Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z byłym ministrem libańskim Wiamem Wahhabem, który nadała OTV 14 marca 2011.

Żeby zobaczyć ten klip w MEMRITV, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/0/0/0/0/0/0/2863.htm .

Wiam Wahhab: [Koalicja 14 Marca] wydaje oświadczenia, takie jak: „Nie chcemy państwa z rządami prawoznawcy”. Co to jest państwo z rządami prawoznawcy? Sam nie wiem. Ktoś powinien powiedzieć mi, co to jest. Nie wiem, o co tu chodzi. Nie wiem, czym jest państwo z rządami prawoznawcy.

Tak czy inaczej, bracie Saadzie [Al-Hariri], nie chcesz państwa z rządami prawoznawcy, ale chcesz królestwo obcinania głów, języków, rąk i uszu? Takie są wyroki sądowe wydawane w Arabii Saudyjskiej. Czy nie słyszałeś, jakiego rodzaju wyroki wydają? Werdykty o obcięciu głowy mieczem, o odrąbaniu rąk i odrąbywaniu uszu i języków.

A więc nie chcesz państwa z rządami prawoznawcy – a nadal nie wiemy, czym jest takie państwo – ale chcesz królestwa, które nie pozwala kobietom prowadzić samochodu i chodzić do pracy?

Byłem w Rijadzie, Jeddzie, Taifie i Mekce. Kobiety tam wyglądają jak worki na śmieci. [Noszą] czarne worki i niczego nie widzisz – żadnej twarzy, żadnych oczu, żadnych rąk, żadnych nóg…

Dziennikarka: Chociaż ich styl może być bardzo nowoczesny…

Wiam Wahhab: Proszę mi pozwolić kontynuować. Nie chcesz państwa z rządami prawoznawcy, ale chcesz zamienić nas w kraj… Czy wiesz, że jeśli dzisiaj pojedziesz do Rijadu i – Boże broń – zostaniesz ranny w wypadku samochodowym, czy wiesz, jakie dostaniesz odszkodowanie? Zaledwie siedem rijali, ponieważ jesteś chrześcijaninem.

Czy [Saad Al-Hariri] – ten sługa Emira – chce kraju, który pogardza istotami ludzkimi? Czy chce państwa wahabitów, którzy oskarżają ludzi o herezję, obcinają im głowy i wysadzają ich w powietrze w Algierii i na całym świecie? Czy chcesz państwa rządzonego przez ludzi, którzy ograbiają naród z jego pieniędzy i wydają je na kluby rozrywkowe? Czy chcesz królestwa gier hazardowych i barów? […]

Wzywam lud saudyjski do rozpoczęcia intifady przeciwko rządzącej klice. Ta klika zagrabia zasoby narodu. Bracia, ta klika marnuje co miesiąc dziesiątki miliardów, podczas gdy miliony obywateli saudyjskich cierpi biedę, są głodni, brakuje szkół, brakuje wody, brakuje elektryczności. Wzywam Saudyjczyków do rozpoczęcia intifady przeciwko tym ludziom.

Byłoby hańbą, gdyby ta rodzina nadal kontrolowała w ten sposób zasoby narodu. Na co wydają pieniądze? Gromadzą je i przekazują do Ameryki.

Dziennikarka: Czy wzywa pan lud, by powstał przeciwko nim? Wiam Wahhab: Oczywiście. Saudyjczycy dokonują aktu agresji przeciwko arabskiemu krajowi Bahrajnu. Jaka jest różnica między nimi a Saddamem Husajnem? Kiedy Saddam Husajn wszedł do Kuwejtu, cały świat zjednoczył się przeciwko niemu. Dzisiaj Saudyjczycy wchodzą do Bahrajnu, a ja salutuję ludowi Bahrajnu, który chce obalić tyrana. On nie jest tylko tyranem. To jest imbecyl [w miejscu] króla, on jest na odlocie narkotykowym. […]