Mohammad Nusairat, student Uniwersytetu Chicago w stanie Illinois, powiedział w swoim piątkowym kazaniu wygłoszonym 3 maja 2024 r. w uniwersyteckim MSA – Stowarzyszeniu Studentów Muzułmańskich, że Ameryka, rząd amerykański i demokracja to rak. Powiedział, że rozprzestrzenili swoją chorobę po całym świecie. Nussairat powiedział następnie, że nie-muzułmanie są zmęczeni rakiem amerykańskiego rządu i demokracji i chcą nowego stylu życia. Podkreślił, że muzułmanie prowadzą taki styl życia i że islam jest religią, która przybyła, by zostać zaprowadzona w społeczeństwie.

W piątkowym kazaniu wygłoszonym 26 kwietnia 2024 r. w UIC MSA Musab Kazi powiedział, że wyzwolenie Palestyny ​​nie nastąpi z rąk Ameryki, kongresmanów czy senatorów, ale z rąk narodu muzułmańskiego. Powiedział, że „silni muzułmanie”, którzy są w stanie ocalić Meczet Al-Aksa z rąk „ciemiężycieli”, „siedzą teraz przede mną w tej sali”.

Według ich konta na Linkedin Mohammad Nusairat jest członkiem klasy UIC w 2025 r., a Musab Kazi członkiem klasy UIC w 2024 r. Kazania zostały opublikowane na MSA w UIC na YouTube. Warto zauważyć, że w październiku 2023 r. Sadik Froukh, wówczas student UIC, wygłosił w MSA piątkowe kazanie, w którym uczcił ataki z 7 października.

Aby obejrzeć klip przedstawiający studentów Uniwersytetu Illinois w Chicago, kliknij tutaj lub poniżej:

Mohammad Nusairat: „Ameryka, rząd amerykański, sekularyzm, demokracja, kapitalizm – to są raki, które rozprzestrzeniły swoje choroby na cały świat”; Pod rządami sprawiedliwego islamu „nie-muzułmanie nie będą musieli martwić się problemami, którymi martwią się teraz”

Mohammad Nusairat: Ameryka jest rakiem. Ameryka, amerykański rząd, sekularyzm, demokracja, kapitalizm to raki, które rozprzestrzeniły swoją chorobę na cały świat – w Ameryce i na Bliskim Wschodzie. Tutaj, w Ameryce, ludzie mają wolność – jak już mówiłem wcześniej – popełniania zina [rozpusty], ale kiedy mówisz, to jest problem.

[…]

Muzułmanie są zmęczeni tym rakiem. Są zmęczeni amerykańskim rządem. Są zmęczeni demokracją. Chcą nowego sposobu życia. I jako muzułmanie musimy zrozumieć, że mamy ten nowy sposób życia.

[Posłaniec] został wysłany jako miłosierdzie dla całej ludzkości. Został wysłany jako miłosierdzie. Dlaczego? Ponieważ sposób życia, który przyniósł, przyniesie to miłosierdzie. Sposób życia, który przyniósł, przyniesie ten spokój, Muzułmanie i nie-muzułmanie nie będą musieli martwić się problemami, którymi się teraz zajmują. Wy nie będziecie musieli, ponieważ islam jest sprawiedliwą religią, która przybyła, by zostać zaprowadzona w społeczeństwie.

[…]

Musab Kazi: „Muzułmanie, którzy są w stanie ocalić meczet Al-Aksa z rąk ciemiężycieli, siedzą teraz przede mną… Prosimy Allaha, aby uczynił nas jednymi z tych, przez których ręce Al-Aksa zobaczy swoje wyzwolenie”

Musab Kazi: Dzisiaj w Gazie wrogowie, wrogowie islamu, są wyraźni. Ci, którzy walczą przeciwko Allahowi, jego Posłannikowi, wiernym, jest to bardzo, bardzo jasne. To nielegalny twór syjonistyczny. To Ameryka zapewnia im kręgosłup do ich opresyjnych działań i na kilka sposobów dali jasno do zrozumienia, że ​​nienawidzą, gdy muzułmanie pamiętają o islamie i nienawidzą, gdy ludzie, muzułmanie i nie-muzułmanie, wypowiadają się przeciwko niesprawiedliwości w Gazie.

[…]

A więc to nie są ludzie, u których my, muzułmanie, możemy szukać wsparcia. Nasze wsparcie nie może pochodzić od tych, których ręce są splamione krwią młodych synów i córek ummy Mahometa w Gazie. Zmiana i osiągnięcie ostatecznego celu, do którego dążymy, usunięcie okupacji Palestyny ​​i wyzwolenie Palestyny, nie będzie w rękach Ameryki. Nie będzie to w rękach kongresmanów i senatorów. Zmiana przyjdzie z rąk ummy, na Allaha.

[…]

Silni muzułmanie i ludzie przekonania siedzą teraz przede mną w tej sali. Muzułmanie, którzy są w stanie ocalić meczet Al-Aksa z rąk ciemiężycieli, siedzą teraz przede mną. I przez cały czas dzisiaj siedzą w meczetach i na uniwersytetach, słuchając khutby na całym świecie.

[…]

Prosimy Allaha, aby umieścił nas wśród tych, przez których ręce Al-Aksa zobaczy swoje wyzwolenie.