W artykule z 14 marca 2019 r. w “Al-Sabeel”, tubie Bractwa Muzułmańskiego (BM) w Jordanii, Dżamal Al-Szawahin wezwał Palestyńczyków do rozpoczęcia nowej, zbrojnej intifady w celu usunięcia słabych, ugodowych rządów Autonomii Palestyńskiej (AP), udaremnienia “Umowy stulecia” prezydenta Trumpa i niedopuszczenia Żydów do zrealizowania ich spisku, by zjudaizować Jerozolimę. Napisał on, że “dyskurs o ogłoszeniu nowej intifady jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek między wszystkimi Palestyńczykami, ponieważ wiadomo, że Żydzi rozumieją tylko język oporu i intifady, i język kamieni i płonących opon”.

Należy wspomnieć, że Al-Szawahin napisał liczne antysemickie artykuły, w których zaprzeczał także, że Holocaust miał miejsce i powiedział, że Hitler był znacznie bardziej miłosierny niż przywódcy Izraela[1].

Dżamal Al-Szawahin (źródło: Paltoday.ps/ar, 18 grudnia 2018)

Poniżej podajemy fragmenty artykułu Al-Szawahina w „Al-Sabeel”:

Długodystansowe biegi… i wszystko [związane ze sprawą palestyńską] jest maratonem. Nikt jeszcze nie dobiegł do mety… Rywalizacja między dwiema stronami [nadal] trwa. Jedna strona [tj. Palestyńczycy] jest całkowicie osłabiona, a druga [tj. Izrael] jest w lepszej sytuacji niż kiedykolwiek i biegnie szybko, by sfinalizować sytuację tak szybko, jak to możliwe. Być może będzie w stanie [to zrobić], jeśli [sytuacja Palestyńczyków] będzie się nadal pogarszać.

Żydowski spisek w Jerozolimie jest teraz niemal zakończony. Al-Aksa stała się miejscem nieustannych izraelskich [naruszeń status quo]. Doszło do punktu, w którym [muzułmańscy] wierni są z niego wyrzucani i jest [dla nich] zamknięty, a izraelskie sądy badają sprawę Bab Al-Rahma[2], żeby uznać go za synagogę.

Wyganianie [palestyńskich] Jerozolimczyków z ich domów także trwa i całemu miastu zagraża teraz całkowite wymazanie jego islamskiego i arabskiego charakteru. Ambasada USA w Jerozolimie przygotowuje grunt pod nasilenie żydowskiego wysiłku, by dotrzeć do mety, obecnie pod nazwą „Umowy stulecia”, [która] ma na celu ostateczne wyeliminowanie sprawy palestyńskiej.

Oczywiście, nie będzie łatwe ani możliwe zamknięcie księgi o sprawie palestyńskiej i pozostanie ona otwarta, niezależnie od sił, jakie obejmuje ta umowa. W tym celu wystarczy, by opór nadal był główną [bronią] Palestyńczyków i by Gaza spełniała swój obowiązek kontynuowania oporu i kontynuowania nękania okupanta, nigdy nie pozwalając mu odpocząć.

Jeśli chodzi o palestyńską sytuację jako całość, słabość i ugodowość ze strony reżimu w Ramallah i jego prezydenta [Mahmouda] Abbasa nie pomoże w nadaniu pieczęci akceptacji na posunięcia syjonistyczne, ponieważ ten reżim stracił podstawę swojej legitymacji – ledwo reprezentuje sam siebie i wcale nie reprezentuje ludu palestyńskiego. [Tak będzie] nawet jeśli Abbas codziennie będzie zmieniał swój marionetkowy rząd… i przeprowadzi wybory, jak długo będą one przeprowadzone w cieniu włóczni i karabinów okupanta.

Dyskurs o ogłoszeniu nowej intifady jest dzisiaj silniejszy między wszystkimi Palestyńczykami, ponieważ wiadomo, że Żydzi rozumieją tylko język oporu i intifady, i język kamieni i płonących opon. Jest jasne, że w obecnej sytuacji nie ma [możliwości] niedopuszczenia oporu do uzbrojenia się tak, jak to tylko możliwe, i przeprowadzania jakościowych operacji. Tylko tymi środkami można obalić umowę Trumpa, a wraz z nią reżim z Ramallah.


[1] See MEMRI Special Dispatch No. 6890, Jordanian Columnist In Muslim Brotherhood Daily: A Million Hitlers From All Over The World Will Appear And Eliminate The Jews, April 23, 2017; Special Dispatch No. 6580, Jordanian Journalist In Three Antisemitic Articles: The Jews Want To Destroy Other Religions And Peoples And Endanger Europe; Depicting Them In A Positive Light Constitutes Brainwashing, August 18, 2016; Special Dispatch No. 5733, Jordanian Journalist: Hitler Was A Million Times More Merciful Than Israel’s Leaders, May 7, 2014.

[2] The reference is to a recent incident in which Palestinian worshippers entered a building in Jerusalem’s Al-Aqsa compound, near Bab Al-Rahma (the Golden Gate), that had been closed off by Israel in 2003 due to illegal activity by the Islamic Movement and elements identified with Hamas. Following the break-in an Israeli court issued an order extending the closure of the building.