Sekretarz generalny Hezbollahu, Hassan Nasrallah, powiedział, że został wyznaczony przez Allaha do obrony Libańczyków w nagraniu wideo, które zostało zamieszczone na Fasl Al-Khitab na YouTube 31 lipca 2022 roku. Powiedział: „Jesteśmy ludźmi wyznaczonymi przez Allaha, ponieważ my boimy się Dnia Sądu.” Nasrallah powiedział również, że jego ludzie są gotowi „poświęcić nasze dusze, nasze dzieci i wszystkich, którzy są nam drodzy” dla dobra Libanu i jego mieszkańców, nawet tych ludzi „których pozycja jest niestosowna i niewłaściwa”.

Aby obejrzeć wideo sekretarza generalnego, Hezbollahu Nasrallaha, kliknij tutaj lub poniżej:

„Od 40 lat zawsze byliśmy gotowi… by poświęcić nasze dusze, nasze dzieci i wszystkich, którzy są nam drodzy, dla naszego kraju”

Hassan Nasrallah: Od 40 lat zawsze byliśmy gotowi, a dziś wieczorem mówię, że jak zawsze jesteśmy gotowi poświęcić nasze dusze, nasze dzieci i wszystkich, którzy są nam drodzy, dla naszego kraju i naszego narodu [libańskiego] jako całość – nawet dla tych, których pozycja jest niestosowna i niewłaściwa. Jesteśmy gotowi do tego ogromnego poświęcenia.

„Kto mnie wyznaczył? Allah uczynił… Jesteśmy ludźmi, których powołał Allah”

Kto mnie wyznaczył, pytasz? Przestań. Nazywasz siebie istotą ludzką? Kto mnie wyznaczył? Allah to zrobił. Kto cię powołał? Allah mnie wyznaczył. Jesteśmy ludźmi wyznaczonymi przez Allaha, ponieważ boimy się Dnia Sądu. Boimy się Allaha w Dniu Sądu. Wierzymy, że w Dniu Sądu Allah nie zapyta nas tylko, czy modliliśmy się, pościliśmy, pielgrzymowaliśmy, czytaliśmy Koran, nosiliśmy paciorki masbaha i tak dalej.

Zapyta nas o ludzi, ich honor, życie, obronę, bezpieczeństwo i wiele innych rzeczy. Zapyta nas tylko o rzeczy, które były w zakresie naszych możliwościach, ponieważ w Libanie są ludzie, którzy chcą, abyśmy robili rzeczy, które przekraczają nasze możliwości. Allah stworzył swoje sługi i nie prosił ich, aby robili rzeczy, których nie mogą.