W piątkowym kazaniu wygłoszonym 5 stycznia 2024 r. w Islamic Center w Warren w stanie Michigan, które było transmitowane na żywo na kanale meczetu w serwisie YouTube, imam Abdou Alwaly Zindani przywołał hadis o zabijaniu Żydów przez muzułmanów u kresu czasów. Powiedział, że muzułmanie będą zarzynać Żydów jak owce i że kamienie i drzewa będą „działać potajemnie” dla muzułmanów, informując ich, gdzie ukrywają się Żydzi. Zindani zaczął błagać: „O Allahu, uczyń nas żołnierzami dla Ciebie, […] spraw, byśmy zginęli tak, jak Ty chcesz, byśmy zginęli”.

Abdou Zindani jest imamem w Islamic Universal Services Association w Warren w stanie Michigan. Wystąpił podczas międzywyznaniowego nabożeństwa z okazji Święta Dziękczynienia w listopadzie 2023 r. zorganizowanego przez Międzywyznaniową Radę Przywódców Metropolitan Detroit. [1]

Aby zobaczyć klip z imamem ze stanu Michigan, Abdou Zindaniem, kliknij tutaj:

„Nadejdzie pewien dzień i zarżniemy was [Żydów] jak owce, a kamień i drzewo będą dla nas działać potajemnie, [mówiąc:] ‘Hej, muzułmaninie… Ktoś się tu ukrywa, wstań i zabij go’”

Imam Abdou Zindani: Pewien Żyd w Nowym Jorku rozmawiał z palestyńskim biznesmenem. Najpierw [Palestyńczyk] powiedział: „Nie martw się, Żydzie. Pewnego dnia nadejdzie i zarżniemy cię jak owcę, a kamień i drzewo będą z nami pracować potajemnie. Powiedzą nam: Hej, muzułmaninie, przyjdź. Ktoś się tu ukrywa, wstań i zabij go”.

[…]

„O Allahu… uczyń nas żołnierzami islamu; spraw, byśmy zginęli tak, jak Ty chcesz, byśmy zginęli”

O Allahu, uczyń nas żołnierzami dla Ciebie. W każdy sposób, w jaki chcesz, żebyśmy byli – czołgiem, okiem, pieniędzmi i ręką, uczyń nas żołnierzami dla islamu. Spraw, byśmy zginęli tak, jak Ty chcesz, byśmy zgineli”.


[1] Myemail.constantcontact.com/Harmonious-Celebration-of-Unity–Interfaith-Thanksgiving-Service-Embraces-Diversity-in-Macomb-County-.html?soid=1103480765116&aid=4-l2uh6tH10, November 28, 2023.