2 listopada 2021 r. przedszkole w Deir Al-Balah w Gazie zamieściło na swoim kanale w YouYube i na koncie Facebooka wideo z dziećmi wykonującymi starannie opracowany taniec, w którym dzieci wymachiwały palestyńskimi flagami, waliły się pięściami w klatkę piersiową i podnosiły pięści do góry przy piosence ze słowami: “Mamy pokolenie dzieci, które będą chronić przysięgę [i] zakończą pamięć o [Deklaracji Balfoura]… Jesteśmy twoimi właścicielami, o Palestyno… od dni Kananejczyków”. Wideo pokazuje następnie przedszkolaki wykrzykujące hasła takiej jak: „Precz z Deklaracją Balfoura”, „Palestyna jest nasza”, „Powrócimy” i „Palestyna, wolna i dumna”. Według źródeł online program przedszkola dostarcza także opieki dzieciom ze specjalnymi potrzebami.  

Aby zobaczyć klip z przedstawieniem przedszkolaków z Gazy w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Jesteśmy twoimi właścicielami, o Palestyno; Jesteśmy osadzeni w tej ziemi od dni Kananejczyków”

Nauczyciel: Mamy pokolenie dzieci, które będą chronić przysięgę, dzisiaj, jutro i następnego dnia. Niezależnie ile czasu przeminie, zakończymy pamięć o tej obietnicy [Deklaracji Balfoura].

Słuchaj, Balfourze, prawa mojego kraju zostaną przywrócone. Nie będziemy kłaniać się nikomu poza Allahem. Jesteśmy Palestyńczykami.

[…]

Jesteśmy twoimi właścicielami, o Palestyno. Jesteśmy osadzeni w tej ziemi od dni Kananejczyków. Mamy własną [palestyńską] tożsamość.

„Palestyna wolna i dumna… Precz z Deklaracją Balfoura”

Dziewczynki: Palestyna wolna i dumna.

[…]

Chłopcy: Powrócimy.

Dziewczynka 1: Palestyna jest nasza.

Chłopcy: Precz z Deklaracją Balfoura.

Dziewczynka 2: Palestyna jest nasza.

Dziewczynki: Nie dla Deklaracji Balfoura.

Dziewczynka 3: Palestyna jest nasza.

Dziewczynka i chłopiec: Palestyna jest nasza.