili muzułmanów do podżegających wypowiedzi. Powiedział, że islam zabrania takiego szpiegowania i że jest zakazane informowanie o modlitwach i datkach członków meczetu. Imam Amreeki powiedział, że ludzie, którzy to robią, otrzymają w Dniu Sądu Ostatecznego gorsze kary niż niewierni. Mówił, że niektórzy uczeni powiedzieli, że ci, którzy szpiegują muzułmanów dla nie-muzułmanów powinni być karani śmiercią, podczas gdy inni uczeni mówią, że tylko nie-muzułmańscy informatorzy powinni być karani śmiercią.

Kazanie zostało wygłoszone w Rockaway Islamic Center in Queens, NY, gdzie Amreeki jest imamem. Wideo zamieszczono na stronie Facebooka tego centrum i na kanale YouTube Amreekiego 25 stycznia 2019 r. Amreeki urodził się i wychował jako chrześcijanin w Jamaica, Queens, NY. Został uwięziony w wieku 19 lat za napad rabunkowy i siedział w Rikers Island. Nawrócił się na islam, kiedy miał 20 lat po zaznajomieniu się z islamem w więzieniu. Według jego biografii na jego stronie internetowej  islamsfinest.com, Amreeki jest tłumaczem z arabskiego na angielski, który uczył się w Instytucie Badań Arabskich Kortoba w Kairze. Uczęszczał także do CUNY Medgar Evers College. Biografia mówi następnie, że Amreeki był poprzednio imamem w Islamic Center of SC in Conway, South Carolina.

Aby zobaczyć klip z Abulem Baraa Muhammad Abdullah Amreekim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Branie niewiernych na przyjaciół, to znaczy dawanie im poparcia i pomocy przeciwko walczącym muzułmanom … to jest akt niewiary w islam”  

Imam Abul Baraa Muhammad Abdullah Amreeki: Branie niewiernych na przyjaciół, to znaczy dawanie im poparcia i pomocy przeciwko walczącym muzułmanom … to jest akt niewiary w islam.

[…]

[Koran mówi:] ”O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich.”

[…]

Muzułmanie szpiegujący muzułmanów, żeby pomóc nie-muzułmanom przeciwko muzułmanom… [To jest] coś, co jest bardzo częste w dzisiejszych czasach. Allah powiedział w Koranie: „O wy, którzy wierzycie!

Nie bierzcie sobie za przyjaciół Mojego wroga i waszego wroga! Wy zwracacie się do nich z przyjaźnią, oni zaś nie wierzą w prawdę, która przyszła do was”.

[…]

Szpiegiem jest ten, który szpieguje muzułmanów i przekazuje informację ich wrogom, co obejmuje ukradkowe monitorowanie lub usidlanie muzułmanów, pracę z niewiernymi…

[…]

Albo szpieg lub informator robi to, by uratować siebie od przestępstw lub gróźb policji lub rządu, albo ze strachu przed rządem grożącym mu uwięzieniem lub wyrzuceniem z kraju, lub także pomagając im w jakimś prawnym problemie lub finansowym kryzysie, lub złamanej obietnicy pomocy w jego statusie imigranta… Jest jasne z wielu procesów sądowych, szczególnie w Nowym Jorku i innych miejscach w USA, że każdy meczet ma szpiega lub kilku szpiegów – informatorów.

„Hipokryci otrzymają najgorsza karę – gorsza niż niewierni – w Dniu Sądu Ostatecznego”

[…]

W Nowym Jorku dobrze wiadomo, że wiele [departamentów] policji i FBI robi to w wielu meczetach i wielu miejscach, gdzie płacą informatorom, by wabili muzułmanów do robienia podżegających wypowiedzi – szalonych wypowiedzi, siadają z nimi, mówią o tym, co dzieje się w świecie, mówią o tym, jak muzułmanie są masakrowani… Muzułmanin – on czuje to w swoim sercu. „Człowieku, nasi ludzie umierają i są zabijani…” I ta osoba łapie go w pułapkę: „Tak, może powinniśmy coś w tej sprawie zrobić, może coś powinno się stać tym ludziom”. Policyjna prowokacja. Nagrywanie tej rozmowy, podczas gdy to informator lub szpieg jest tym, który [jest] podstępny i wypracowuje plan usidlenie muzułmanów …

[…]

Te czyny są zabronione w islamie.

To obejmuje działania [takie] jak robienie zdjęć, robienie zdjęć muzułmanów w meczecie i [informowanie], kto przychodzi do meczetu i modli się, kim są członkowie, kto daje datki, ile pieniędzy zbiera meczet, kto otrzymuje pieniądze, ile pieniędzy otrzymali, kim są ludzie, którzy dali pieniądze, kto przychodzi do klas w meczecie, kto przychodzi na piątkowe modły, kto wygłasza kazania, o czym było kazanie, nagrywanie ich.. I vice versa… Ludzie myślą, że informator przychodzi i robi to, ale w niektórych wypadkach jest to meczet – administracja – która dobrowolnie daje tę informację policji.

[…]

Chcą mieć wygodnie w Ameryce. Chcą mieć wygodne życie z niewiernymi, więc robią te rzeczy.

[…]

Hipokryci otrzymają najgorszą karę – gorszą niż niewierni – w Dzień Sądu Ostatecznego.

[…]

„[Według niektórych uczonych] muzułmanin, który szpieguje dla wrogów islamu – wyrokiem na niego jest śmierć”

Wszyscy informatorzy zachęcają do przestępstw takich jak zabijanie ludzi, niszczenie własności i atakowanie innych muzułmanów i nie-muzułmanów…

[…]

[Według niektórych uczonych] muzułmanin, który szpieguje dla wrogów islamu – wyrokiem na niego jest śmierć.

[…]

Abu Hanifa i Imam Szafi’i [mówią, że] odchodzi on bez zabicia.

[…]

[Ich zdaniem] jego kara jest to, że zostaje pobity.

[…]

Jeśli jednak udaje, że jest muzułmaninem, a nie jest muzułmaninem, wtedy jego karą jest śmierć.

[…]

Wielu ludzi nie wie, że także rząd tutaj ich szpieguje. Ta sama taktyka, jakiej używają wobec muzułmanów, jest tą samą taktyką, jakiej używają wobec czarnych ludzi w przeszłości… Ci ludzie w ruchach praw obywatelskich… Wsadzają ich do więzień i zamykają ich, [zarówno] tych, którzy używali przemocy, jak tych, którzy byli bierni. Szpiegowali ich wszystkich i nawet zniszczyli część ich ruchów. Nie myślcie, że to nie zdarzy się muzułmanom. Nie myślcie, ze to nie zdarza się muzułmanom teraz.