25 czerwca 2015

Poniższy raport jest darmową próbką MEMRI Jihad and Terrorism Threat Monitor (JTTM). Informacja o prenumeracie JTTM znajduje się tutaj .

Poniżej podajemy oświadczenie wydane przez Islamski Emirat Afganistanu (rząd cieni talibów afgańskich) o znaczeniu islamskiego miesiąca Ramadanu:

„Ramadan jest miesiącem błogosławieństwa i łaski. Salman Farsi (niechaj Allah będzie z niego zadowolony) mówi, że Prorok Mahomet … powiedział w kazaniu, które wygłosił do nich w ostatni dzień Szaban [miesiąc przed ramadanem]: ‘Wielki miesiąc, błogosławiony miesiąc, zawierający noc, która jest lepsza niż tysiąc miesięcy, zbliżył się do was, ludzie…’ Podobnie, liczba nagród w miesiącu Ramadanu jest tajemnica między Allahem Wszechmogącym a Jego sługą. Dlatego Prorok Mahomet … powiedział: …Allah Wszechmogący powiedział: ‘Każdy czyn syna Adama jest dla niego poza poszczeniem, to jest dla Mnie i nagrodzę za to’.

Ramadan daje muzułmańskiej Ummah praktyczną i dającą się stosować lekcję solidarności, jedności i harmonii. Wszyscy muzułmanie zachowują post od wczesnego ranka do wieczora. Zachowują post podczas dnia i recytują Święty Koran w nocy. Wszyscy biedni i bogaci cierpią [z powodu] tych samych uczuć pragnienia i głodu i czekają na otwarcie [tj. przerwanie] postu. Poszczenie przekazuje informację o współczuciu i ofiarowaniu. Daje także lekcję dobrej etyki i przebaczenia, ponieważ zawierają się one w postawie, która zbliża do siebie masy w społeczeństwie.

Ramadan jest także miesiącem sukcesów i zwycięstw mudżahedinów na rzecz Allaha Wszechmogącego. Historia islamska pokazuje, że największe zwycięstwa [militarne] były odnoszone w miesiącu Ramadanu. Wielkie zwycięstwa mudżahedinów w Bitwie o Badr 17. Ramadana drugiego roku Hidżra (kalendarza islamskiego) i zdobycie Mekki 23. Ramadana w ósmym roku Hidżra pokazują pomoc Allaha Wszechmogącego i demonstrują, że Ramadan jest miesiącem chwały i zwycięstw dla muzułmańskiej Ummah.

Miesiąc Ramadan jest symbolem chwały i wielkości. Jest wielką nagrodą i łaską Allaha Wszechmogącego. Jest symbolem pokazu cierpliwości, zdecydowania, pobożności i silnej wiary muzułmanów. Poszczenie jest corocznym badaniem serc, języków i wszystkich narządów wiernych. Sukces w tym praktycznym egzaminie Ramadanu jest początkiem jasnej przyszłości istoty ludzkiej, ponieważ wówczas zasługuje on na błogosławieństwo i łaskę Allaha Wszechmogącego. [Może] zdobyć zbawienie od ognia piekielnego i w ten sposób zasłużyć na okrycie się pobożnością z łaski Allaha Wszechmogącego”.

Źródło: Shahamt-english.com (Afganistan), dostęp 24 czerwca 2015.

Visit the MEMRI site in Polish: http://www2.memri.org/polish/

If you wish to reply, please send your email to [email protected] .