2 grudnia 2011 r. dwudziestu członków grupy “Muzułmanie przeciwko krucjatom” zostało aresztowanych podczas protestu przed ambasadą USA w Londynie. Protest miał na celu potępienie niedawnego nasilenia ataków samolotów bezzałogowych w krajach muzułmańskich. Przez ostatnie dwa tygodnie brytyjski islamista Anjem Choudary propagował ten protest przez swoje konto na Twitterze[1] , załączając linki do wideo na YouTube anonsujące ten protest (żeby zobaczyć to wideo, odwiedź http://www.youtube.com/watch?v=9GHiH_vVtLw ).

Punktem kulminacyjnym było nagrane przesłanie wideo dra Nassera Al-Awlakiego, ojca Anwara Al-Awlakiego, które jest także zamieszczone na YouTube (żeby zobaczyć to wideo, odwiedź http://www.youtube.com/watch?v=cs5i9mQmRjc ).[2] W przesłaniu Nasser Al-Awlaki oskarżą USA o zabicie jego syna i wnuka bez dostarczenia jakichkolwiek dowodów na wysunięte przeciwko nim zarzuty. Wzywa także muzułmanów do utrzymywania przesłania jego syna przy życiu przez szerzenie jego wiedzy.

Nasser Al-Awlaki mówi, że kiedy USA zabiły jego syna, był on “daleko od jakiegokolwiek pola bitwy”. Krytykując USA za podwójne standardy, kiedy chodzi o zaprowadzenie sprawiedliwości, mówi, że kiedy przyszło do obrania na cel jego syna „nikogo nie obchodziła sprawiedliwość, także ich [tj. USA] sprawiedliwość”. Zamiast tego decyzja USA oznaczała tylko uciszenie go i teraz USA próbują „zamieść cały epizod pod dywan”.

Nasser Al-Awlaki oskarża USA o to, że nie posiadają żadnych dowodów przeciwko jego synowi, dodając, że “Wiedzieli, że imam Anwar Al-Awlaki niósł skuteczne przesłanie – przesłanie, które było proste i uczciwe” i które było skierowane do muzułmanów żyjących na Zachodzie.

Następnie mówi, że USA, w próbie uciszenia Anwara Al-Awlakiego, “zmusiły go do opuszczenia Stanów Zjednoczonych i próbowały utrudnić mu pracę tam. Potem go uwięziły w Jemenie i wreszcie zabiły go po kilku nieudanych próbach”.

Nasser Al-Awlaki mówi, że dwa tygodnie po śmierci jego syna inny atak amerykańskiego samolotu bezzałogowego zabił jego 16-letniego wnuka (Abd Al-Rahmana), kiedy jadł obiad z przyjaciółmi.

Nasser odpiera zarzuty, że Abd Al Rahman był bojówkarzem, mówiąc: “Abd Al-Rahman nie był 21-letnim bojówkarzem, jak oni twierdzili. Nie był postacią operacyjną i nie podróżował z żadnym celem o wysokiej wartości, jak ciągle kłamie administracja Obamy”.

„Krew mojego syna nie była i nie będzie stracona nadaremnie” powiada Nasser, dodając, że zarówno Anwar Al-Awlaki, jak jego syn „są inshallah żywi w Jana [tj. raju]”. Mówi, że „Anwar będzie inshallah nadal żył dzięki szerzeniu jego nauki, kazań i wykładów [ponieważ] jest to ta właśnie rzecz, dla której żył i umarł”.

Nasser kończy, mówiąc, że „jest zadaniem dla nas wszystkich szerzenie tek wiedzy i utrzymywanie jej przy życiu”.


[1] http://twitter.com/#/anjemchoudary, otwarte 02 grudnia 2011; Patrz Deleting Online Jihad on Twitter: The Case of British Jihadi Anjem Choudary – Tweeting for the Caliphate and the Conquest of the White House, 4 listopada 2011.

[2] Przesłanie Nassera było pierwotnie umieszczone na kanale YouTube unitedummah. Sądzi się, że unitedummah jest innym wcieleniem “Muzułmanów przeciwko krucjatom”.