Abd Al-Hadi Mahfouz, prezes Libańskie Narodowej Rady Mediów,  uczestniczył 6 listopada 2019 r. w dyskusji w Mayadeen TV (Liban) o usunięciu kont Hamasu, Hezbollahu i Islamskiego Dżihadu w mediach społecznościowych. Mahfouz powiedział, że największe na świecie firmy medialne są kontrolowane przez izraelskie lobby, a konkretniej, przez MEMRI, który opisał jako międzynarodowy, żydowski instytut medialny, który ma „wielkie wpływy” na te globalne firmy medialne. Wywiad poprzedziła grafika o „cyfrowych podwójnych standardach” stosowanych rzekomo wobec „oporu” przez platformy mediów społecznościowych. Grafika stwierdza także, że amerykańscy kongresmeni, Brian Fitzpatrick, Josh Gottheimer, Max Rose i Tom Reed ostrzegli dyrektora wykonawczego Twittera, że te konta muszą zostać usunięte z jego platformy. Mahfouz wypowiadał się podobnie w przeszłości po projekcie ustawy kongresu dotyczącej podżegania przez arabskich nadawców: patrz MEMRI TV Clip 2427 President Of The Lebanese National Media Council Abd Al-Hadi Mahfouz: If US Ends Al-Jazeera’s Broadcasting, The Arabs Should End CNN’s Broadcasting; Memri Behind Congress Bill.

Aby zobaczyć klip z Abd Al-Hadi Mahfouzem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Istnieje w przybliżeniu 400 firm medialnych, które stanowią źródło [całej] informacji”

Abd Al-Hadi Mahfouz: Media oporu odgrywają wielką rolę w ujawnianiu fałszywości twierdzeń o absolutnej wyższości izraelskiej armii. Kamerzyści i dziennikarze, którzy towarzyszą zbrojnemu oporowi, byli skutecznym źródłem informacji o tym, co dzieje się w terenie. Należy zauważyć, że istnieje w przybliżeniu 400 firm medialnych, które stanowią źródło [całej] informacji. Większość tych [firm] jest amerykańska, europejska i japońska.

Instytut, który kontroluje te firmy medialne „nazywa się  MEMRI i ma wielki wpływ na te firmy”  

Te firmy są kontrolowane przez izraelskie lobby – a konkretniej, przez pewien izraelski instytut medialny… Raczej jest to międzynarodowy instytut medialny w tym sensie, że jest żydowski.

Ten instytut nazywa się MEMRI i ma wielki wpływ na te firmy.