16 listopada 2019 r. na kenijskim kanale YouTube ILM TV zamieszczono piątkowe kazanie somalijsko-kanadyjskiego kaznodziei, Saida Rageaha. Szejk Rageah powiedział, że kobiety, które nie chcą pozwolić swoim mężom na wzięcie kolejnej żony, nie są prawdziwymi wiernymi, ponieważ islam oczekuje, że muzułmanie będą poświęcać się na rzecz Allaha, a jest w naturze mężczyzn posiadanie wielu partnerek seksualnych i dlatego też posiadanie wielu żon, i że ludzie, którzy są przeciwko islamowi, są przeciwko poligamii, ponieważ chcą, by muzułmańskie kobiety były „tanim towarem”, tak jak niemuzułmańskie kobiety. Powiedział, że poligamia przynosi korzyści kobietom, bo jest na świecie więcej kobiet niż mężczyzn, jak też dlatego, że pomaga rozdzielić obowiązki wypełniania praw męża i opieki nad dziećmi wśród wielu żon. Ponadto szejk Rageah powiedział, że matki, które nie pozwalają swoim córkom wyjść za mąż za człowieka, który ma inne żony, nie dopuszczają do małżeństwa z egoistycznych powodów, bo nie chcą także, by ich mężowie żenili się z innymi kobietami. Następnie powiedział, że jeśli jedna muzułmanka popełnia cudzołóstwo z powodu słabej wiary lub dlatego, że żaden mężczyzna jej się nie oświadczył, to cały naród muzułmański ma udział w jej grzechu. Wielokrotnie podczas kazania szejk Rageah powiedział, że mężczyźni wśród publiczności nie muszą martwić się o to, co mogą ich żony pomyśleć o treści kazania. Dowcipkował: „Jeśli [pytacie], jak to się stało, że [mam] tylko jedną żonę… [Poligamia] jest nielegalna w Kanadzie, ale w momencie, kiedy przekraczam granicę, jestem na usługi Allaha”. 

Aby zobaczyć klip z kaznodzieją Saidem Rageahem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Mamy więcej kobiet niż mężczyzn, więc gdy tylko jest poligamia, przynosimy korzyści kobietom” ponieważ „odpowiedzialność żony będzie lżejsza”

Said Rageah: Chwała Allahowi, uśmiechacie się, bo znacie tytuł kazania, którym jest poligamia – posiadanie więcej niż jednej żony. Oczywiście, dla tych z was, którzy boją się swoich żon, nie ma ich tutaj – więc nie musimy się o nie niepokoić, maszallah.

[…]

Tych kilku spośród was, którzy nie znali tytułu kazania, rozgląda się, upewniając, że ich żony nie patrzą lub nie zaglądają przez okna. Nie bójcie się, nikt nie doniesie poza nagraniem na żywo, jakie widzicie z kamer.

[…]

W naszych czasach mamy więcej kobiet niż mężczyzn. Czy to akceptujemy, czy nie, mamy więcej dziewcząt. Jako ojcowie mamy więcej dziewczynek niż chłopców. Gdy tylko pojawia się więc poligamia, przynosimy korzyści kobietom, przynosimy korzyści tej części społeczeństwa. Nie zabieramy ich praw. Nie tylko to, odpowiedzialność żony będzie lżejsza, ponieważ ten sam mąż, przychodząc do domu co wieczór, żąda [rzeczy], chce, by się nim zaopiekować, chce tego prawa, chce tamtego… kiedy masz [wiele żon], jest więcej szans dla [każdej żony] na odprężenie się, zajęcie się sobą, zadbanie o siebie, zapewnienie, że to jest czas dla niej samej …

„Co to za siostra, która będzie twierdziła, że jest wierna, niemniej nie pozwoli mężowi na zaopiekowanie się inną żoną?’

Nie tylko to, co to za  siostra, która będzie twierdziła, że jest wierna, niemniej nie pozwoli mężowi na zaopiekowanie się inną żoną… Bowiem Prorok Mahomet powiedział: „Nikt z was nie będzie prawdziwym wiernym, aż pokochacie waszego muzułmańskiego brata i siostrę jak siebie samego”. Nie możesz być prawdziwą wierną, jeśli chcesz mieć męża, jeśli chcesz mieć dzieci, jeśli chcesz mieć kogoś, kto się tobą zaopiekuje, ale nie chcesz tych samych praw dla twoich sióstr. Co z ciebie za wierna?

Islam nie polega na dżilbab i nikab, i abaja – Islam polega na działaniach!

[…]

Jeśli chcecie być [wśród] ludzi prawości i pobożności, to musicie oddać  na rzecz Allaha to, co kochacie. A ja znam kobiety, które kochają swoich mężów.

[…]

Mężczyźni… Allah nie stworzył [ich] jak kobiety. Żona, kiedy wychodzi za mąż, stabilizuje się, bo jest jak ziemia. Ale mężczyzna jest myśliwym. Żenisz się z najpiękniejszą kobietą, jest tuż obok ciebie, ale gdy tylko mówi: „Tak”, ty mówisz: „Która jest następna?”

[…]

„Poligamia jest korzyścią dla dzieci… ponieważ dzieci będą miały inną matkę, która się nimi zaopiekuje, ale teraz… jeśli matka jest chora, a ojciec jest w pracy, dzieci będą cierpiały”

Poligamia jest korzyścią dla dzieci. W tym my, jako mężczyźni, robimy to, co słuszne. Kiedy robimy to poprawnie, nie kiedy robimy to źle… Ponieważ dzieci będą miały inną matkę, która się nimi zaopiekuje. Teraz jednak, z braku poligamii, jeśli matka jest chora, a ojciec jest w pracy, dzieci będą cierpieć.

Możecie myśleć: „Och, mam służącą. Mam kogoś, kto zaopiekuje się moim dzieckiem albo ugotuje dla mojego dziecka”. Ale nie mamy tego luksusu wszędzie. Nie mamy tego luksusu w Kanadzie. Nie mamy tego luksusu w Ameryce. Nie mamy tego. I nie każdego stać na to. Ale kiedy masz drugą żonę i trzecią żonę… Nawiasem mówiąc, nawet powiedzenie: „druga” i „trzecia” jest klasyfikowaniem kobiet i to jest złe. Powinieneś mówić, że chcesz kolejną żonę i kolejną żonę, bo nie ma żadnej pierwszej, drugiej lub trzeciej – one wszystkie są pierwszymi żonami. Wszystkie są numerem jeden.

[…]

„Ludzi, którzy są przeciwko islamowi i muzułmanom, nie chcą [poligamii], ponieważ chcą, żeby nasze córki były tak tanie jak ich [córki]”  

Ludzie, którzy są przeciwko islamowi i muzułmanom, nie chcą [poligamii], ponieważ chcą, by nasze córki były takie tanie jak ich. Chcą mieć nasze córki na jedną noc i pójść dalej.

[…]

Kiedy widzisz nasze córki tańczące z tymi facetami, których nie obchodzi ich religia, bo są z innej religii, i którzy tylko chcą mieć zabawę przez jedną noc… Tego oni chcą… Jeden z moich braci powiedział: „Chwała Allahowi, pamiętam, kiedy [nie muzułmanin] Kenijczyk nie odważał się spojrzeć na somalijską siostrę lub muzułmańską siostrę… Nie odważał się spojrzeć na nie, nie mówiąc już o wzięciu ich na noc”. Teraz stały się tanim towarem, każdy może je pochwycić. Ponieważ tutaj oni zmieniają w nich wszystko… Mówią: „Nie możesz być moją drugą żoną, ale możesz być moją dziewczyną. Nie możesz być halal dla kogoś, ale możesz być haram dla mnie”.

[…]

Matki i ojcowie, którzy nie pozwalają swoim córkom na bycie kolejną żoną lub żoną kogoś, kto ma więcej żon, są [za to] odpowiedzialni.

[…]

A jeśli mówicie: „Jak to jest, szejku Saidzie, że masz tylko jedną żonę?” Jestem Kanadyjczykiem… To jest nielegalne w Kanadzie, ale gdy tylko przekraczam granicę, jestem na usługi Allaha…