18 października 2015 r. publicysta kuwejcki Abdallah Al-Hadlak opublikował niezwykły artykuł w oficjalnej gazecie kuwejckiej, “Al-Watan”, ostro potępiając „palestyński terroryzm noży” i „podżeganie” prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa. Izrael, napisał, ma prawo do obrony i do zabijania palestyńskich napastników, nawet jeśli są kobietami i dziećmi. Al-Hadlak zaatakował także społeczność międzynarodową za to,że nie stanęła po stronie Izraela i zaniechała popierania jego praw. Zakończył artykuł obietnicą, że w końcu zwycięży prawda izraelska i przytłoczy kłamstwo palestyńskie. Jednak w następstwie bardzo negatywnych reakcji „Al-Watan” musiał usunąć ten artykuł ze swojej witryny internetowej.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Al-Hadlak wyraził poparcie dla Izraela. Opublikował poprzednio kilka artykułów popierających Izrael i ostro krytykował Iran i Hamas. Z tego powodu wpisano go na czarną listę autorów arabskich, którzy popierają Izrael i sprzeciwiają się osi oporu, którą opublikowały arabskie gazety i witryny internetowe, popierające oś oporu [1].

Poniżej podajemy tłumaczenie artykułu Al-Hadlaka:


Artykuł Al-Hadlaka na witrynie internetowej “Al-Watan”, zanim został zdjęty

„Palestyński prezydent Mahmoud Abbas musi zaprzestać podżegania do nienawiści i [musi] potępić ataki na Izraelczyków. [Musi zrobić] to w świetle fali atakowania [nożami] Izraelczyków w Jerozolimie i innych miastach izraelskich.

Jak powiedział premier izraelski, Benjamin Netanjahu, palestyński terroryzm noży nie pokona Izraela.

Wobec nasilenia zbrodni dokonywanych przez Palestyńczyków – ich terroryzm noży przeciwko żołnierzom izraelskim i próby przechwycenia ich broni, jak również zbrodnie wobec niewinnych cywilów – Izrael ma brawo bronić się i zabijać palestyńskich terrorystów, niezależnie od ich wieku, czy są dziećmi, nastolatkami, mężczyznami, czy kobietami.

Jest zawstydzające, że społeczność międzynarodowa milczy jak martwa wobec palestyńskich zbrodni przeciwko Izraelczykom, trwającej serii ataków nożami i eskalacji palestyńskiego terroryzmu noży. Ta sama społeczność międzynarodowa odmawia Izraelowi legalnego prawa bronienia siebie, swojej ludności, swoich obywateli.

Państwo Izrael będzie nadal istniało i nie przestraszy się palestyńskiego terroryzmu noży; rozrzucone palestyńskie obozy uchodźców są tymczasowe. [Jest tak ponieważ] mimo zaniechania przez społeczność międzynarodową popierania [prawa] Izraela do bronienia siebie, swojej ludności i swojej armii, mówimy o palestyńskim kłamstwie przeciwko wyraźnej, otwartej prawdzie izraelskiej.

Tak więc prawda izraelska zwycięży, chociaż tylko niewielu ją popiera, a kłamstwo palestyńskie zostanie pokonane, chociaż wielu urządza mu owacje”.

Przypis:

[1] Patrz MEMRI Seria Specjalnych Komunikatów – Nr 6132 – 13 sierpnia 2015 Publicysta kuwejcki: Prawdziwym wrogiem państwa Zatoki jest Iran; Izrael jest przyjaznym krajem ; MEMRI Seria Badań I Analiz – Nr 635 – 9 września 2010 Niepokój w Kuwejcie i Zatoce z powodu irańskiego zagrożenia dla państw Zatoki ; MEMRI Seria Specjalnych Komunikatów – Nr 5061 – 20 listopada 2012 Arabscy publicyści krytykują ostrzał rakietowy z Gazy jako lekkomyślną eskapadę, służącą Iranowi nie zaś Palestyńczykom ; MEMRI Special Dispatch No. 2319, Arab Media Publishes Blacklist of Writers, 20 kwietnia 2009.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to [email protected] .