Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się, tutaj.

31 maja 2018 r. Al-Malahem, medialne armię Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim (AQAP), opublikowało nowy numer biuletynu Maddad, w którym potępia saudyjskiego następcę tronu, księcia Muhammad bin Salman (MBS) za zamianę policji moralności komitetem rozrywki do promowania rozpusty.

Biuletyn, zatytułowany „Komitet rozrywki, dziura w statku”, który został zamieszczony na popierającym Al-Kaidę kanale w Telegram, oskarżył MBS o „powtórzenie scenariusza Atatürk w Turcji i dosłowną realizację tego, co napisano w Protokołach mędrcówSyjonu„, jak również o wypowiedzenie wojny szariatowi i nauczaniu szejka Muhammada bin Abd Al-Wahhaba.

Następnie oskarża „syjo-krzyżowcowe” kraje o okupowanie krajów muzułmańskich, by „zniszczyć ich historię, promować rozpustę, prowadzić wojny z wiedza i podręcznikami i usunąć wszystko popierające dżihad”.

Zwracając się do muzułmańskich uczonych biuletyn wzywa ich, by zachęcali ludzi do „promowania cnoty i obrony jej”, ostrzega ich o planach, których celem jest westernizacja muzułmanów i wyjaśnia im „prawdziwą naturę saudyjskiego reżimu”.

Źródło: Telegram.me, 31 maja 2018.