Wprowadzenie

Dla zaznaczenia 11 rocznicy Intifady Al-Aksa witryna internetowa Brygad Izz Al-Din Al-Kassam, militarnego skrzydła Hamasu, zainaugurowała specjalną stronę, zatytułowaną “Intifada Al-Aksa – Olśniewające Światło w Historii Palestyny”. Na stronie tej zamieszczony jest dokument z informacją o akcjach militarnych Brygad, włącznie ze statystyką ofiar izraelskich i własnych. W dokumencie Brygady przedstawiają także z dumą zamachy samobójcze, które przeprowadziły, włącznie z masakrą w Paschę w Park Hotel w Natanji, w której zginęło 30 Izraelczyków, oraz zamachem samobójczym przed dyskoteką Dophi w Tel-Awiwie, w którym zginęło 21 Izraelczyków, w większości nastolatków. Wspomniana jest także strzelanina w Mercaz HaRav, w której zabito ośmiu uczniów jesziwy oraz atak rakietowy na izraelski autobus szkolny niedaleko granicy z Gazą, w którym zginął izraelski nastolatek. Dokument kończy się przysięgą kontynuowania drogi dżihadu aż cała ziemia Palestyny zostanie wyzwolona.

Poniżej podajemy fragmenty[1] :

Brygady są dumne z liczby zabitych – po obu stronach

„Brygady Izz Al-Din Al-Kassam, militarne skrzydło ruchu Hamasu, stanowiły główną dźwignię błogosławionej Intifady Al-Aksa, która rozpoczęła się 11 lat temu. [Brygady] stosowały szeroki wachlarz dostępnych im [środków] w konfrontowaniu ciemiężącego wroga i śmiały się w twarz syjonistycznego spisku i szalonej wojny, jaką [syjoniści] prowadzili przeciwko nim… Będą kontynuować na tej drodze aż do zwycięstwa…

Plonem Al-Kassam w ostatnim roku Intifady [tj. 2010-2011[2] było dwóch zabitych syjonistów i ponad 31 rannych syjonistów w kilku akcjach dżihadu, w dodatku do wystrzelenia ponad 84 pocisków moździerzowych i ponad 30 rakiet Grad i Kassam. Liczba męczenników spomiędzy Brygad Izz Al-Din Al-Kassan po drodze do zwycięstwa i wyzwolenia sięgnęła 1697, co znaczy 1842 męczenników z Al-Kassam od ich założenia”.

Tysiące bohaterskich akcji – szczególnie masakra Paschy i zamach samobójczy na dyskotekę w Tel Awiwie

„Liczba heroicznych akcji… osiągnęła 4300… Akcje Brygady obejmują 61 operacji męczeńskich, 24 porwania, 230 potyczek zbrojnych, 33 najazdy, 423 zamachów bombowych, 90 operacji strzeleckich, 146 zasadzek i 25 rajdów na cele syjonistyczne. Najbardziej godną uwagi operacją Al-Kassam w ostatnim roku Intifady [Al-Aksa] (2010-2011) był atak na syjonistyczny autobus niedaleko syjonistycznego osiedla Kfar Saad] [tj. kibuc Saad] na wschód od Gazy, który bezpośrednio uderzył [w autobus]. Okupant oznajmił, że żołnierz [sic] został zabity a inny ciężko ranny.

Brygady Al-Kassam także [przyjęły odpowiedzialność] w tym roku za akcję męczennika Al-Kassam Ali Haszema Abu Dhaima z Dżabel Mukaber w Jerozolimie, dwa lata po jej przeprowadzeniu 6 marca 2008 r. [Akcja ta] przeciwko rasistowskiej szkole HaRav spowodowała śmierć ośmiu syjonistów i zraniła ponad 30 innych, według doniesień wroga.

Należy zauważyć, że godne uwagi operacje męczeńskie podczas Intifady Al-Aksa obejmowały akcję w Park Hotel, przeprowadzoną przez męczennika Abd Al-Basseta Odeha, która spowodowała śmierć 36 [sic] syjonistów i zraniła około 190. Brygady przeprowadziły dziesiątki dodatkowych operacji męczeńskich, szczególnie Dolphi [zamach samobójczy na dyskotekę]”.

8085 rakiet i bomb, włącznie z 2627 [rakietami] Kassam i 303 Grad

„Podczas tej Intifady Brygady Al-Kassam zmieniły równowagę [sił] z wrogiem [na korzyść Palestyńczyków] mimo wszystkich prób [wroga] do ograniczenia, prześladowania i szkodzenia [im], i zmiażdżyły bastiony [wroga] przy pomocy dostępnych im środków wojennych, wynalezionych przez ich bohaterskich inżynierów – od zmiażdżenia osiedli [żydowskich] do zamachów bombowych na syjonistyczne bazy wojskowe i specjalne posterunki strategiczne. Podczas wojny Al-Furkan [określenie Hamasu na wojnę w Gazie] rakiety Brygad Al-Kassam sięgały celów głęboko wewnątrz tworu syjonistycznego na odległość 55 km od Strefy Gazy.

Dane pokazują, że Brygadom udało się zmiażdżenie osiedli, ośrodków [populacyjnych] i [innych] celów wroga około 8085 rakietami i bombami, włącznie z 2627 rakietami Kassam i 303 rakietami Grad. Należy zauważyć, że te rakiety były główną przyczyną [wycofania się] syjonistycznego wroga ze Strefy Gazy w 2005 r., jak również jego porażki w wojnie Al-Furkan w 2009 r.…

Brygady Al-Kassam pozostają na czele działalności w Palestynie i codziennie podkreślają heroicznymi akcjami, cierpliwością i niezłomnością w obliczu wszystkich spisków blisko i daleko, że będą kontynuować swoją drogą i nie zboczą z niej aż ziemia zostanie wyzwolona, święte miejsca oczyszczone, więźniowie odetchną zapachem wolności, a uchodźcy powrócą do swojej ojczyzny. Nie jest ważne, jak wielu padnie ofiarą i jak głęboki stanie się mrok – droga dżihadu i oporu pozostaje najkrótszą drogą do zrealizowania nadziei i marzeń ludu palestyńskiego, który okazał wyrozumiałość [dążąc] do wyzwolenia z jarzma okupanta”.

Rzecznik Brygad: Dla dobra kraju poświęcamy czyste dusze, których członki rozrzucone są wszędzie

W specjalnej sekcji tej witryny umieszczono także oświadczenie rzecznika Brygad Al-Kassam, Abu Obeidy, w którym czytamy: “… Intifada uratowała sprawę palestyńską z bagna, w którym ugrzęzła po dyskryminujących i ciemiężących porozumieniach, które uczyniły wiele szkód… Największą lekcją Intifady Al-Aksa jest to, że nasz lud palestyński nie jest skłonny oddać ani centymetra ziemi Palestyny, ani jednej ze swoich niezłomnych zasad. Ta intifada – podczas której nasz lud palestyński poświęcił tysiące męczenników, rannych i więźniów więzieniom okupanta – dowiodła, że nasz lud palestyński jest gotowy do ofiar. Rozumie, że istnieje cena za obronę niezłomnych zasad, sprawy [palestyńskiej] i świętych miejsc – cena, którą wszyscy nasi ludzie są gotowi zapłacić.

Dowiedliśmy całemu światu, że istnieje na tej ziemi wzorowy palestyński dżihad i grupa oporu, która trzyma się naszego stanowiska i broni naszej ziemi, ludu, miejsc świętych, i która poświęca dla nich czystą krew– czyste dusze, których stracone członki rozrzucone są wszędzie. Wszystkie te [poświęcenia] są małe w porównaniu do wartości naszej Jerozolimy, Al-Aksy i naszej historycznej ziemi, którą staramy się odzyskać… Okupant dowiódł podczas intifady to, o czym zawsze mówiliśmy… że nie rozumie niczego poza językiem siły i rozlewu krwi, i że żyje na powierzchni jeziora krwi od 1948 r….

Nasz naród palestyński nie żałuje tej intifady, Mimo przeszkód przeszkadzających i słabości słabych, i mimo prób niektórych [ludzi], żeby osłabić nasz lud palestyński [przez mówienie], że intifada była błędem i pochopnym posunięciem, nasz lud palestyński rozumie dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek, że ta intifada była słusznym i niezbędnym krokiem ku przywróceniu naszych uzurpowanych sobie praw historycznych… Ta intifada może być odnowiona… jeśli będzie jakakolwiek próba porzucenia niezłomnych zasad naszego palestyńskiego ludu i sprawy”.


[1] Alqassam.ps, 2 października 2011.

[2] Według Brygad Intifada Al-Aksa trwa nadal.