8 października 2019 r., Al-Quds Al-Youm TV (Palestyna – Islamski Dżihad) nadała reportaż o Hanadi Dżaradat, Palestynce z Jenin, która przeprowadziła zamach samobójczy w Hajfie 4 października 2003 r. Matka Hanadi, z którą przeprowadzono wywiad, chwaliła Allaha za to, że dał Hanadi to, o co prosiła, a brat Hanadi powiedział, że jego ojciec rozdawał słodycze, kiedy dowiedział się o tej akcji i chciał, by ludzie składali mu gratulacje zamiast kondolencji. Aktywistka spraw kobiet, Umm Ahmad, powiedziała, że Izrael arogancko uważa, że kobiety, które dokonują zamachów są niewykształcone i są ciemne, ale że wiele z nich jest lekarkami, nauczycielkami i prawniczkami. Zakończyła salutując palestyńskim męskim i żeńskim męczennikom.  

Aby zobaczyć klip z rodziną Hanadi Dżaradat w MEMRI TV, kliknij tutaj  lub poniżej.

„Kiedy powiedziano mojemu ojcu, że jego córka przeprowadziła operację, zaczął rozdawać słodycze, powiedział, że chce gratulacji, a nie kondolencji”  

Brat Hanadi Dżaradat: Kiedy ludzie przyszli i powiedzieli, że to była  Hanadi Dżaradat, która przeprowadziła operację, to było jak oglądanie sceny w telewizji. To było jak oglądanie [doniesienia o] operacji w telewizji. Mój ojciec, niech spoczywa w pokoju, zawsze mówił: „Niechaj Allah chroni brzuchy matek tych, którzy dokonują operacji”. Ostatecznie, jest to kwestia wyładowania gniewu.

Matka Hanadi Dżaradat: Chwała Allahowi. To jest, o co ona prosiła i Allah jej nie zawiódł. Chwała Allahowi za uhonorowanie jej i danie jej [tego, czego chciała].

Brat Hanadi Dżaradat: Kiedy powiedziano mojemu ojcu, że jego córka przeprowadziła operację, zaczął rozdawać słodycze. Powiedział, że chce gratulacji, a nie kondolencji.

[…]

Ta operacja zabiła byłego wysokiego oficera izraelskiej marynarki i jego rodzinę. To nie była nic nieznacząca operacja. Co powiedział Izrael? Powiedział, że [Hanadi] zabiła niewinne dzieci. Ale [Izrael] rozbił nasze serca – kiedy mój brat został męczennikiem, czy nie zabili całej rodziny?

[…]

„Ktoś ciemny lub bez wiary nigdy nie dokonałby operacji”  

Hanadi była dorosłą kobietą. Była 28 letnią studentką prawa, która wiedziała, co jest dobrem, a co złem. Co powiedział Izrael? Powiedział, że [terroryści] piorą mózgi kobietom poszukującym męczeństwa w celu skłonienia ich do przeprowadzenia operacji. Wręcz przeciwnie, ludzie, którzy przeprowadzają operacje, są inteligentni, a nie ciemni. Ktoś ciemny i bez wiary nigdy nie dokonałby operacji.

[…]

„Salutuję naszym wspaniałym męskim i żeńskim męczennikom”

Umm Ahmad: Ten arogancki wróg w całej swojej tyranii i głupocie mówi, że te kobiety poświęciły swoje życie tylko dlatego, że były ciemne, niewykształcone i niekulturalne. Ale my mówimy im: Zatrzymajcie się tu, głupcy! Niektóre z kobiet Palestyny, które przyszły do was, poświęciły swoje życie i miały oderwane kończyny, jak to pokazywano na każdym kanale telewizyjnym, były lekarkami, nauczycielkami i prawniczkami. Salutuję naszym wspaniałym męskim i żeńskim męczennikom.