Muhammad Abu Rumman, badacz z Centrum Badań Strategicznych na Uniwersytecie Jordanii i publicysta gazety jordańskiej “Al-Ghad”, opublikował artykuł naświetlający 10 wybitnych osiągnięć naukowych Zachodu w 2016 r., włącznie z odkryciem fal grawitacyjnych, które przewidział Albert Einstein, oraz odkryciem dziewiątej planety układu słonecznego, i porównał je z 10 wybitnymi „osiągnięciami” w świecie arabskim w tym samym roku, włącznie z udoskonaleniem bomby samochodowej, „wypracowaniem” koncepcji samotnych wilków i bomb beczkowych oraz zniszczeniem miejsc archeologicznych. Abu Rumman pośrednio zaprasza czytelników, by porównali te osiągnięcia i wyciągnęli własne wnioski.

 Poniżej podajemy fragmenty jego artykuły[1]:

Muhammad Abu Rumman (ikhwansyria.com)

Witryna internetowa BBC opublikowała listę 10 największych osiągnięć naukowych roku 2016, wśród których są: odkrycie fal grawitacyjnych, o których pisał Einstein 100 lat temu; przybycie sondy [Juno] na Jupiter; odkrycie dziewiątej [planet] w układzie słonecznym, nazwanej “Nine”[2]; odkrycie ogona dinozaura liczącego 99 milionów lat, zachowanego w bursztynie; znalezienie największej liczby pierwszej [odkrytej jak dotąd], która ma 22 miliony cyfr; stworzenie maleńkiego dysku, który może przechować 360 terabitów danych i przetrwać 14 miliardów lat; wstrzykiwanie komórek macierzystych pacjentom którzy [doznali udaru] w wyniku skrzepu krwi, żeby przywrócić im funkcje motoryczne; odkrycie nowego gatunku ślepych ryb jaskiniowych, które potrafią wspinać się po ścianach; pierwsze lądowanie rakiety [na morzu po zakończeniu misji]; i wszczepienie czipu w mózg sparaliżowanego pacjenta, umożliwiając mu poruszanie palcami.

A teraz pomyślmy o wybitnych osiągnięciach arabskich, zarówno naukowych, jak nienaukowych, w 2016 r.:

  1. Taktyka bomb samochodowych, w której celuje ISIS i Dżabhat Al-Nusra, a która przekształca podstawowe materiały w dewastujący mechanizm zabijania bez potrzeby wynalazczości i przeprowadzania skomplikowanych badań naukowych, jak to robią na Zachodzie. Wystarczy władować dużą ilość materiałów wybuchowych do samochodu, nałożyć kamizelkę samobójcy i wkręcić się w szeregi „wroga”, żeby zranić i zabić dziesiątki i spowodować koszmarne zniszczenia. ISIS ogłosiło, że według niedawnego badania [jakie przeprowadziło], w ostatnim okresie było 1112 operacji męczeńskich, których sprawcy oczywiście wszyscy zginęli, ale zabili dużą liczbę ludzi drugiej strony.
  2. Przekształcenie każdego urządzenia lub narzędzia w czołg lub śmiercionośną bombę, jak to zdarzyło się, kiedy zwolennicy [ISIS] w Europie, którzy zazwyczaj są arabskiego pochodzenia, taranowali przechodniów w Nicei we Francji i w innych miejscach. Tak więc noże stały się narzędziami [zamachów] nożowniczych, a siekiery i tasaki [także] stały się zabójczymi narzędziami.
  3. Koncepcja “samotnego wilka”: w odróżnieniu od starannie planowanych operacji, takich jak 11 września 2001 r. i innych [złożonych] operacji, które wymagają nakładów finansowych, długich przygotowań i wzmożonych wysiłków koordynacyjnych, [terror] stał się [teraz] znacznie łatwiejszy. Wystarczy zająć się “praniem mózgów” – używając wirtualnego świata lub nawet krewnych i przyjaciół – w celu zamienienia człowieka w “samotnego wilka”, który ma ambicję przeprowadzenia zamachu i zabicia tak wielu ludzi, jak to możliwe. Ponieważ samotny wilk jest zazwyczaj niezdolny do atakowania instalacji wojskowych i służb bezpieczeństwa, ISIS przyznaje mu pozwolenie religijne na uszkadzanie wszystkiego, co się rusza, a czasami rzeczy, które nie [ruszają się] – czy jest to szyita modlący się w swoim meczecie, czy grupa ludzi na meczu [futbolowym], czy w kościele, klubie nocnym lub na rynku.
  4. „Bomby beczkowe” – zdumiewające osiągnięcie lub odkrycie przypisywane reżimowi syryjskiemu. Jeśli chcesz zdławić powstanie zbrojne, zamiast prowadzić walki miejskie z dokładnym planowaniem wojskowym i bezpośrednią konfrontacja [z rebeliantami] i zamiast używać kosztownych pocisków rakietowych, które mogą nie trafić w cel, wystarczy, że użyjesz „bomb beczkowych” zrzucanych z samolotów, które zabiją setki ludzi i przerażą innych tak, że „dobrowolnie wyemigrują”.
  5. Sukcesy w dziedzinie czystki etnicznej.
  6. Uchodźcy.
  7. Niszczenie i wysadzanie w powietrze zabytków.
  8. Nasz potencjał w dziedzinie niszczenia własnej ludności i budowli. W minionym roku były kumulujące się osiągnięcia [w tej dziedzinie] i według niedawnego Raportu o Arabskim Rozwoju Społecznym, udział regionu arabskiego w zgonach związanych z walką w 2014 r. wynosił 68,5%, jego udział zmienianiu ludzi w uchodźców wynosił 57,5%, a jego udział wśród IDP [przesiedlonych wewnętrznie] wynosił 47% w skali świata.
  9. [Uznanie] znaczenia reżimów tyrańskich dla zachowania stabilności.
  10. Ponowne odkrycie konfliktu między sunnitami a szyitami.

 

[1] “Al-Ghad” (Jordania), 13 stycznia 2017.
[2] O możliwości istnienia planety Nine poinformowano w styczniu 2016.

If you wish to reply, please send your email to [email protected].