W artykule z 22 marca 2012 r. w gazecie AP “Al-Hayat Al-Jadida”publicysta Adel Abd Al-Rahman twierdził, że Izrael cynicznie wykorzystuje Holocaust, popełniając równocześnie holocaust przeciwko ludowi palestyńskiemu. Dlatego – powiedział – Izrael spotka ten sam los, co nazistowskie Niemcy i faszystowskie Włochy.

Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu [1] :

„Tym, co jest nie do zaakceptowania… jest [sposób, w jaki] rządzący rasistowskim państwem Izraela wykorzystują Holocaust oraz ich próby nadużywania go w celu wzmocnienia ich metody wojny i kontroli nad narodami świata”

Druga wojna światowa (1939-1945) rozlała krew wszystkich ludów świata. Narody Związku Radzieckiego (przed jego upadkiem na początku lat 1990.), Europa i Japonia zapłaciły wielką cenę przekraczającą 50 milionów ofiar śmiertelnych. Według niektórych źródeł liczba była tak wysoka, jak 70 milionów. Sam Związek Radziecki stracił 20 milionów zabitych w dodatku do milionów rannych i ciężkich zniszczeń wyrządzonych miastom, wsiom i wszystkim dziedzinom życia. Oczywiści, nazistowski Holocaust obrał także za cel Żydów… Według niektórych źródeł liczba ofiar [żydowskich] wynosi sześć milionów; według innych było to dwa miliony lub mniej. Niezależnie od liczby żydowskich śmierci Hitler ewidentnie popełnił holocaust przeciwko żydostwu europejskiemu.

Jednak Holocaust nie kierował się wyłącznie przeciwko Żydom. Nie wolno podkreślać sprawy żydowskiej kosztem dziesiątków milionów [innych ofiar], ponieważ faszyzm i nazizm były holocaustem dla całego świata. To, co zdarzyło się ludom w Niemczech, Związku Radzieckim, Japonii, Francji, Anglii, Polsce, Czechosłowacji i innych było nie do opisania. Dlatego ludy świata nie mogą milczeć, kiedy izraelskie państwo apartheidu monopolizuje Holocaust spowodowany przez nazizm Hitlera i faszyzm Mussoliniego. Izrael jako państwo nie istniał wtedy i ludzie byli wybierani za cel niezależnie od ich religii, przekonań lub stanowisk politycznych lub filozoficznych. Głównym celem państw nazistowskich i faszystowskich (Niemiec, Włoch i Japonii) była zmiana równowagi sił i wpływów oraz [podział] rynków światowych i zabranie lwiej części imperialistycznego tortu.

Nikt nie neguje żydowskiego Holocaustu. Tym jednak, co jest nie do zaakceptowania przez oświecone, miłujące pokój ludy na świecie, [jest sposób, w jaki] rządzący rasistowskim państwem Izraela wykorzystują Holocaust oraz ich próby nadużywania go w celu wzmocnienia swojej metody wojny i kontroli nad narodami świata; wygnania ludu Arabów palestyńskich z jego ziemi; dokonania holocaustu i Nakby z lat 1948, 1967 i 2002; kontynuowania języka imperialistycznych osiedli; odrzucenia opcji pokoju i rozwiązania [konfliktu]; oraz magazynowania broni nuklearnej, biologicznej, chemicznej i fosforowej, które są zakazane przez społeczność międzynarodową. Nie jest dłużej do zaakceptowania odgrywanie ofiar przez przywódców izraelskich, ponieważ cały świat już wie, że państwo Izrael jest podstawą oczywistego planu syjonistycznych kolonialistów, którzy okupują [tę ziemię] kosztem narodu palestyńskiego. Jest katem [a nie ofiarą]. Ta gra [a mianowicie] wiara [Izraela], że ludy świata są głupie, nie jest już dłużej do zaakceptowania przez te ludy…

„Wykorzystywanie krwi europejskich ofiar Holocaustu już dłużej nie pomaga”

Izraelskie państwo okupacji i wrogości musi natychmiast szerzyć język pokoju, koegzystencji i tolerancji, zamiast wojny i holocaust, i zaprzestać wyrządzania holocaustów narodom świata – szczególnie narodom izraelskiemu i palestyńskiemu. Wykorzystywanie krwi europejskich ofiar holocaustu już dłużej nie pomaga, [ponieważ] [ta metoda] zbankrutowała i jest rzeczą przeszłości.

[Izraelscy przywódcy Benjamin] Netanjahu, [Avigdor] Lieberman, [Eli] Yishai i [Mosze] Yaalon powinni przestać igrać ze śmiercią i powrócić na drogę pokoju, która jest jedyną drogą gwarantującą zwycięstwo nad faszystowskim holocaustem w Izraelu i gdzie indziej… Doświadczenia Hitlera, Mussoliniego i innych podżegaczy wojennych są najlepszym dowodem porażki i zniszczenia, [jakie oczekuje] podżegaczy wojennych i ich zwolenników. Doświadczenie Ameryki w Wietnamie, Iraku i Afganistanie jest [także] dobrym na to dowodem. Izrael nie jest wyjątkiem i przeznaczone mu jest zapłacenie ceny, która zagrozi jego losowi, ponieważ jest to państwo holocaustu.


[1] “Al-Hayat Al-Jadida” (Autonomia Palestyńska), 22 marca 2012.