20 lutego 2019 r., Centrum Edukacji Islamskiej w Houston w Teksasie zamieściło na swoim kanale YouTube wideo z ceremonii, jaka odbyła się 17 lutego dla uczczenia 40. rocznicy rewolucji islamskiej Iranu. Przemawiał Morteza Kazemian, uczeń dziesiątej klasy, który powiedział, że Stany Zjednoczone kontynuują sankcje na Iran, ponieważ boją się go. Powiedział też, że dwoma celami Ameryki na Bliskim Wschodzie jest popieranie Izraela i Arabii Saudyjskiej. Publiczność skandowała: “Precz z poniżeniem… Allah Akbar! Chamenei jest naszym Przywódcą!” Ponadto chłopcy w szalach i zielonych przepaskach na głowach śpiewali piosenkę, której tekst brzmi: „Jesteśmy twoimi zwolennikami, ty jesteś naszym Przywódcą… Jesteśmy twoimi żołnierzami i wszyscy razem możemy być twoją siłą… Niechaj Allah zawsze trzyma twoją rękę nad nami… Wojownik tak jak w Bitwie o Chajbar… Obyś zawsze był naszym światłem przewodnim”. Prezenterka z Press TV, Marzieh Haszemi, przemawiała krótko podczas ceremonii przez wideo. Więcej o Marzieh Haszemi, którą niedawno aresztowała FBI podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych w klipie MEMRI TV nr 7064 U.S./Iranian TV Anchor Marzieh Hashemi: I Chant „Death to America” Because Oppressive American System Needs to Change; I Will Not Burn My U.S. Passport Because My Ancestors Owned and Built America, 26 lutego 2019.

Aby zobaczyć klip z ceremonii w Ośrodku Edukacji Islamskiej w Houston w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Ameryka ma dwie zagrywki w całym regionie Bliskiego Wschodu: popierać Izrael i popierać Arabię Saudyjską”

Morteza Kazemian: Nazywam się Morteza Kazemian i jestem w dziesiątej klasie. Dzisiaj chcę mówić więcej o politycznej stronie Rewolucji Islamskiej w Iranie i jakby spojrzeć na wpływy Ameryki i reszty zachodniego świata, nie tylko przed Rewolucją, ale także po niej, w kolejnych latach.

[…]

Ameryka i jej sojusznicy postanowili, że mają dość Rewolucji Islamskiej 1979 roku. Kontynuowali narzucanie surowych sankcji na ten kraj i uznali go za państwo terrorystyczne. Ale mam pytanie do was, bracia i siostry, czy nałożylibyście sankcje na kraj, którego się nie boicie?

Czy nie nałożylibyście sankcji na kraj, którego się nie boicie? Bo w ostatecznym rachunku, komunikatem tych sankcji na kraj Iranu jest myśl, że nadal pozostaje on wrogiem Ameryki i wszystkich jej sojuszników. Ponieważ Ameryka ma dwie rozgrywki w całym regionie Bliskiego Wschodu: popierać Izrael i popierać Arabię Saudyjską.

[…]

Mężczyzna z sali: Precz z poniżeniem!

Publiczność: Precz z poniżeniem!

Mężczyzna z sali: Powiedzcie: „Allah Akbar!”

Publiczność: Allah Akbar! Allah Akbar! Allah Akbar! Chamenei jest naszym Przywódcą!

Morteza Kazemian: Mimo trwania tych sankcji na kraj Iranu nie tylko widzieliśmy sukces na skalę zagraniczną, ale widzieliśmy także sukces na skalę krajową.

[…]

„Allah Akbar! Chamenei jest naszym Przywódcą!… Jesteśmy twoimi zwolennikami, jesteśmy twoimi żołnierzami”

Dzieci śpiewają: Allah Akbar! Chamenei jest naszym Przywódcą!

[…]

„O, umiłowany Zahra, o, umiłowany Hejdar – jesteśmy twoimi zwolennikami, ty jesteś naszym Przywódcą.

[…]

Jesteśmy twoimi zwolennikami, jesteśmy twoimi żołnierzami i razem możemy być twoją siłą.

[…]

Niechaj Allah zawsze trzyma twoją rękę nad nami.

[…]

O, człowieku wiary, o, umiłowany narodu, wojowniku tak jak w Bitwie o Chajbar.

[…]

Obyś zawsze był naszym światłem przewodnim.