Poniżej podajemy fragmenty publicznego wystąpienia Chodhra Habiba, członka kierownictwa Islamskiego Dżihadu w Gazie. Wystąpienie nadała Al-Aqsa TV 25 października 2011 r.:

„Nie damy wam niczego poza mieczem, nie damy wam niczego poza bombami, nie damy wam niczego poza włóczniami i mieczami, które poderżną wasze gardła, z wolą Allaha”

Chodhr Habib: My, z ruchu Islamskiego Dżihadu, chcielibyśmy przekazać kilka informacji. Pierwsza informacja jest do naszych wrogów, do tworu, który został wszczepiony pośrodku nas, w naszym sercu, w naszym oczku w głowie – w Palestynie. Mówimy im – Palestyna w całości należy do nas. Nie zrezygnujemy ani z jednego ziarnka jej czystej ziemi.

Palestyna jest jak werset w Księdze Allaha. Palestyna jest częścią naszej wiary. Nigdy nie opuścimy jej ani nie damy wam ani ziarnka jej czystej ziemi. Nie damy wam niczego poza mieczem. Nie damy wam niczego poza bombami. Nie damy wam niczego poza włóczniami i mieczami, które poderżną wasze gardła, z wolą Allaha. […]

„Odniesiemy zwycięstwo nad nimi… To powiedział nam nasz umiłowany Prorok Mahomet…: ‘Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, dopóki nie będziecie walczyć z Żydami’”

Na Allaha, moi bracia, odniesiemy zwycięstwo nad Izraelitami, niezależnie od tego, jaką [broń] posiadają i nawet jeśli cały świat będzie po ich stronie. Odniesiemy zwycięstwo nad nimi, z wolą Allaha, ponieważ to obiecał nam Allah i to jest w [email protected] że nasz umiłowany Prorok Mahomet powiedział nam w wiarygodnym hadisie: „Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, dopóki nie będziecie walczyć z Żydami – wy na wschód od rzeki [Jordan], a oni na zachód od niej – aż drzewa i kamienie powiedzą: O muzułmaninie, o sługo Allaha, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go – wszystkie poza drzewem gharkat, które jest drzewem Żydów”. Zwycięstwo Allaha zbliża się, bracia. Musicie pozostać bardziej niezłomni i bardziej nieustępliwi, żeby kontynuować tę czysta linię działania – [linię] oporu i Dżihadu. […]

„Nie możemy wziąć niczego od tego okupacyjnego tworu, jeśli nie mamy miecza umieszczonego na jego karku”

To jest najwspanialsza odpowiedź na to, czego chcą nasi wrogowie. Dzisiaj nasi więźniowie nakładają mundury polowe. Istotnie, są w pełni gotowi na kontynuowanie podróży Dżihadu i oporu, aż razem upokorzymy Izraelitów, z wolą Allaha, i unicestwimy ten twór, z wolą Allaha. Bracia, salutujemy naszym więźniom, naszym męczennikom i naszemu ludowi.

Nie zapomnimy naszych nieustraszonych więźniów, którzy pozostają w więzieniach i bastionach syjonistów i którzy płacą cenę za przywiązanie i lojalność do miejsca nocnej podróży proroka Mahometa, do Palestyny i do narodu arabskiego i islamskiego. Mówimy do nich: Miejcie wytrwałość, o wolni mężowie. Wkrótce, z wolą Allaha, zdobędziecie wolność. [Ruch] oporu was nie zapomni, z wolą Allaha. Będzie nowy więzień syjonistyczny, z którym odzyskacie waszą wolność, bracia.

Znamy opłakaną naturę tego wroga i okupanta. Nie możemy wziąć niczego od tego okupacyjnego tworu, jeśli nie mamy miecza umieszczonego na jego karku. […]