Przemawiając na spotkaniu Rady Centralnej OWP, palestyński prezydent Mahmoud Abbas powiedział, że rząd palestyński będzie kontynuował wypłaty pensji rodzinom męczenników, więźniów i rannych Palestyńczyków, nawet jeśli płace będa odciągane od palestyńskich pieniędzy, jakie ma Izrael. Powiedział, że rodziny są święte i oznajmił: “Nawet jeśli zostanie nam jeden grosz, powinien iść do nich”. Abbas zaprzeczył także twierdzeniu, że pozostało tylko 40 tysięcy palestyńskich uchodźców i powiedział, że dzisiaj jest sześć milionów palestyńskich uchodźców. Wypowiedź Abbasa nadała palestyńska telewizja 28 października 2018 r.   

Żeby zobaczyć klip z Mahmoudem Abbasem w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

Nawet jeśli zostanie nam jeden grosz, powinien iść do nich

Prezydent Mahmoud Abbas: Mówię tak, żeby wszyscy mogli usłyszeć: płace naszych męczenników, naszych więźniów i naszych rannych są miejscem, gdzie stawiamy granicę. Próbują naciskać na nas używając wszystkich możliwych środków. Ciągle wywierają naciski, mówiąc, że nie wolno nam dokonywać tych wypłat. Nawet jeśli w końcu odejmą sumę, jaką wypłacamy męczennikom od naszych pieniędzy, które trzymają, nie [przekroczymy] tej granicy i powiedzieliśmy im to. To jest dla nas święta sprawa od 1965 r.

Męczennicy i ich rodziny są święci – musimy płacić im wszystkim. Nawet jeśli zostanie nam jeden grosz, powinien iść do nich.

[…]

„Liczba uchodźców, którzy opuścili Palestynę w 1948-9 wynosiła 950 tysięcy – teraz liczą sześć milionów”

Co pozostało z ”Umowy Stulecia”? Jerozolima? Połknęliście to i przenieśliście tam swoją ambasadę. Uchodźcy i ich prawa? Położyliście temu kres i zamykacie UNRWA. Nawet mieliście czelność powiedzieć, że [pozostało] 40 tysięcy uchodźców. Do diabła z wami! Jak może być 40 tysięcy? Liczba uchodźców, którzy opuścili Palestynę w 1948-9 wynosiła 950 tysięcy. Teraz liczą sześć milionów. Dlaczego [Amerykanie] mówią, że jest to 45 tysięcy? Żeby móc twierdzić, że kwestia uchodźców jest zakończona. No cóż, nie jest.