W zjadliwym artykule zatytułowanym “Nazistowskie USA i syjonistyczne Niemcy” Islam Al-Shafii, publicysta gazety egipskiej “Al-Wafd”, ostro skrytykował “nazistowską” politykę, jaką, według jego twierdzenia, przyjęły Stany Zjednoczone i Niemcy. Wierzy on, że nazizm amerykański, który, jak mówi, „opiera się na kobiecych podstępach i spiskach”, jest gorszy niż nazizm Hitlera, który, jak mówi, opierał się na “szacunku do siebie i walce z mocarstwami okupacyjnymi”.

Al-Shafii narzeka, że dwa kraje popierają egipskie Bractwo Muzułmańskie (BM), które nazywa “organizacją macierzystą wszystkich grup islamskiego terror”, a równocześnie krytykuje armię egipską, która, jak mówi: “broni kraju przed gangiem terroru”, który jest częścią planu amerykańskiego podzielenia regionu.Islam Al-Shafi’i [1]

Al-Shafii atakuje także ambasador USA w Kairze, Anne Patterson, którą nazywa “czarownicą” z powodu jej “wątpliwych” kontaktów z BM i jej prób podżegania do wojny domowej w Egipcie, a także krytykuje kanclerz Angelę Merkel, nazywając ją “emisariuszką” polityki USA w regionie. Ta polityka, powiada, czyni ich kraje “nikczemnymi wrogami” i dodaje, że byłoby idiotyzmem ze strony Egiptu dalsze pozwalanie na obecność ambasad, które zamieniły się w meliny wywiadu, składnice broni i miejsca szmuglowania pieniędzy.

Poniżej podajemy fragmenty artykuły Al-Shafiiego:

Nazistowskie USA narzucają narodom organizacje terrorystyczne

„Jedyną rzeczą, jakiej chce administracja USA, to być chorążym neonazizmu na świecie. Jednak nazizm USA nie jest jak nazizm Hitlera, który był oparty na honorze wojskowym i zdolności radzenia sobie z mocarstwami okupującymi i imperiami przez bezpośrednie starcia militarne. Nazizm amerykański charakteryzuje się tchórzostwem i demoralizacją. Kieruje swoje strzały tylko na tych, co do których jest pewien [że nie stanowią zagrożenia], a jeśli obnażają zęby, nazizm [amerykański] szybko wycofuje się. Jest to nazizm kobiecych podstępów i spisków.

Nazizm amerykański ma ważny plan dla naszego regionu i jest zdecydowany przeprowadzić go za wszelką cenę. Ludzie Egiptu działali jednak mądrze i armia [egipska] szybko dostarczyła patriotycznej reakcji w celu udaremnienia marzenia, które [chcą zrealizować] Amerykanie poprzez inwestowanie swoich pieniędzy i pieniędzy swoich marionetek oraz finansowanie ich kolaborantów w Egipcie. Plan amerykański zawiódł i pozostaje [pragnienie] zemsty. Nazistowska Ameryka nie spocznie, dopóki nie zemści się na Egipcie i nie zaprzestanie podżegać globalną opinię publiczną przeciwko niemu. Jej wypaczające i ohydne media nie zaprzestaną oczerniać rewolucji egipskiej, a jej ambasador [w Kairze], czarownica [Anne Patterson] nie zaprzestanie swoich wątpliwych działań wśród dowódców terrorystycznej organizacji [BM]… mających na celu wywołanie wojny domowej w Egipcie.

Nazistowska Ameryka nie widzi niczego złego w narzucaniu [rządów] organizacji terrorystycznych na miłujące pokój ludy, które pragną wolności i pokojowego życia, i w pomaganiu im [terrorystom]. Jest tak mimo faktu, że są to te same organizacje terrorystyczne, z powodu których [USA] podpala cały świat pod pretekstem ‘walki z terrorem’. Dzisiaj nazizm amerykański nie widzi niczego złego w finansowaniu i zbrojeniu tych organizacji, jak długo rozlewają one krew pokojowych ludzi. USA, które popełniły każde przestępstwo wojenne, od Guantanamo do [wojny w] Iraku pod pretekstem obrony swojego bezpieczeństwa narodowego, krytykują [teraz] wysiłki armii egipskiej, by bronić kraju przed gangiem terroru i przed żywiącymi urazę pomocnikami [tego gangu]. USA, które aresztują pasażerów samolotów za mówienie po arabsku lub za wstanie ze swojego miejsca, potępiają teraz policję egipską za działanie przeciwko olbrzymim armiom terroru, które poruszają się, uzbrojone, po ulicach Kairu, żeby blokować mosty i główne drogi, atakować spokojnych cywilów, porywać ich i mordować.

Nazistowskie USA, które upierają się, by być marką hańby na ludzkości i zwiastunem nieszczęść, gdziekolwiek obecnie są, działają teraz na rzecz wytworzenia chaosu w Egipcie przez dostarczanie wsparcia politycznego i w dyplomacji międzynarodowej swojej [ulubionej] organizacji terrorystycznej [BM], którą próbują narzucić Egiptowi…”

Niemcy – marionetka Ameryki i globalnego syjonizmu

Przechodząc do ataku na Niemcy, Al-Shafii pisze, że stały się one “syjonistycznymi Niemcami” i że wykonują rozkazy USA, żądając uwolnienia Mursiego:

„Nie tylko [współczesne] Niemcy nazistowskie dostarczają okupacyjnej armii izraelskiej arsenału najnowocześniejszej broni, aby odpokutować za swoje zbrodnie przeciwko Żydom i przeciwko ludzkości; nie widzą także niczego złego w zrzuceniu całego swojego ubioru i staniu się Niemcami syjonistycznymi. Niemcy syjonistyczne pod przywództwem [kanclerz Angeli] Merkel nie wzdragają się przed odgrywaniem roli ‘emisariusza’… kruszącej się polityki USA w regionie. W następstwie nieudanych prób administracji Obamy [interweniowania w kryzysie] [Niemcy] nie miały żadnych skrupułów, by ich minister spraw zagranicznych spojrzał na nas z bezgraniczną bezczelnością i ingerował [w nasze sprawy] w dziwny i nieuzasadniony sposób [przez] żądanie uwolnienia drugiego obalonego [prezydenta, czyli Mursiego]. Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych nie wzdragało się przed odegraniem niezwykłej roli w UE na rozkaz USA i wywiera podłe naciski na lud egipski…”

Wzywając decydentów w Egipcie do odrzucenia porad USA i wydalenia z Egiptu ambasad zagranicznych, które zgodnie z jego twierdzeniem pomagają terroryzmowi, Al-Shafii mówi: „USA i Zachód są ostatnimi, którzy chcą widzieć prawdziwą demokrację i szczęśliwe ludy na Wschodzie. Musimy wiedzieć, że wszystko, do czego oni dążą, to udaremnienie procesu oczyszczania i zatrzymanie wojny z terrorem w Egipcie. Celem wszystkich ich obecnych działań i porad dla Egiptu jest podzielenie go, rozlanie więcej krwi i szerzenie chaosu na jego terytorium.

Byłoby idiotyzmem ze strony decydentów politycznych tutaj słuchanie podszeptów węża. Byłoby idiotyzmem ze strony Egiptu pozwolenie na istnienie ambasad, które stały się melinami wywiadu i być może [także] składnicami broni i pośredników szmuglujących fundusze. Każdy, kto potępia nas za naszą opozycję wobec uzbrojonych bandytów i za obronę bezpieczeństwa państwa, jego instytucji wojskowych i jego pałaców prezydenckich, jest z pewnością najbardziej ohydnym wrogiem – który nigdy nie był i nigdy nie będzie przyjacielem…

Z pełnym poparciem organizacji matki [tj. BM] dla wszystkich organizacji terrorystycznych należących do islamu USA naraziły swoich obywateli na globalny terror. Niemcy zmieniły się z przywódcy na marionetkę, żeby zadowolić globalny syjonizm. Zwolennicy organizacji [BM] w Egipcie utracili swój autorytet i wołają do swoich panów na ‘niewiernym Zachodzie’, by podbili ziemię islamu. Także uśpione komórki tej organizacji [BM] poza Egiptem zaczęły wyłaniać się otwarcie i wyraźnie pokazywać swoja tożsamość w krajach [gospodarza…

To są fakty, jasne jak dzień. Egipt absolutnie nie zgodzi się na użycie go jako areny nieudanych eksperymentów amerykańskich. Nie oddamy przyszłości naszego kraju zboczonym i oburzającym popędom USA, na które wpływa globalny syjonizm. Jest jasne dla wszystkich, że Egipt nigdy nie cofnie [swojej decyzji] pokonania terroryzmu.

O terroryści, wasza obecność w Egipcie jest zakazana. Lud i armia Egiptu są jednym blokiem, jednym ciałem, którego nigdy nie uda wam się przebić. Uciekajcie do swoich jaskiń i swoich przywódców poza tym dobrym krajem, w którym nie macie prawa żyć…”

Przypis: [1] “Al-Wafd” (Egipt), 29 lipca 2013.