Członek Komitetu Centralnego Fatahu, Abbas Zaki, 12 czerwca 2023 r. powiedział w programie Awda TV (Autonomia Palestyńska), że USA „wysłały” COVID do Chin i chwalił sposób, w jaki Chiny radziły sobie z wirusem i dostarczały pomoc Autonomii Palestyńskiej i innym miejscom na świecie. Zaki dodał, że Chiny rozpowszechniają przesłanie „pokoju, miłości i współpracy”, podczas gdy Stany Zjednoczone rozpowszechniają przesłanie „zarazy, ucisku i zabijania”.

Aby zobaczyć klip z funkcjonariuszem Fatahu, Abbasem Zakim, kliknij tutaj lub poniżej:

Stany Zjednoczone wysłały Covid-19 do Chin „aby Chiny pochłonęły ich własne kłopoty”; „To Chiny pracowały nad wyeliminowaniem pandemii”

Abbas Zaki: [Chiny] nie spieszą się do rządzenia światem siłą. Rządzą światem tak, jak w czasie koronawirusa. Wtedy [USA] wysłały Covid-19 do Chin, żeby Chiny zostały pochłonięte własnymi problemami. Ale Chińczycy byli w stanie [znaleźć] lek i wysyłały samoloty [ze szczepionkami] na cały świat, nie pytając: „jesteś ze mną czy przeciwko mnie?” aby pogrzebać tę pandemię, bo przekroczyła granice państwowe. Nie dałoby się jej zatrzymać bez współpracy międzynarodowej.

Trump upolitycznił tę pandemię i dał się okantować. Dużo stracił. To Chiny pracowały nad wyeliminowaniem tej pandemii i wiele zyskały. Jak widzieliście, wysłali do nas delegację, przywieźli sprzęt medyczny. My nie jesteśmy  czymś wielkim, ale wysłali też [pomoc] do Włoch… Widzieliście, jak Europejczycy wychwalali kubańskich lekarzy, którzy do nich przybyli, i z Chin. To niezwykłe.

„Świat się zmienił, ponieważ jest przesłanie o pokoju, miłości i współpracy z Chin, podczas gdy jest przesłanie o zarazie, ucisku i zabijaniu od rządu amerykańskiego”

Świat się zmienił, ponieważ jest przesłanie pokoju, miłości i współpracy z Chin, podczas gdy jest przesłanie o zarazie, ucisku i zabijaniu od rządu amerykańskiego. W oczach świata Stany Zjednoczone osiągnęły szczyt imperializmu. Czym jest imperializm? Kiedy twoim celem jest tylko to, ile zyskasz, i wzmocnisz się, nawet jeśli cały świat zostanie wymordowany. Chiny są całkowitym przeciwieństwem. Mówią, że chcą dostatniego życia w Chinach, ale musi tak być również w [innych częściach] świata.