23 listopada 2016

Poniższy raport jest darmową ofertą MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj .

15 września 2016 r. francuski członek ISIS, Rachid Kassim, opublikował 10 minutowe przesłanie dźwiękowe na swoim koncie w Telegram, w którym wyraził zjadliwy antysemityzm i spiskowe poglądy na Żydów, mówiąc, że Holocaust jest kłamstwem zaprojektowanym do zarobienia pieniędzy dla Żydów i że wszystkie potworności popełnione rzekomo przez nazistów wobec Żydów popełnia w rzeczywistości Izrael wobec Palestyńczyków.

Choć retoryka antysemicka jest normalnością wśród dżihadystów, te poglądy, wyrażone przez wojownika ISIS z Zachodu, dają wgląd w indoktrynację i metody rekrutacji na Zachodzie. Rachid Kassim jest znanym werbownikiem dla ISIS w Europie i brał bezpośredni udział w podżeganiu ludzi do dokonywania aktów terroru na terenie Francji [1]. To przesłanie dźwiękowe jest częścią jego trwającej kampanii rekrutacyjnej. Ciekawą cechą tego przesłania jest to, że unika typowych tematów islamskich, salafickich i dżihadystycznych, skupiając się zamiast tego na paranoicznym światopoglądzie, w którym muzułmanie (i przypuszczalnie inni) są ofiarami spisku żydowskiego. Poszerza to atrakcyjność jego przesłania i pomaga przedstawić ideologię i działania ISIS jako uprawnioną reakcję na agresję przeciwko muzułmanom.

Członek ISIS, Rachid Kassim, występujący w filmie o dekapitacji

Poniżej jest treść jego przesłania:

„To jest o eksterminacji sześciu milionów Żydów. Znacie Roberta Faurissona? Ten facet jest nielubiany we wszystkich zachodnich telewizjach. A właściwie, czy wiecie dlaczego na niego skaczą? Bo on ma dowód [demaskujący] jedno z największych kłamstw w historii. Czy wiecie, że historia o sześciu milionach Żydów, o komorach gazowych i tym wszystkim, nie jest prawdą? A kiedy mówię wam, że nie jest prawdą, no mówię, to czyste szaleństwo.

Powiem wam teraz ważną rzecz, którą musicie wiedzieć… Robert Faurisson pojechał do Stanów Zjednoczonych, centrum międzynarodowego lobby syjonistycznego. Rozejrzał się i poprosił o zobaczenie spisu ludności z czasu, kiedy miało być sześć milionów martwych, spisu liczby Żydów. Zgadnijcie, co odkrył. [śmiech] Oszustwo! Tacy są Żydzi! Te oszusty! Wiecie, że w tym czasie w Niemczech było ich tylko około dziesięć tysięcy? [śmiech] Jak można zabić sześć milionów Żydów, jeśli oni nie istnieją? Nakrył ich, Allah Akbar. Jednak Rosja zmasakrowała 45 milionów Niemców. O tym, dziwacznie, nikt nie mówi. To jest szalone. I są dowody na to wszystko…

Mówię wam więc: w Niemczech było 45 milionów martwych. Rosjanie zabili 45 milionów ludzi. Amerykanie, kiedy przybyli do Francji, poszli do tego regionu… Zapomniałem nazwy, i tam popełnili gwałty, masakry, to było coś szalonego, szalona rzecz. A gdybyście znali wszystkie kłamstwa. Hitler. Wiecie, że Hitler początkowo, wiecie, co on zrobił. Jedyną rzeczą, którą zrobił, bo Żydzi zatruwali jego kraj, on tylko zakazał im zajmowania ważnych stanowisk. I Żydzi niemieccy zdradzili Niemcy, a wszystkie konsekwencje, wszyscy zabici ludzie w Niemczech po tym, to wszystko było z ich powodu. Ludzie nigdy o tym nie wspominają. Hitler, ten wielki niewierny, był szlachetniejszy niż jakikolwiek Żyd… Dlatego [było] niemożliwe zabicie sześciu milionów Żydów, jeśli oni nie istnieli. Także komory gazowe, to było naukowo niemożliwe. To było niemożliwe, szczególnie w tym czasie. To znaczy, że wszystkie filmy, jakie widzieliście, są kłamstwem. Ale ich wyobraźnia jest wielka! Tortury, jakie mówią, że Niemcy rzekomo zadawali Żydom. To są szalone rzeczy. To nie jest prawda.

Ale wszystko, co wam powiedzieli, co nie jest prawdą, oni rzeczywiście robią Palestyńczykom, te psy w Palestynie. Oni to robią Palestyńczykom. Izrael robi to Palestyńczykom. To znaczy, że fantazja tortur w Auschwitz jest rzeczywistością w Palestynie. Spójrzcie na niesprawiedliwość świata. Allah Akbar. A więc żadnych sześciu milionów Żydów. Może jeśli zobaczycie to napisane jako dowcip na opakowaniu cukierka, ale wszystko inne nie jest dobre… To się nie zdarzyło. To jest czyste kłamstwo. Szoah i to wszystko to jest po prostu marketing, to nie istnieje. Ponadto, filmy Holocaustu są opłacane przez państwo i sprzedawane w każdej szkole, sponsorowane przez narodowy [system] edukacji i Żydzi biorą pieniądze do kieszeni. Lobby żydowskie zrobiło w ten sposób miliony.


[1] See MEMRI JTTM report Rachid Kassim, French ISIS Operative And Executioner Active On Telegram – Threatens And Incites Terror, August 22, 2016

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to memri@memrieurope.org .