Poniżej podajemy fragmenty wywiadu z byłym ambasadorem irańskim w Syrii Mohammad Hassan Al-Achtari, sekretarz generalny Światowego Zgromadzenia Ahl Al-Bayt. Wywiad nadała Al-Manar TV 3 lutego 2012 r.

Mohammad Hassan Al-Achtari: Te kraje islamskie, które uważamy za…

Prowadząca wywiad: Turcja jest sojusznikiem…

Mohammad Hassan Al-Achtari: To nie jest kraj islamski, ale kraj muzułmanów. Wszystkie te kraje są krajami muzułmanów, nie zaś krajami islamskimi. Każdy kraj, którego rządy są oparte na zachodnich prawach i amerykańskich spiskach, nie jest krajem islamskim.

Prowadząca wywiad: Arabia Saudyjska na przykład jest państwem islamskim.

Mohammad Hassan Al-Achtari: Nie, nie jest.

Rządy w Arabii Saudyjskiej są oparte na wahhabizmie, nie na Koranie i nie na islamie. Gdyby Arabia Saudyjska była rzeczywiście oparta na islamie, nie zajęłaby stanowiska przeciwko palestyńskiemu oporowi. Dzisiaj widzimy jak Izrael codziennie obmyśla spiski i działa przeciwko meczetowi Al-Aksa i Jerozolimie. Izrael oficjalnie ogłosił Jerozolimę swoją stolicą i żaden z tych rządów nie skrytykował go ani nie zajął stanowiska przeciwko temu. Państwo islamskie jest państwem, które jest oparte na islamie, na Koranie i na koranicznych i islamskich zasadach. […]

Pełen tekst raportu jest dostępny dla prenumeratorów MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor.

Informacja o prenumeracie jest dostępna tutaj .Prenumeratorzy JTTM mogą odwiedzić tę stronę, żeby zobaczyć raport.