18 lipca 2011 r. członek forum dżihadystycznego Shumoukh Al-Islam używający imienia Abu Laith Al-Jamani zamieścił informację o nadchodzącej premierze dżihadystycznego filmu rysunkowego.

W poście tym Abu Laith napisał, że przygotowuje film rysunkowy zadedykowany Al-Kaidzie na Półwyspie Arabskim (AQAP). Film ten, napisał, będzie przedstawiać mudżahedinów działających na Półwyspie Arabskim. Ujawni także prawdę o tym, jak niektórzy muzułmanie zaniedbują swoje obowiązki wobec religii i obrony Proroka Mahometa oraz zdradę władców arabskich, którzy kolaborowali z Zachodem. Abu Laith napisał, że film będzie zachęcał dzieci i młodzież do naśladowania bojowników i przywódców dżihadu przez pokazywanie ich operacji na Półwyspie Arabskim, takich jak skoordynowane ataki, bitwy i zamachy. Głównym celem filmu, powiedział, jest nauczenie dzieci, by trzymały się „honorowego życia [inspirowanego przez] islamski szariat, zamiast śledzić zatrute kanały [telewizyjne]”.

Abu Laith dodał kilka scen z filmu, który podobno przygotowuje, pokazujących mudżahedinów. Niektóre z obrazów zawierają imitację logo kompanii medialnej AQAP, Al-Malahim.

Wielu członków forum dżihadystycznych zareagowało z entuzjazmem na ten post, chwaląc inicjatywę Abu Laitha i mówiąc, że z niecierpliwością oczekują na końcowy produkt. Kilku członków zamieściło także gratulacje dla Abu Laitha za to, że udało mu się ściągnąć uwagę mediów zachodnich i przestraszyć ludzi Zachodu. Kilku jednak wyraziło zastrzeżenia wobec pewnych aspektów tych scen i cytowało islamski zakaz przedstawiania istot ludzkich. Na te zastrzeżenia odpowiedzieli członkowie, którzy cytowali orzeczenia uczonych, że dzieciom wolno oglądać filmy rysunkowe.

Należy zauważyć, że ten post i obrazy, jakie zawiera, są inicjatywą prywatną, ponieważ sam Abu Laith wyjaśnił w tym samym wątku, że nie tworzy żadnego oficjalnego dżihadystycznego środka przekazu. Istotnie, Abu Laith podpisał film własną sygnaturą. Ponadto post Abu Laitha i podpisy pod obrazami pełne są błędów ortograficznych, co jest dodatkowym czynnikiem rzucającym wątpliwości na jego oznajmienie i na powagę projektu. W jednym miejscu na przykład, arabska litera „Ra” („r”) została pominięta w słowie „dżazirat” w wyrażeniu „Al-Kaida fi Dżazirat Al-Arab” (Al-Kaida na Półwyspie Arabskim). Takie pomyłki są w najwyższym stopniu niezwykłe dla dżihadystów działających w mediach. Jak zauważyli niektórzy członkowie forum, tworzenie takiego filmu z wszystkimi składnikami graficznymi i tekstowymi, jest bardzo trudnym zadaniem. Jest wiec możliwe, że ogłoszenie o filmie jest jedynie sztuczką Abu Laitha, mającą na celu zdobycie uwagi mediów i podniesienie morale kolegów z dżihadu online.

Na koniec należy zauważyć powściągliwą reakcje na ten post administratora Shumoukh, Abu Dhar Al-Makki, który napisał:

„Niechaj Allah cię błogosławi, bracie Abu Laith, za twoją pracę… Jednakże są dwie rzeczy, które powinieneś rozważyć z pełną powagą, przed zakończeniem i dystrybucją tego filmu. Po pierwsze, komentarze braci o sposobie narysowania oczu [mudżahedinów, emitujących powierzchowne światło, co jest zabronione w islamskim prawie]. Po drugie, skonsultuj się z uczonymi i przedstaw im obrazy, które zamieściłeś tutaj – szczególnie obrazy ludzi, którzy są narysowani w ten sposób – i [zapytaj tych uczonych] czy jest to dozwolone według szariatu. Bowiem jeśli [film] będzie dystrybuowany, mimo że jest przeciwny prawu, taki film będzie usunięty [z forum]. Nie jest to coś, co chcemy zrobić i nie chcemy, żeby twój wysiłek… zmarnował sie, ale nie chcemy przekroczyć szariatu…”