Amerykański kaznodzieja islamski, Fadel Soliman, powiedział 30 kwietnia 2020 r. w wywiadzie dla sieci Al-Dżazira (Katar), że islamofobia i media niechcący wyrządziły wielką przysługę islamowi przez uczynienie go – w kategoriach marketingu – rozpoznawalną „marką”. Powiedział, że miesiąc po 9/11 aż czworo ludzi dziennie nawracało się na islam w islamskim ośrodku Dar Al-Hijrah w Waszyngtonie – gdzie przyszły przywódca Al-Kaidy, Anwar Al-Awlaki, był w owym czasie imamem – po zobaczeniu „niesprawiedliwości” wyrządzonej islamowi przez media. Ponadto powiedział, że zaletą pandemii koronawirusa jest to, że ujawniła prawdę o „religii” humanizmu. Pokazując i krytykując książkę dla dzieci zatytułowaną Atheism for Kids and How to Live without a God, Soliman powiedział, że koronawirus ujawnił ignorancję i słabość Człowieka i pokazał, jak naprawdę niezbędny jest prawdziwy Bóg. Soliman ostrzegł, że ateiści prawdopodobnie „znowu podniosą głos” i przypiszą sobie zasługę za szczepionkę przeciwko wirusowi, kiedy ta zostanie stworzona.

Aby zobaczyć klip z amerykańskim kaznodzieją islamskim, Fadelem Solimanem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Prawdą jest, że islamofobia wyrządziła wielką przysługę islamowi”

Fadel Soliman: Prawdą jest, że islamofobia wyrządziła wielką przysługę islamowi. Zrobiła dla islamu to, co nazywa się „nadaniem marki” w dziedzinie marketingu. Słowo „islam” nie potrzebuje dłużej wielu wyjaśnień. Wizerunek islamu musi zostać poprawiony, ale stał się czymś, co nie jest nieznane ludziom.

Pamiętam, że w meczecie, gdzie zwykłem modlić się, meczecie Dar Al-Hijrah w Waszyngtonie, przed 9/11, nowa osoba przychodziła co tydzień lub dwa, by nawrócić się na islam. Pamiętam, że w miesiącu, który nastąpił po 9/11, mieliśmy jedną, dwie, trzy, a nawet cztery osoby nawracające się na islam codziennie. Codziennie! Oczywiście, krzywa zaczęła spadać po pewnym czasie. Po 9/11 był skok [w liczbie ludzi nawracających się na islam], ponieważ byli ludzie, którzy czytali o islamie, ale wahali się przed nawróceniem. Kiedy ci ludzie zobaczyli wielką niesprawiedliwość wyrządzoną islamowi w mediach, doświadczyli odwrotności. Czasami media niechcący służą islamowi.

[…]

„Jest nowa religia zwana ’humanizm’… w której Człowiek jest Bogiem”

To dobrze, że [COVID-19] ujawnił ludziom prawdę o humanizmie. Mówię o humanizmie, nie ludzkości. Jest nowa religia zwana 'humanizm’, ponieważ nie możesz atakować ludzkości. Jest nowa religia. To, na przykład, jest książka dla dzieci, która uczy o humanizmie i o tym, jak żyć bez boga. To są książki dla dzieci. To jest książka o tytule Ateizm dla dzieci. To są książki obrazkowe dla dzieci. Humanizm jest religią, w której Człowiek jest Bogiem. Niebezpieczeństwo tej religii…. To nie jest jak ateizm. Ateizm jest nihilistycznym pojęciem i jest dlatego negatywny. Mówi, że nie ma boga, ale nie oferuje alternatywy. Humanizm jednak oferuje alternatywę. To jest religia, w której Człowiek jest bogiem. Człowiek stworzył cywilizację i tak dalej.

„Kryzys koronawirusa… ujawnił ignorancję Człowieka i słabość tego nowego ‘boga’”

Zaletą kryzysu koronawirusa jest, że ujawnił ignorancję Człowieka i słabość tego nowego ‘boga’. Ujawnił chciwość i egoizm Człowieka. Ujawnił, jak bardzo Człowiek potrzebuje prawdziwego Boga.

[…]

Jednak obraz nie jest też różowy. Lubię zawsze oczekiwać złych scenariuszy. Wierzę, że gdy tylko szczepionka lub lekarstwo zostaną odkryte za kilka miesięcy – albo tygodni, albo lat, tylko Bóg wie – ateiści znowu podniosą głosy i powiedzą, że oni wynaleźli lekarstwo. Powinniśmy zawsze być gotowi na ten humanistyczny dyskurs.