Sudański działacz opozycyjny Chalid Omar Jousef powiedział w programie z 5 lipca w Sudania 24 TV (Sudan), że islamiści panują nad armią sudańską od 30 lat. Opowiedział, jak podczas swojej obowiązkowej służby wojskowej wysocy rangą oficerowie zmuszali jego i jego kolegów do skandowania „Nie ma boga nad Allaha”, mimo, że szeregowcy i podoficerowie skandowali tylko hasła wojskowe. Wyjaśnił, że to był przykład tego, jak islamiści przepoili armię swoją ideologią. Jousef twierdził, że islamiści przeciwstawiali religię i prawo szariatu wolności, pokojowi i sprawiedliwości i mówił, że wiara religijna staje się hipokryzją pod nieobecność wolności, bo ludzie boją się państwa zamiast Allaha.

Aby zobaczyć klip z Chalidem Omar Jousefefem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Sudańska armia została zinfiltrowana przez islamistów – panują nad nią od 30 lat”  

Chaled Omar Jousef: Sudańska armia została zinfiltrowane przez islamistów. Panują nad nią od 30 lat.

Dziennikarz: Islamizacja armii…

Chaled Omar Jousef: Sprawują kontrolę nad nią od 30 lat. Kiedy byłem studentem wysłano mnie na obowiązkową służbę [wojskową w armii sudańskiej]. Szeregowi żołnierze nie mieli nic wspólnego z Islamskim Frontem. Kiedy uczestniczyliśmy w porannych musztrach, sierżant kazał nam skandować zwykłe hasła wojskowe.

Kiedy jednak przyjeżdżał samochodem jeden z oficerów i widział nas, zatrzymywał nas i kazał skandować ”Nie ma boga nad Allaha”. Zmieniał skandowane hasło według ideologii, jaką islamiści chcieli przepoić armię. Prawdą jest, że armia jest opanowana przez polityczną grupę o specjalnej ideologii przez ostatnie 30 lat.

[…]

„Islamiści nie mieli planu budowania państwa, więc przedstawiali walkę jako obracającą się wokół prawa szariatu”

Islamiści nie mieli planu budowania państwa, więc przedstawiali walkę jako obracającą się wokół prawa szariatu. Nie ustawali w wyryciu w umysłach ludzi idei islamskiej konstytucji, raz za razem, od 1965 do 1989 r. W 1989 r. przejęli wyłącznie panowanie nad rządem. Zobaczmy, co zrobili z prawem szariatu.

Zaczęli od fałszywych i wprowadzających w błąd sloganów, takich jak: „Szariat, szariat aż do naszej śmierci. Szariat, szariat przed żywnością”. Szariat nigdy nie może przychodzić przed żywnością, bo mają go realizować istoty ludzkie, a te istoty ludzkie umrą, jeśli nie jedzą. Nie możesz realizować prawa szariatu na martwych ludziach. Dlatego żywność musi mieć pierwszeństwo.

Weź hasło: ”Religia musi odzyskać chwałę, bo inaczej nasza krew, krew innych i krew wszystkich zostanie rozlana”. Kto będzie wyznawał religię, jeśli krew wszystkich zostanie rozlana?

[…]

„Przeciwstawiają religię wolności, religię pokojowi i religię sprawiedliwości”

Dzisiaj ci ludzie, którzy sprzeciwiają się wolności, pokojowi i sprawiedliwości, próbują ściągnąć nas do punkty wyjścia. Przeciwstawiają religię wolności, religię pokojowi i religię sprawiedliwości. Jeśli chodzi o samą religię – bez wolności wiara religijna staje się hipokryzją.

Kiedy państwo wmusza ludziom religię, ludzie nie staja się religijni, bo boją się Allaha, ale dlatego, że boją się broni państwa.