W artykule opublikowanym w jordańskiej gazecie „Al-Dustour” oraz w katarskiej gazecie „Al-Watan”, Muhammad Daoudia, były jordański minister i obecny redaktor naczelny „Al-Dustour”, pochwalił palestyńskiego terrorystę 'Udaja Al-Tamimiego, sprawcę dwóch ostatnich ataków na Izraelczyków. Al-Tamimi przeprowadził 9 października 2022 r. zamach na punkcie kontrolnym w Szu’afat we Wschodniej Jerozolimie, w którym zginęła izraelska żołnierka, Noa Lazar, a dziesięć dni później drugi zamach wjeździe do izraelskiego miasta Ma 'ale Adumim, podczas którego sam został zastrzelony przez izraelskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Opisując Al-Tamimiego jako bohatera, który poświęcił się dobrowolnie i świadomie i którego działania przyniosły radość milionom, Daoudia dodał, że Al-Tamimi jest wzorem do naśladowania dla innych Palestyńczyków, którzy „naśladują [poprzednich] męczenników, gdy ich serca i umysły nagle wypełniają się z odwagą”.

Muhammad Daoudia (zdjęcie: Al-Watan, Qatar, 24 października 2022)

Poniżej znajdują się przetłumaczone fragmenty artykułu Daoudii:[1]

W wieku 20 lat, w pierwszym rozkwicie młodości, większość młodych ludzi zajmuje się nauką, rozwijaniem własnej osobowości i myśleniem o przyszłości… zakochuje się i obiecuje [swojej ukochanej] zbudowanie spokojnego gniazda dla niej i dla dzieci, które wypełnią dom zabawą, życiem i hałasem. Ale 20-letni 'Udaj Al-Tamimi… wchłonął ducha poświęcenia, hojności i niezłomności swojego arabskiego narodu palestyńskiego, który jest wielkim narodem bohaterów. Uroczy młody Palestyńczyk 'Udaj Al-Tamimi bez mrugnięcia okiem oddał swoje życie i przyniósł radość milionom. Podsycał żółć wrogów, wypełniał ich twarze i serca strachem i przerażeniem oraz frustrował ich spiskowców. Swoim pistoletem maszynowym samuraj Al-Tamimi przeliterował swoją zjadliwą i wyjątkową wiadomość, która rozległa się na całym świecie i powtarzała wersy poematu: „O Bejrucie, nie podnieśliśmy białej flagi ani nie wyszliśmy ze zwieszonymi głowami”.[2] Udaj Al-Tamimi wiedział, czego chce i wiedział, że dołączy do procesji ofiarnych męczenników. Jest nowym źródłem inspiracji i nieustraszonym bohaterem. Reprezentował niepohamowaną i rozpaczliwą erupcję narodową i był wzorem czystej odwagi. Jego chwalebne działanie, jego ostatnia wola i testament staną się świetlanym [przykładem] dla innych młodych Palestyńczyków, którzy witają szahadę [męczeństwo dla Allaha] i naśladują [poprzednich] męczenników, gdy ich serca i umysły nagle napełnią się odwagą.

Męczeństwo bohatera 'Udaja Zuhair Bahaja Al-Tamimiego, syna Chansy [3] Palestyny, ​​Dżamili Al-Dża’bari, ujawnia, że ​​przywódcy syjonistycznego bytu są głupcami, ponieważ nie rozumieją, że naruszanie praw arabskiego narodu palestyńskiego przez trzy czwarte wieku [tylko] zaowocowało dostarczeniem im… Udaja Al-Tamimiego.

 

Gratulacje dla ludu palestyńskiego i ich arabskiego narodu … za [fakt, że] męczennik Udaj Al-Tamimi nosi ich słodkie i czyste imię.


[1] Al-Dustour (Jordan), October 23, 2022; Al-Watan (Qatar), October 24, 2022.

[2]  From a  poem dealing the PLO’s exodus from Beirut in 1982.

[3] Early Islamic poet Al-Khansa Bint 'Amr is called „the Mother of the Martyrs” because when her four sons died in the battle of Al-Qadasiyya (637) she did not mourn them but thanked Allah for honoring her with their deaths.