Poniższy raport jest obecnie darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Aby uzyskać informacje o subskrypcji JTTM, kliknij tutaj .

11 stycznia 2024 r. media popierające Państwo Islamskie (ISIS) opublikowały dwa plakaty nawołujące do ataków w Nowym Jorku. Plakaty były częścią globalnej kampanii ataków pod hasłem „I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”, ogłoszonej 4 stycznia przez rzecznika ISIS. W wiadomości audio przesłanej do Internetu zadeklarował on wsparcie dla muzułmanów w Gazie i nawoływał agentów i zwolenników ISIS do przeprowadzania ataków na całym świecie, w tym ataków samotnych wilków, na Zachodzie.

„Zidentyfikuj cel, zaufaj Allahowi i wykonaj”

Zatytułowany „I zabijaj ich, gdziekolwiek ich znajdziesz” pierwszy plakat przedstawia uzbrojonego mężczyznę, trzy kule i szkic budynku. Znaczek na plakacie głosi: „NOWY JORK NY JUN16 19:00 1937”. Obok znaczka widnieje bilet wstępu z napisem: „DOKOŁA ŚWIATA”.

Tekst na plakacie również zachęca potencjalnych napastników: „Zidentyfikuj cel, zaufaj Allahowi i wykonaj [atak]” – czytamy.

„Dopadnij ich, monoteisto”

Drugi plakat przedstawia płonącą panoramę Nowego Jorku i uzbrojonego mężczyznę wymachującego bronią, a obok tekst zachęcający do ataku, który brzmi: „Dopadnij ich, monoteisto”.

Na plakacie znajduje się także fragment przemówienia audio rzecznika wygłoszonego 4 stycznia, w którym wzywa się agentów i zwolenników ISIS do pomszczenia muzułmanów poprzez przeprowadzanie ataków na „Żydów, chrześcijan lub ich sojuszników na ulicach i drogach Ameryki, Europy i świata”.

Tekst brzmi: „Lwy Islamu: Ścigajcie swoją ofiarę, czy to Żydów, chrześcijan, czy ich sojuszników, na ulicach i drogach Ameryki, Europy i świata. Włamujcie się do ich domów, zabijajcie ich i kradnijcie im spokój ducha każdym środkiem, na jakim ​​możecie położyć ręce. Zrozumcie, że jesteście ramieniem Państwa Islamskiego uderzającym w ojczyzny niewiernych i mścicie się za muzułmanów w Palestynie, Iraku, Syrii i innych krajach muzułmańskich. Utrwalcie swoje plany i różnicujcie ataki: detonujcie materiały wybuchowe, palcie ich granatami i środkami ognistymi, strzelajcie kulami, podrzynajcie gardła ostrymi nożami i rozjeżdżajcie pojazdami. Szczeremu człowiekowi nie zabraknie środków na wyciągnięcie krwi z serc Żydów, chrześcijan, i ich sojuszników, by w ten sposób złagodzić cierpienie w sercach wiernych”.


 


Pełny tekst tego wpisu jest dostępny dla subskrybentów.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby uzyskać informacje o subskrypcji od MEMRI