2 lipca 2019 r. syryjska opozycyjna strona internetowa opublikowała raport pokazujący lokalizacje wspieranych przez Iran irackich i libańskich milicji szyickich w syryjskim mieście Al-Bukamal i pobliskich terenach wiejskich niedaleko granicy syryjsko-irackiej.

Raport dostarcza lokalizacji militarnych posterunków i magazynów broni tych milicji oraz wyliczenie broni, jaką posiadają. Towarzyszą mu zdjęcia z powietrza.

Według raportu w Al-Bukamal działają następujące grupy: Hezbollah-Liban, iracki ruch Al-Nudżaba i Brygady Hezbollahu, jak również milicja Al-Fatemijoun, składająca się z szyitów afgańskiego pochodzenia, oraz milicja Zainebijoun, składająca się z szyitów z Pakistanu. Wszystkimi tymi organizacjami, które są uznane przez USA za terrorystyczne, dowodzi  „Generał Salman Al-Irani” z Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu (IRGC).

Ponadto raport ujawnia, że te milicje mają w mieście pociski ziemia-powietrze, zdalnie sterowane pociski i przenośne pociski, i używają byłego szpitala jako magazynu broni. Podano również, że wzniesiono wieżę komunikacyjną dla ułatwienia kontaktu z mieszczącymi się w Iraku milicjami szyickimi, które są podporządkowane Iranowi.

Tłumaczenie całego dokumentu, włącznie ze szczegółowym opisem lokalizacji posterunków milicji i magazynów broni jest dostępne dla prenumeratorów MEMRI JTTM przez kliknięcie tutaj.