Poniższe fragmenty pochodzą z przemówienia wygłoszonego przez egipskiego duchownego Musida Anwara, które nadała Al-Rahma TV 6 czerwca 2010 r.

Żeby zobaczyć ten odcinek, odwiedź http://www.memritv.org/clip/en/2503.htm .

„[Muzułmańska młodzież] wie więcej o zawodnikach futbolu niż o Towarzyszach Proroka Mahometa”

Musid Anwar: Przykro powiedzieć, że niektórzy spośród młodzieży muzułmańskiej uczą się na pamięć wyników meczów futbolowych częściej niż uczą się na pamięć Koranu. Przysięgam na Boga, że to prawda. Niektórzy młodzi muzułmanie uczą się na pamięć dat i wyników meczów oraz punktów zdobytych przez różne drużyny częściej niż uczą się na pamięć wersetów Koranu.

[…]

Niektórzy z nich wiedzą więcej o zawodnikach futbolu niż wiedzą o towarzyszach Proroka Mahometa. Poproś jednego z tych młodych mężczyzn, którzy tak szaleją za futbolem, by podał nazwiska dwudziestu towarzyszy Proroka. Tylko 20! Towarzyszy Proroka Mahometa było ponad 100 tysięcy. Wszystko, o co pytam, to nazwiska 20 towarzyszy – 10 mężczyzn i 10 kobiet. No, dalej.

Zobaczycie, jak spuszcza wzrok, wykręca dolną wargę i mówi: Nie wiem. Inni potrafią nazwać tylko czterech prawowiernych kalifów. Ale jeśli poprosisz tego samego faceta, żeby podał ci nazwiska 20 graczy futbolowych, zapyta cię: Arabów czy cudzoziemców? Z Europy czy z Ameryki Łacińskiej? Poda ci nazwiska graczy rezerwowych, tych, którzy nadal są aktywni i tych, którzy się wycofali.

[…]

Przykro powiedzieć – i moje usta wypełniają się goryczą, kiedy to mówię – meczety zostały dotknięte przez audycje z meczy futbolowych. Jeśli jest mecz w porze modłów popołudniowych, w meczecie są tylko dwa rzędy wiernych, ale kiedy nie ma meczu, meczet jest wypełniony. Jeśli mecz zbiega się z modłami wieczornymi – możesz zapomnieć o modłach. Ludzie łączą modły wieczorne z nocnymi mówiąc: „Chcemy oglądać mecz. To jest finał, człowieku. To jest mecz wszystkich meczy, kluczowy i decydujący mecz”.

Są na wojnie czy co?! Co jest w tym kluczowego i decydującego? Co to jest, o narodzie islamu?

[…]

Islam zabrania sportów, które są szkodliwe, które powodują szkodę dla samego siebie lub dla innych. Istnieją szkodliwe sporty. Weźmy na przykład wolne zapasy. Zapaśnik nosi szorty. Jest kompletnie nagi. Nosi spodenki kąpielowe. Kompletnie nagi, pokazując intymne części. Potem zaczyna walić tego drugiego faceta. Podnosi go w powietrze i wali nim o ziemię. Wspina się na sznury i skacze na piersi tego faceta. Niektórzy z nich nawet umierają. Co to za rodzaj sportu?

[…]

Innym rodzajem szkodliwego sportu, który także jest zabroniony, są walki byków. Obejmuje to bezsensowne zabijanie dusz stworzonych przez Allaha.

[…]

Matador walczy z bykiem na stadionie z 20 tysiącami widzów. Trzyma czerwoną płachtę i wymachuje nią, o tak. Byk naciera, a on kłuje go szablą, sztyletem albo mieczem aż byk umiera, a wszyscy ludzie to oklaskują. Czy to jest dozwolone przez islam? Europo, a co z zapobieganiem okrucieństwa wobec zwierząt? Mówią, że muzułmanie nie mają żadnego współczucia – gdzie jest wasze współczucie dla zwierząt, jeśli chodzi o walki byków lub o walki kogutów? Gdzie jest współczucie, o którym ciągle mówicie? Gdzie jest wasze współczucie, kiedy chodzi o zabijanie zwierząt prądem elektrycznym? Gdzie jest wasze współczucie? To my wynaleźliśmy współczucie dla zwierząt.

[…]

“Niechaj Allah przeklnie brązowy medal, drewniany medal lub złoty medal, jeśli zmuszają cię do obnażenia ciała, to jest to zabronione, dziewczyno”

Co macie do powiedzenia o pływaniu kobiet? Narodowa mistrzyni pływania stoi tam w kostiumie kąpielowym! Jesteś naga, dziewczyno. Ktoś z ciebie szydzi. Dają ci brązowy medal lub drewniany medal, a ty stoisz tam naga i wszyscy ludzie pożerają twoje ciało? Niechaj Allah przeklnie brązowy medal, drewniany medal lub złoty medal, jeśli zmuszają cię do obnażenia ciała. To jest to zabronione, dziewczyno.

[…]

Weźmy tenis kobiet. Zawodniczki muszą nosić spódnice o długości dłoni, kilometry powyżej kolana. Mini-spódniczki. A potem ona gra w tenisa i wszystkie jej prywatne części są wystawione. Jeśli piłka spada, ona pochyla się, żeby ją podnieść i wszyscy klaszczą. Co to za farsa? Co to za błazenada? To jest zabronione. Dlaczego? Ponieważ prywatne części są wystawione [na widok].

Jeśli oglądasz zawody gimnastyczne, widzisz, że noszą ubrania, które wyglądają, jakby niczego nie nosili. Potem ona zaczyna skakać. Jej piersi są nagie, jej uda są nagie i jej ubranie przywiera do ciała.

Weź na przykład kobiecą piłkę nożną. Kobiety nie zostawiają ani jednego kamienia nieodwróconego. Kobieca piłka nożna. Sania przekazuje do Atijji, która przekazuje do Szatuty, a Szatuta robi „podwójne kopnięcie” i zdobywa gola! Co za farsa! My nasze zaufanie umieszczamy w Allahu. Weź przykład z palestyńskich kobiet dziewczyno.

[…]

Są wszelkie rodzaje sportów z obyczajami, które są sprzeczne z prawem islamu – kłanianie się rywalowi w karate lub kung fu. Salutują sobie wzajemnie, kłaniając się. My nie kłaniamy się nikomu poza Panem.

[…]

“Syjonistom udało się wytworzyć wrogość między muzułmanami, a nawet między muzułmańskimi krajami, przy pomocy futbolu”

Jak wiecie, Żydzi albo syjoniści mają Protokoły mędrców Syjonu. Ponad 100 lat temu sformułowali swój plan rządzenia światem i realizują go. Jeden z ich protokołów mówi: „Trzymaj [nie-Żydów] zajętych pieśnią, futbolem i kinem”. Czy to się dzieje, czy nie? Dzieje się.

[…]

Syjonistom udało się wytworzyć wrogość między muzułmanami, a nawet między muzułmańskimi krajami, przy pomocy futbolu. Kilka lat temu Maroko wydaliło ambasadora Kataru w proteście, ponieważ Katar nie głosował na rzecz przeprowadzenia mistrzostw świata w Maroku. Weź mecze między Egiptem i Algierią. O co tyle zamieszania? Co stało się z muzułmanami? Czyim interesom to służy? Żydom. Odnieśli niesłychany sukces, do punktu, w którym futbol stał się religią.

[…]

Czy niektórzy nie umierają podczas meczu futbolowego? Na meczu w Anglii zginęło 90 widzów, a na meczu we Włoszech 40 ludzi zostało zabitych. Na ważnym meczu w Egipcie, mężczyzna stał na stadionie i kiedy jego drużyna strzeliła gola, krzyczał „Gooool!”, dostał zawału serca i umarł.