Wiec z okazji Międzynarodowego Dnia Kuds zorganizowano w Dearborn w Michigan 31 maja 2019 r. przed Henry Ford Centennial Library. Mówca, którego tożsamość nie jest znana, powiedział, że każdy prezydent USA – nie tylko „idiota” Trump – był zbrodniarzem i terrorystą, i że tylko ekonomiczne sankcje i „polityczna arogancja” utrzymują pozycję Ameryki na świecie. Przeklinał Amerykę i mocarstwa świata za „życzenie, by masy pozostały milczące” i za porzucenie Palestyny i powiedział: „Nie tylko zobaczymy wyzwolenie Palestyny, ale z wolą Allaha, odegramy w tym czynną rolę własnymi rękami”. Powiedział, że Palestyna będzie wyzwolona tylko przez muzułmanów, a nie przez amerykańską legislację lub umowy spisane przez „hipokrytów” i „zdrajców”.

Mówca powiedział także, że ”umiłowany Przywódca” Imam Chamenei powiedział, że Izrael rozpadnie się w mniej niż 25 lat i że ”rak” Izraela można usunąć tylko przez opór i poleganie na Allahu. Mówiąc o amerykańskich politykach i rządzie USA jako szatańskich, powiedział, że Hamas, Hezbollah, IRGC i każdy inny, kto walczy przeciwko Izraelowi, ma dane od Boga prawo oporu. Podczas wiecu przemawiał również szejk Usama Abdul Ghani, szyicki imam, który studiował w Islamskim Seminarium w Kom w Iranie. Powiedział, że Izrael jest „głową węża”, stojącego za całym uciskiem na świecie. Mówił także o Izraelu jako „systemie rakowatego ucisku”. Publiczność skandowała: „Precz z upokorzeniem!” Wideo z wiecu nadawał na żywo na Facebooku Komitet Al-Kuds, który opisuje siebie jako „wysiłek pokojowego podniesienia głosu przeciwko potwornościom i łamaniu praw człowieka syjonizmu”.  

Aby zobaczyć ten klip w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Nie wskazujemy palcami na obecnego idiotę w Białym Domu, ale na wszystkich zbrodniarzy i terrorystów, którzy zajmowali to stanowisko przed nim”

Mówca: Wielu ludzi z całej społeczności i z całego świat muzułmańskiego porwała fala amerykańskiego patriotyzmu. Są dumni z Ameryki, jej wolności, jej demokracji, wolności słowa, wolności wyznania… Równocześnie patrzą z góry na kraje islamskie z wysokiego konia amerykańskiej wyjątkowości. Jakie te kraje są zacofane, skorumpowane, niezorganizowane, a słyszeliście [jeszcze] więcej… Za to chciałbym zwrócić uwagę tych osób – jakkolwiek mieliby to usłyszeć – że wygody i luksusy, jakimi cieszą się, są zdobyte kosztem reszty świata.

Amerykańskie kampanie militarne, sankcje ekonomiczne i polityczna arogancja są jedynymi rzeczami, które trzymają Amerykę tam, gdzie jest. Tak było, od kiedy pierwsi z nich przybyli, by zmasakrować tubylców i zniewolić Afrykanów.

Nie wskazujemy palcami na obecnego idiotę w Białym Domu, ale na wszystkich zbrodniarzy i terrorystów, którzy zajmowali to stanowisko przed nim.


[…]

„Ameryka nie dała nam niczego, czego nie dostalibyśmy w naszych ojczyznach… gdyby nasze kraje nie zostały najechane i skolonizowane”

I chcę powiedzieć wyraźnie tym osobom, które lubią śpiewać hymn narodowy i twierdzą, że Ameryka dała nam tak wiele możliwości, że Ameryka nie dała nam niczego, czego Allah nie zamierzał nam dać. Tak jak faraon nie uczynił Mojżeszowi przysługi, wychowując go w swoim zepsutym pałacu. Bo jedynym powodem, dla którego Mojżesz w ogóle się tam znalazł, było to, że faraon masakrował i brał do niewoli lud Mojżesza.

Podobnie Ameryka nie dała nam niczego, czego nie dostalibyśmy w naszych ojczyznach, w towarzystwie naszych ludzi – gdyby nasze kraje nie zostały najechane i skolonizowane, a nasi ludzie masakrowani i eksploatowani.

[…]

Jak to ujął męczennik Malcolm [X]: ”Wolność lub śmierć, wolność dla każdego lub wolność dla nikogo”. I widzimy aż nazbyt wyraźnie, że „wolność dla każdego” zaczyna się w Palestynie. I powtarzamy, że każda ziemia jest Karbalą, a każdy dzień jest Aszurą.

[…]

Światowe mocarstwa życzą sobie teraz, żeby masy pozostały milczące. Życzą sobie, żeby masy po prostu porzuciły kwestię Palestyny. Odpowiadamy im tak, jak odpowiedział Abu Al-Fadhl Al-Abbas: Niechaj Bóg przeklnie was i niechaj Bóg przeklnie bezpieczeństwo, jakie nam oferujecie.

[…]

Nie ulega wątpliwości, że nie tylko zobaczymy wyzwolenie Palestyny, ale, z wolą Allaha, odegramy czynną rolę w tym własnymi rękami.

[…]

„Od Islamskiej Republiki [Iranu] – od Islamskiej Rewolucji – do wojowników oporu w Libanie [Hezbollahu] – opór był zawsze odpowiedzią i zwycięstwo było zawsze rezultatem”

Abyśmy tego doświadczyli, musimy pamiętać to, co pierwszy powiedział Musa Al-Sadr: „Honor Jerozolimy odmawia wyzwolenia z [rąk innych] niż ręce szlachetnych wiernych”. Nikt nie wyzwoli Palestyny poza nami. Jest tak, ponieważ uparcie i bezkompromisowo postanowiliśmy przywrócić każdy cal, każdy centymetr, każdy kamyk Palestyny z powrotem ludowi palestyńskiemu.

I tego celu nie osiągnie amerykańska legislacja. Tego celu nie osiągnie się przez umowy spisane przez hipokrytów, wrogów, zdrajców – nie w tym stuleciu i nie w następnym stuleciu. Imam Ali powiedział, że jedna uzurpowana cegła wystarcza, by budynek się rozpadł. Izrael rozpada się – mniej niż 25 lat pozostało według kalkulacji naszego umiłowanego Przywódcy, Imama Chameneiego.

[…]

Dopóki nie będziemy walczyć i opierać się wrogowi, obojętni wobec materialistycznych kalkulacji, i dopóki nie przestaniemy polegać na Ameryce, Brytanii, Arabii Saudyjskiej i kimkolwiek innym… dopóki nie zaczniemy polegać na Allahu, ten problem nie zostanie rozwiązany – ten rak nie będzie usunięty i Palestyna nie będzie wyzwolona.

[…]

Wszędzie, gdzie muzułmanie powstali i walczyli z wiarą i poleganiem na Allahu jako bazą i fundamentem ich oporu, znajdowali zwycięstwo w najbardziej niemożliwych okolicznościach. Od Islamskiej Republiki [Iranu] – od Islamskiej Rewolucji – do wojowników oporu i wiernych w Libanie [Hezbollahu]. Opór był zawsze odpowiedzią i zwycięstwo było zawsze rezultatem. I również w Palestynie opór jest jedyną odpowiedzią wobec aroganckiego, ciemiężącego reżimu takiego jak syjonistyczny okupant.

[…]

Jak bracia i siostry skandowali przedtem, to jest prawda: jest tylko jedno rozwiązanie – intifada, rewolucja. Nic innego nie przyniesie wyzwolenia Palestyny. Nic innego nie powstrzyma ucisku w Jemenie. Nic innego nie przywróci całej Syrii z powrotem do Syrii.

[…]

Ci sami ludzie, którzy bombardują, eksploatują, terroryzują i kolonizują nasze ziemie za morzami, są tymi samymi ludźmi, którzy uciskają, korumpują, piorą mózgi ludzi tutaj. Nasza kłótnia nie jest z ludnością Ameryki, ale z szatańskim rządem i szatańskimi politykami.

[…]

Opór jest uzasadniony, kiedy ludzie są okupowani.

Tłum: Opór jest uzasadniony, kiedy ludzie są okupowani.

[…]

„Hamas ma prawo do oporu, i Strażnicy Rewolucji Iranu mają prawo do oporu – i ktokolwiek jest na to wrażliwy, lub nie – Hezbollah ma prawo do oporu, i każdy, kto walczy przeciwko Izraelowi, ma prawo do oporu”

Szejk Usama Abdul Ghani: Nie zapomnieliśmy żadnej z tych walk na całym świecie. Bracia i siostry, mówię wam: żadna z tych oczywistych form ucisku nie uczyni, że zaniedbamy głowę węża. Głową węża jest Izrael. Nie wyjdą z tego.

[…]

To są wierni, muzułmanie, ludzie sumienia na całym świecie, stojący za boskimi wartościami i stojący przeciwko systemowi rakowego ucisku.

[…]

Mówca 1: Jesteśmy tutaj w tym roku i będziemy tutaj w następnym roku, z wolą Allaha, i każdego roku potem, mimo faktu, że w każdym kolejnym roku kolejna grupa oporu jest na liście terrorystów, kolejna grupa, o której podobno nie wolno nam mówić. Będziemy tutaj, by powiedzieć, że Hamas ma prawo do oporu, i Strażnicy Rewolucji Iranu mają prawo do oporu – i ktokolwiek jest na to wrażliwy, lub nie – Hezbollah ma prawo do oporu. I każdy, kto walczy przeciwko Izraelowi, ma prawo do oporu. I to prawo jest z pięści Boga i jest tylko od Boga, i nie potrzebujemy go od nikogo innego, tak będziemy to wyrażać co roku.

Człowiek z tłumu: Precz z upokorzeniem!

Tłum: Precz z upokorzeniem!