Palestyński prezydent, Mahmoud Abbas, powiedział w wystąpieniu w obozie uchodźców Dżalazun w pobliżu Ramallah, że Palestyńczyków nie można usunąć z ich ojczyzny i że każdy budynek zbudowany przez syjonistycznego okupanta zostanie zniszczony i wyrzucony na śmietnik historii.  Twierdził, że Palestyńczycy są Kananejczykami, którzy żyli w Palestynie przez 5000 lat i że odrzucił konferencje w Warszawie i Manamie jako nie do przyjęcia dla palestyńskiego ludu. Powiedział, że Jerozolima należy do Palestyńczyków i obecni zaczęli skandować: „Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami!” Abbas kontynuował, mówiąc, że cały naród palestyński wejdzie do Jerozolimy jako miliony wojowników, wraz z narodami arabskimi, islamskimi i chrześcijańskimi, i powiedział, że odrzuca określenie palestyńskich męczenników jako terrorystów. Powiedział, że rodziny palestyńskich męczenników, rannych i więźniów będą nadal otrzymywać pensje od Autonomii Palestyńskiej, ponieważ są najświętszą rzeczą, jaką mają Palestyńczycy. Wideo zostało zamieszczone na stronie Facebooka Abbasa 10 sierpnia 2019 r.

Aby zobaczyć klip z palestyńskim prezydentem, Mahmoudem Abbasem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Każdy dom, jaki zbudowaliście na naszej ziemi, z pewnością będzie zniszczony, z wolą Allaha”  

Mahmoud Abbas: Pozostaniemy [tutaj] i nikt nie może nas usunąć z naszej ojczyzny. Jeśli chcą, to sami mogą odejść. Ci, którzy są obcy tej ziemi, nie mają do niej prawa. Mówimy im więc: Każdy kamień, jakiego [użyliście] do budowania na naszej ziemi i każdy dom, jaki zbudowaliście na naszej ziemi, z pewnością będzie zniszczony, z wolą Allaha.

[…]

Niezależnie od tego, ile domów i ile osiedli oświadczają, że [planują zbudować] tutaj i tam – wszystkie zostaną zniszczone, z wolą Allaha. Wszystkie przejdą na śmietnik historii. Przypomną sobie, że ta ziemia należy do jej ludu. Ta ziemia należy do ludzi, którzy w niej żyli. Należy do Kananejczyków, którzy żyli tutaj 5000 lat temu. My jesteśmy Kananejczykami!

[…]

„Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami!”

Powiedzieliśmy im: Nie na spotkanie w Warszawie! Nie na spotkanie w Manamie! Nie na wszystko, co nie jest do przyjęcia przez lud palestyński! Jerozolima, jakkolwiek ją nazywają… „zjednoczona”… Przenieśli ich ambasadę… Jerozolima jest nasza, czy im się to podoba, czy nie.

Publiczność: Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami! Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami! Na Jerozolimę maszerujemy, męczennicy, milionami!

Mahmoud Abbas: Wejdziemy do Jerozolimy – miliony wojowników! Wejdziemy do niej! Wszyscy z nas, cały lud palestyński, cały naród arabski, naród islamski i naród chrześcijański… Oni wszyscy wejdą do Jerozolimy.

Nie zaakceptujemy ich określenia naszych męczenników jako terrorystów. Nasi męczennicy są męczennikami ojczyzny.

Nie pozwolimy im odjąć ani jednego grosza z ich pieniędzy. Wszystkie pieniądze pójdą z powrotem do nich, ponieważ męczennicy, ranni i więźniowie są najświętsza rzeczą, jaką mamy.