Wysoki rangą funkcjonariusz Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) Muhammad Szalah powiedział 24 kwietnia 2022 r. w Al-Quds Al-Youm TV (Islamski Dżihad – Gaza), że Palestyna jest bezdyskusyjnie palestyńską ziemią i że Żydzi nie mają do niej żadnych historycznych praw. Twierdził także, że Allah sprowadził Żydów do Palestyny dla Palestyńczyków, by “wykończyli ich”. Ponadto powiedział, że PIJ jest częścią wspieranej przez Iran “osi oporu” i że podczas gdy Iran dostarcza Palestyńczykom rakiety i broń, Arabowie dają im jedynie materiały szkoleniowe.   Muhammad Szalah jest bratem poprzedniego przywódcy Islamskiego Dżihadu, Ramadana Abdullaha Szalaha, który zmarł w 2020 r.

Aby zobaczyć klip z funkcjonariuszem PIJ, Muhammadem Szalahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Będziemy walczyć o Jerozolimę „do ostatniego palestyńskiego żołnierza, ostatniego lwiątka i ostatniego dziecka… Zarówno z narodowej, jak religijnej perspektywy, Żydzi nie mają tutaj niczego”

Muhammad Szalah: Będziemy bronić świętego miasta [Jerozolimy], do którego Prorok Mahomet dokonał nocnej podróży i z którego wzniósł się do nieba, wszystkim, co posiadamy. Będziemy walczyć do ostatniego palestyńskiego żołnierza, ostatniego lwiątka i ostatniego dziecka. Nigdy nie podniesiemy białej flagi [poddania się]. Nawet jeśli opuszczą nas Arabowie, muzułmanie i cały świat, będziemy walczyć za to miasto, ponieważ w tej walce mamy zyskowną transakcję z Allahem.

[…]

Gdy tylko Prork Mahomet postawił nogę na Świętej Skale tutaj w Palestynie, stało się to największym aktem sprzedaży w historii ludzkości i dowodzi naszego prawa do Palestyny. Koniec sprawy.

Zajmujemy się tym z islamskiej perspektywy. Całe gadanie o starożytnej historii, Kananejczykach, Abrahamie i wierze Abrahamowej, i przymierzach… Wszystko to nie jest do zaakceptowania.

Abraham nie był Palestyńczykiem. Przybył z Iraku. Zarówno z narodowej, jak religijnej perspektywy [Żydzi] nie mają tutaj niczego. Powinni opuścić naszą ziemię. To jest ziemia palestyńskiego ludu i stanowi islamskie dziedzictwo aż do Dnia Sądu Ostatecznego. Powinni wrócić tam, skąd przyszli, i tyle.

[…]

„Pan sprowadził tutaj [Żydów]; Wierzymy też, że powinni byli przyjść tutaj, ponieważ tutaj ich wykończymy… przychodzą tutaj po swoją śmierć”

Koran mówi: “A kiedy nadejdzie obietnica życia ostatecznego, My przyprowadzimy was jako różnobarwny tłum”. Nasz Pan sprowadził [Żydów tutaj]. My także wierzymy, że powinni byli przyjść, ponieważ tutaj ich wykończymy.

Nasz Pan mówi: “I pamiętajcie, kiedy wasz Pan oznajmił, że z pewnością ześle im kogoś, kto zada im straszliwą karę aż do Dnia Zmartwychwstania”. To zrobimy my. Oni przychodzą tutaj po swoją śmierć.

[…]

„Kto w tym regionie przeciwstawiał się zbrodniczej Ameryce, która umieściła ten [izraelski] twór, poza Iranem, Hezbollahem, Huti i wszystkimi innymi?”  

Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią osi oporu, na której czele stoi Islamska Republika [Iranu], Hezbollah, Syria, Jemen i Irak. Jesteśmy z tego dumni. Kto w tym regionie przeciwstawiał się zbrodniczej Ameryce, która umieściła ten [izraelski] twór, poza Iranem, Hezbollahem, Huti i wszystkimi innymi?

[…]

„Chcemy pocisków, wyrzutni moździerzowych, pocisków przeciwczołgowych… Nie potrzebujemy, by ktokolwiek przychodził i ginął tutaj; Będziemy ginąć sami; Mamy armię, mamy poszukiwaczy męczeństwa… I wszystko, czego potrzebujemy od was, jest wspieranie nas w tym”

Powiedzieliśmy [Arabom]: różnica między wami a Iranem jest taka, że Iran wspiera nas rakietami, ale kiedy duża delegacja z krajów arabskich przybyła pod koniec 2012 r., gratulowali nam za uderzenie w Tel Awiw, powiedzieliśmy im: Nie uderzyliśmy w Tel Awiw waszymi kuponami. Przysłaliście nam tornistry szkolne z ołówkami, gumkami, zeszytami i pudełkiem geometrycznych przyrządów. Świetnie. Lub przysyłacie nam kosze żywnościowe z ryżem i mięsem. To jednak nie jest nasz problem.

Uderzyliśmy w Tel Awiw rakietami Fajr-5. Chcemy pocisków, wyrzutni moździerzowych, pocisków przeciwczołgowych, pocisków ziemia-powietrze Strela. Chcemy was całkowicie zwolnić. My dokonamy walki. Nie potrzebujemy nikogo, by tu przychodził i ginął. Będziemy ginąć sami. Mamy armię, mamy poszukiwaczy męczeństwa, mamy wojowników – tysiące i miliony ich. Wszystko, czego potrzebujemy od was, to popierania nas w tym, a my spłacimy ten dług w waszym imieniu. Dzisiaj jednak naród [arabski] zatracił swoją męskość.