Egipski duchowny dr Salah Al-Din Sultan, mieszkaniec Bahrajnu i doradca ministerstwa spraw islamskich w Bahrajnie, jak również członek Międzynarodowego Związku Uczonych Muzułmańskich (IUMS), na którego czele stoi szejk Jusef Al-Karadhawi, napisał w niedawnym artykule, że terroryzm popełniany przez USA jest gorszy niż terroryzm bin Ladena. W artykule, który pojawił się na witrynie internetowej egipskiego Bractwa Muzułmańskiego, wyjaśnił, że podczas gdy USA popełniały terroryzm w służbie hegemonii, ucisku i tyranii, bin Laden podniósł sztandar dżihadu na rzecz Allaha i służył wzniosłemu celowi, nawet jeśli robił to w błędny sposób.

Poniżej podajemy fragmenty tego artykułu [1] :

Terroryzm bin Ladena był obroną islamu i oporem przeciwko okupantom [nawet jeśli był prowadzony] w sposób odbiegający do pewnego stopnia od środkowej drogi umiarkowania. Terroryzm USA [z drugiej strony], jest obroną hegemonii, ucisku i tyranii i [jest skierowany] na ujarzmienie ludów i reżimów świata amerykańskiej [jedno] biegunowości.

Terroryzm bin Laden podniósł sztandar dżihadu na rzecz Allaha po tym, jak kraje islamskie wyrzekły się go jako części oporu przeciwko syjonistom w Palestynie, komunistom w Afganistanie i hinduizmowi w Kaszmirze. [To prawda], bin Laden pospiesznie robił rzeczy bez konsultacji z duchownymi i kaznodziejami z ummah. Podejmował samodzielne decyzje w sprawach prawa religijnego i błądził w niektórych swych czynach. Ale terroryzm USA [jest znacznie gorszy, ponieważ] jest zasadniczo hegemonią pieniędzy i siły skierowaną na upokarzania reżimów i ludów, kradzieżą dóbr ich [ziemi], rabowaniem ich zasobów i produkowaniem tyranów w naszym świecie arabskim i islamskim.

Terroryzm bin Laden rozpoczął się pod hasłem “Napełnijcie przerażeniem serca wroga Allaha i waszych wrogów” [Koran 8:60], podczas gdy terroryzm USA był i nadal jest [prowadzony] pod hasłem „Ja jestem waszym panem najwyższym” [Koran 79:24] i „każę wam obciąć rękę i nogę – naprzemianlegle – i rozkażę was ukrzyżować na pniach drzewa palmowego. Wtedy dowiecie się bez wątpienia, który z nas jest mocniejszy i wytrwawszy w znoszeniu kary!” [Koran 20:71].

Terroryzm bin Laden łączył wzniosły cel z błędnymi środkami, jeśli to, co mówią, że zrobił, jest prawdą. Wzniosłym celem było wyzwolenie [muzułmańskiej] ummah od komunistów, krzyżowców i syjonistycznych atakujących. Terroryzm USA, z drugiej strony, łączy nikczemny cel z nikczemnymi środkami. Zaprawdę, to jest ten [sam] kraj, który zaprowadził najgorszy rodzaj ucisku i tyranii przeciwko krajom Ameryki Południowej w celu przejęcia kontroli nad ich zasobami…

Terroryzm bin Ladena jest [jedynie] domniemany, ponieważ oskarżenia przeciwko niemu pochodzą od mediów, nie zaś z sądu, podczas gdy nie ma wątpliwości co do terroryzmu USA, których setki tysięcy żołnierzy nie [pozostały] w obozach wewnątrz USA, żeby je bronić, ale rozeszły się jak szarańcza po Iraku, Afganistanie, państwach Zatoki, Korei, Europie i Australii…

Historia nie zapomni jak [USA] okupowały Irak i zamieniły go w trzy poszarpane fragmenty w [stanie] wojny ze sobą, albo że w swoich wielkich umiejętnościach pozostawiły za sobą osiem milionów wdów i sierot, po zagrabieniu miliardów [dolarów w irackich] baryłkach z ropą, cennych rudach i rzadkich artefaktach. A dużo więcej w tym samym duchu można powiedzieć o Pakistanie, Afganistanie i innych krajach.

Nie słyszymy o terroryzmie bin Ladena torturującym więźniów lub naruszającym honor kobiety, podczas gdy USA zdobyły koronę terroryzmu dla więźniów w Guantanamo i gwałcących honor córek Iraku i Afganistanu. Nie jest to tylko kwestia gwałcenia [żywych] kobiet; amerykańska nikczemność prześcignęła samą siebie przez gwałcenie naszych córek po tym, jak zostały zabite i przez niedopuszczenie do oskarżenia [gwałcicieli] w USA. Na dodatek do tego wszystkiego [USA] bezustannie i haniebnie popierają twór syjonistyczny w zabijaniu i usuwaniu milionów Palestyńczyków…

Być może twierdzenie [Ameryki], że wrzucili ciało [bin Ladena] do morza czyni prawdopodobnym pogłoskę, że zmarł on kilka lat temu, co zaszargałoby twarz USA i [ujawniło ich] całkowitą bezradność. [USA] sfabrykowały] dramat [zamachu na bin Ladena] w celu zaprezentowania wyimaginowanego osiągnięcia, tak samo jak [fałszywie twierdzili, że była] broń nuklearna w Iraku.

O ludzie, w niebiosach jest jeden tylko Bóg, który jest sprawiedliwy i rządzi tak, jak chce. „A niebawem dowiedzą się ci, którzy czynili niesprawiedliwość, jakich przeciwności doznają”! [Koran 26:227]


[1] Ikwanonline.com, 3 maja 2011.