W wielu reakcjach palestyńskich na zamordowanie palestyńskiego nastolatka z Jerozolimy Muhammada Abu Khdeira, którego zwłoki znaleziono 2 lipca 2014 r. po pogrzebach trzech żydowskich nastolatków izraelskich zamordowanych przez terrorystów, twierdzono, że Izrael dokonuje holokaustu na Palestyńczykach i że to morderstwo jest wynikiem świadomej polityki rasizmu. Wypowiedzi, takie jak uczynione w jednym z artykułów – że Hitler oklaskuje rasistowską politykę premiera izraelskiego Benjamina Netanyahu – pochodzą przede wszystkim od funkcjonariuszy Fatahu i z gazet Autonomii Palestyńskiej (AP).

Poniżej podajemy fragment niektórych reakcji w AP na to morderstwo:

Ahmed Qurei: Okupant dokonuje holokaustu na naszym narodzie

Członek Komitetu Wykonawczego OWP, Ahmed Qurei, powiedział podczas składania kondolencji w domu rodzinnym Abu Khdeira: „Holokaust dokonany przez nazistów jest tym samym holokaustem, którego okupant dokonuje na naszym narodzie. Ponadto: porywają dzieci, walczą z cywilami w ich domach i domach modlitw, palą pola i naruszają prawa człowieka w najbardziej nikczemny sposób” [1] .


Po prawej: ” Holocaust”;po lewej: „Jerozolima” (Al-Hayat Al-Jadida, PA, 6 lipca 2014)

“Al-HayatAl-Jadida”: Próba rozpalenia nowego, antypalestyńskiego holokaustu

Gazeta AP, “Al-Hayat Al-Jadida” także porównała zamordowanie Abu Khdeira do Holocaustu, pisząc w artykule redakcyjnym: „Holocaust ciąży na sumieniu ludzkości do dnia dzisiejszego. Niemal każdy kraj na świecie potępił go i próbuje zachować jego pamięć, żeby się nigdy nie powtórzył i żeby historia ludzkości nie została splamiona kolejną plamą, która zamieni ją w historię dzikich bestii zamiast istot ludzkich.

Izrael jednak próbuje powtórzyć [Holocaust]; z jego arogancją i niepohamowaną brutalnością, jego językiem czołgów i jego rasistowską ideologią, która obejmuje haniebna „selekcję”, nieustannie podżega do zabijania Palestyńczyków i polowania na nich jak na zwierzynę w celu zniszczenia ich wszędzie i wszystkimi środkami, zarówno rękami sił wojskowych [Izraela], jak rękami osadników, którzy zostali spuszczeni ze smyczy, [by działali] z brutalnością, której nie dorównuje nawet Islamskie Państwo Iraku i Syrii [ISIS].

Spalili chłopca Abu Khdeira żywcem, odtwarzając zdeprawowaną i mdlącą drogę Holocaustu i ujawniając swoją chora naturę, która prowadzi ich do utraty wszelkich hamulców i do naśladowania tych, którzy spalili i ojców i dziadów, kiedy ludzkość dotknęła plaga nazizmu.

Co świat ma zrobić teraz? Wolny świat, który spędza każdy moment na szlachetnych twierdzeniach i potępianiu nazistowskiego Holocaustu – co zrobi, kiedy w Izraelu istnieją ci, którzy chcą rozpalić nowy holokaust przeciwko Palestyńczykom w celu osiągnięcia tego samego celu, jaki osiągnęli naziści swoimi rasistowskimi rojeniami i fantazjami?

Od teraz nikt nie będzie mógł powiedzieć: “moje ręce są czyste od krwi tego Palestyńczyka”. Obraz jest kryształowo jasny: mordercy płoną nienawiścią, a ofiarą jest bezbronny chłopiec. Porwali go i patrzyli, jak ogień pochłaniał jego delikatne ciało. Pewnie krzyczeli z szaleństwa rasizmu, a może rozkoszowali się zapachem piekącego się mięsa ludzkiego.

Co zrobi świat, kiedy zamiar prawicy izraelskiej w jej morderczym ekstremizmie jest doskonale jasny? Co zrobi, kiedy kapłani rasizmu żądają ludzkich ofiar, [by zaspokoić] ich pożądanie osiedli i panowania?

Teraz nadszedł czas nie tylko na polityczne i ludzkie słowa prawdy, ale na stanowisko, które odstraszy zbrodniarzy i zgasi ich ognie, którymi starają się dokonać kolejnego holokaustu, którego niszczycielskiej siły nikt nie umknie” [2] .


„Krwawa zemsta?!!” (Alyyam.ps, 3 lipca 2014)

Członek Fatahu, Bakr Abu Bakr napisał w gazecie AP “Al-Hayat Al-Jadida”, że to morderstwo oznacza, iż naziści okazali się zwycięzcy i dodał, że Hitler oklaskiwałby działania i ideologię, jakie Abu Bakr przypisuje izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu: „Syjonistyczna machina propagandowa nie może zafałszować faktów i nadal cytować nonsensy, którymi raz za razem bluzga ekstremista Netanjahu, i które powtarza jego nowy chór syjonistyczny w Białym Domu i na zewnątrz niego.

Weźmy na przykład puste twierdzenie Netanjahu sprzed kilku dni, że oni [Izraelczycy] kochają życie, podczas gdy my kochamy śmierć.

Czyny [Netanjahu], a poprzednio jego mentorów, dowodzą odwrotności, bo ci, którzy kochają życie, cenią życie każdej osoby i nie rozróżniają między własnym życiem, które uważają za cenne, a życiem innych, które uważają za bezwartościowe…

Szokujący rasizm Netanjahu jest z konieczności połączony z odziedziczonymi anty-ludzkimi wartościami, które są częścią ideologii i kultury wykluczającej innych i propagującej fałszywe idee ‘czystości rasowej’ i ‘wybranego narodu’. Wszystko to daje nazizmowi Hitlera, który kierował przeciwko wszystkim swoim wrogom, włącznie z Żydami europejskimi, spektakularne zwycięstwo dzisiaj. Tak jest w świetle czynów Netanjahu, którym Hitler przyklaskuje z satysfakcją, ponieważ [dowodzą one], że jego śmierć nie była nadaremna…

Miłość życia jest wrodzoną cechą ludzką, której nie można odebrać ludziom, chyba że wróg powoduje, iż rozpaczają i żądają ofiary, a więc poświęcają swoje życie… i zyskują raj… dla dobra swojej ojczyzny, narodu i ideałów. Okrzyki radości Palestyńczyków, kiedy ginie męczennik albo męczenniczka, nie wypływają z miłości do zabijania lub śmierci, ale z pragnienia pozbawienia wroga szansy chełpienia się… To prawda, że Palestyńczycy nie boją się śmierci – ale naprawdę kochają życie. Tymi, którzy kochają śmierć i zatracenie innych – są ci, którzy dzień za dniem celują swoje karabiny na kamienie, drzewa i ludzi, ci, którzy okupują nasze ziemie – ziemie gojów” [3] .

Przypisy (nie spolszczone):

[1] Al-Hayat Al-Jadida (PA), July 6, 2014.

[2] Al-Hayat Al-Jadida (PA), July 6, 2014. [3] Al-Hayat Al-Jadida (PA), July 6, 2014.