Poniżej podajemy fragmenty reportażu w telewizji irańskiej o nowym systemie pocisków otrzymanych przez IRGC. Reportaż nadały Al-Alam TV i IRINN TV 5 marca 2014 r.:

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć to wideo w MEMRI TV

Narrator: Organizacja Przestrzeni Powietrznej irańskiego Ministerstwa Obrony przekazała pociski balistyczne i system obrony powietrznej Irańskiemu Korpusowi Strażników Rewolucji i bazie obrony powietrznej Chatam Al-Anbia. W ceremonii uczestniczył irański minister obrony Hossein Dehghan, który chwalił przemysł obronny, mówiąc, że dostarcza on Iranowi potencjału odwetowego. Dehghan powiedział, że groźby wrogów Iranu są niczym innym jak eskalacją słów. Dodał, że jego kraj jest w pełni zdolny do obrony swoich granic. Dehghan powiedział, że te pociski są bardzo precyzyjne i sterowne i są zdolne uniknąć systemów obrony i radaru wroga.

[…]

Hossein Dehghan: Te systemy pocisków stanowią wielkie osiągnięcie. Te systemy są bardzo precyzyjne i sterowne.

[…]

Mohamad Hassan Asfari: Mimo sankcji Ameryki i Zachodu Iran wzmocnił swoją infrastrukturę obronną bez pomocy zagranicznej. Mamy możliwość odpowiedzi w zdecydowany i szybki sposób na każdy akt militarny przeciwko Iranowi. To dotyczy także Ameryki, która mówi, że wszystkie opcje są przygotowane. Mówimy Amerykanom, że muszą działać racjonalnie i zrezygnować z [języka] siły], nacisku i arogancji. Jeśli Amerykanie i syjoniści spróbują zrobić cokolwiek przeciwko Iranowi, odpowiemy atakiem naszymi pociskami na wszystkie cele amerykańskie w regionie. Te pociski są po to, by dostarczyć bezpieczeństwa Iranowi i jego sąsiadom w Zatoce Perskiej.

[…]