W piątkowym kazaniu 22 czerwca 2018 r. w meczecie Lala Pasza w Damaszku dr Muhammad Ali Al-Malla powiedział, że Mundial jest częścią spisku naszkicowanego w Protokołach mędrców Syjonu, bo odciąga uwagę Arabów i muzułmanów od bezczeszczenia meczetu Al-Aksa i rozlewu krwi w Gazie. Według Al-Malla, „Europejczycy przyjęli na siebie odciąganie uwagi Arabów” i „nigdy nie zobaczycie… USA lub Chin” na Mundialu, ponieważ „ich odpowiedzialność polega na czym innym” – na sprzedawaniu broni muzułmanom. Kazanie zostało zamieszczone na kanale YouTube meczetu.

Aby zobaczyć klip z Muhammadem Ali Al-Malla w MEMRI TV, kliknik tutaj lub poniżej.

„Kiedy zakładano żydowską organizację, jeden z artykułów [Protokołów]… stanowił: ‘Odciągniemy uwagę Arabów używając sztuki i sportu’ – istotnie, zrobili to właśnie”

Dr. Muhammad Ali Al-Malla: Znajdujemy się w obsesji i szaleństwie świata piłki nożnej. Myślałem, jaki tytuł nadać temu kazaniu i zdecydowałem się nazwać go „Żaden głos nie jest głośniejszy niż głos piłki nożnej i Mundialu”. Uczciwie mówiąc, taka jest prawda w tych dniach.

[…]

Chciałbym naświetlić kilka spraw. Życie ludzkie zamarło. Jeśli jest mecz o trzeciej godzinie, o drugiej godzinie, nikogo nie ma w pracy i drogi są całkowicie opustoszałe. „Co się stało?” – pytacie. „Musi być mecz” – mówią wam. „Kto gra?” – pytacie. Badanie pokaże, że te kraje są przysięgłymi wrogami islamu – kraje, które spiskują przeciwko Arabom i muzułmanom w dzień i w nocy.

[…]

Protokoły mędrców Syjonu… Kiedy założono żydowską organizacje, jeden z artykułów [Protokołów], artykuł 20, jak myślę – stanowił: „Będziemy odwracać uwagę Arabów sztuką i sportem”. Istotnie, zrobili to właśnie i i w ten sposób dotarliśmy do punku, w którym jesteśmy dzisiaj.

[…]

„Oglądamy mecze godzinami… podczas gdy meczet Al-Aksa jest bezczeszczony a Gaza jest uderzana, ale nikt nie zwraca na to uwagi”

Oglądamy mecze godzinami. Interesują nas gracze. Skupiamy się na obronie. Ludzie prezentują teorie: „Dlaczego0 wystawiono tego a tego piłkarza?”, „Co to za trener?” Ludzie tworzą teorię za teorią, podczas gdy meczet Al-Aksa jest bezczeszczony, a Gaza jest uderzana, ale nikt nie zwraca na to uwagi. Drodzy bracia, większość rozlewu krwi, jaka dotknęła Arabów i muzułmanów, zdarzyła się podczas meczów mistrzostw świata. W 2006 i 2010 r. ludzie oglądali mecze, kiedy Izrael bombardował Gazę.

[…]

Przez trzy dni zastanawiałem się, dlaczego USA nie przodują w piłce nożnej. Czy kiedykolwiek słyszeliście, by USA zakwalifikowały się do ćwierćfinałów albo wygrały Mundial? USA albo Chiny?  Te kraje mają inna specjalność, Europejczycy podjęli się odwracania uwagi Arabów, podczas gdy [USA i Chiny] mają inną odpowiedzialność. Oni wszyscy osiągnęli porozumienie między sobą. To dlatego nigdy nie widzicie Izraela, USA lub Chin [na Mundialu]. Chiny nigdy się nie zakwalifikowały, ani też USA. No cóż, może tylko jeden raz, ale zostali wyeliminowani po dwóch dniach. Ani nie wydają pieniędzy na graczy, chociaż mogliby kupić zarówno kluby Real Madrid jak Barcelonę. Cena byłaby DLA NICH NIEISTOTNA. Dlaczego tego nie robią? Zapytajcie siebie. Powodem jest, że ich odpowiedzialność leży gdzie indziej: w sprzedawaniu broni Arabom.