W wideo zamieszczonym w Internecie 4 września 2019 r. szejk Jahja Bin Taher Al-Farghali, egipski członek rady Haj’at Tahrir Al-Szam’s (HTS), komentował 9/11. Powiedział, że „gdyby dodatkowe czyny [takie jak 9/11] zdarzyły się przeciwko Ameryce – kolejny zamach i trzeci, czwarty i piąty zamach – to Ameryka upadłaby wraz ze swoją wolą dalszego rządzenia światem i odseparowałaby się raz jeszcze”, ale po 9/11 USA „złapały liczne komórki, które mogły kontynuować przeprowadzanie zamachów takich jak 9/11, wiele razy”. 

Aby zobaczyć klip z szejkiem Jahją Bin Taher Al-Farghalim w MEMRI TV, kliknij tutaj lub poniżej.

„Gdyby kolejne czyny przyszły po [9/11]… wtedy Ameryka wycofałaby się z krajów islamskich i zamknęła się znowu, jak to robiła w przeszłości”

Szejk Jahja Bin Taher Al-Farghali: Były trzy opinie wśród mudżahedinów dotyczące wydarzeń 9/11. Według jednej opinii, korzyści tego czynu przeważały nad szkodami. Naturalnie, to była opinia Al-Kaidy, której przewodził szejk Osama Bin Laden, niechaj Allah zmiłuje się nad jego duszą, i ludzi, którzy opowiadali się za tą ideą. Według innej opinii, szkody tego czynu przeważały nad jego korzyściami.

Oczywiście, mówię tylko o mudżahedinach, którzy oceniali ten czyn w świetle szariatu. Trzecia opinia stwierdzała, że gdyby inne czyny przyszły po [9/11] – czyny tak potężne jak [9/11] – wtedy Ameryka wycofałaby się z krajów islamskich i zamknęła się znowu, jak to robiła w przeszłości. Jednak Allah zarządził, że żadne podobne czyny nie przyszły po [9/11], jako wynik wielu niewiarygodnych środków podjętych przez Amerykę.

„Ale Ameryka wyrzuciła przez okno prawa człowieka, którymi tak się przechwalała… i schwytała liczne komórki, które mogły kontynuować przeprowadzanie zamachów”  

W owym czasie byłem na czwartym roku na wydziale ekonomii i nauk politycznych [uniwersytetu w Kairze]. Z powodu studiów wiedziałem bardzo dobrze, że gdyby dodatkowe zamachu [takie jak 9/11] miały zdarzać się przeciwko Ameryce – to Ameryka upadłaby wraz ze swoją wolą dalszego rządzenia światem i odseparowałaby się raz jeszcze.

Ale Ameryka wyrzuciła przez okno prawa człowieka, którymi się przechwalała i rozszerzyła krąg podejrzanych, i schwytała wiele komórek, które mogłyby kontynuować  przeprowadzanie zamachów takich jak 9/11 wielokrotnie/ Ci, którzy planowali zamachy 9/11, są oskarżeni o to, że nie studiowali historii Ameryki.

Kiedy Ameryka stała przed podobnym niebezpieczeństwem w 1942 r. [sic], kiedy Japonia zaatakowała Pearl Harbor, Ameryka całkowicie anulowała prawa człowieka i umieściła wszystkich w Ameryce, którzy byli japońskiego pochodzenia, w obozach internowania. To zrobiła Ameryka, kiedy schwytała większość ludzi w Ameryce, którzy popierali dżihadystyczne lub islamskie idee i kiedy wygnała resztę i ścigała ich w innych krajach, wyrzucając za okno wszystkie prawa człowieka, którymi się tak przechwalała.