Pakistański polityk, Moulana Abdul Akbar Chitrali, członek Zgromadzenia Narodowego z ramienia partii Muttahida Madżlis-e-Amal, zażądał, by pakistańska armia ogłosiła dżihad przeciwko Izraelowi i użyła pocisków balistycznych dalekiego zasięgu, myśliwców odrzutowych F-17 i broni jądrowej przeciwko niemu. Jego wypowiedź nadała PTV (Pakistan) 17 maja 2021 r. Moulana Chitrali powiedział, że Pakistan jest siódmym najpotężniejszym państwem i nie powinien używać swoich pocisków i broni jądrowej jak dziecinnych zabawek lub eksponatów w muzeum. Następnie powiedział, że dżihad jest jedyną drogą do wyzwolenia Kaszmiru i Palestyny.

Aby zobaczyć klip z pakistańskim politykiem, Moulaną Abdulem Akbar Chitralim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Dlaczego nie ogłaszamy dżihadu przeciwko Izraelowi już dzisiaj? Kiedy siła atomowa [Pakistanu] będzie użyteczna?”

Moulana Abdul Akbar Chitrali: Pytamy tych, którzy rządzą [Pakistanem], którzy twierdzą, że są władcami islamskiego narodu… Pytamy siły zbrojne, pytamy armię naszego Pakistanu… Jest was 700 – 800 tysięcy i waszym motto jest dżihad w drodze do Allaha… Dlaczego nie ogłaszacie dżihadu przeciwko Izraelowi już dzisiaj? Dzisiaj pytamy pakistański rząd: mamy nowoczesne pociski balistyczne.

Mamy do dyspozycji pociski o zasięgu 4000 km, mamy F-17 [myśliwce odrzutowe], mamy bomby atomowe, jesteśmy siódmym najpotężniejszym krajem.

[…]

Panie przewodniczący, kiedy ta siła atomowa będzie użyteczna? Czy będziemy używać tych pocisków jak zabawki? Żeby je pokazywać dzieciom? Czy też będziemy trzymać te pociski i tę bombę atomową w jakimś muzeum, żebyśmy mogli [w przyszłości] powiedzieć, że w pewnej epoce potrafiliśmy zdobyć siłę jądrową? To jest bardzo smutne.

„Jeśli chcecie wyzwolić Palestynę… to macie tylko jedną drogę… drogą Allaha jest droga dżihadu”

Panie Spikerze, jeśli chcecie wyzwolić Kaszmir, jeśli chcecie pomóc Kaszmirczykom, jeśli chcecie wyzwolić Palestynę, jeśli chcecie pomóc Palestyńczykom, to macie tylko jedną drogę, a jest to droga “walki na rzecz Allaha”. Drogą Allaha jest droga dżihadu.

Dżihad jest jedyną drogą. Nie ma innej drogi jak walka i konfrontacja z nimi.

[…]

„Żądam od rządu Pakistanu… jeśli nie możemy uratować [Al-Aksa], to nie potrzebujemy naszej armii… siły atomowej [ani] pocisków”

Żądam od was, żądam od rządu Pakistanu, żądam od szefa sztabu armii, generała Kamara Dżaveda Badżwy: Na Allaha, jeśli nie możemy uratować naszej Pierwszej Kibla [kierunku modlitw, tj. meczetu Al-Aksa], to nie potrzebujemy naszej armii, nie potrzebujemy siły atomowej i nie potrzebujemy naszych pocisków.